دانستنی ها

راهکاری جدید برای افزایش طول عمر انسان

اولین نفری باشید که امتیاز میدهد.

راهکاری جدید برای افزایش طول عمر انسان

راهکاری جدید برای افزایش طول عمر انسان
راهکاری جدید برای افزایش طول عمر انسان

به طور کلی می توان گفت آن چه می خورید و سبکی که برای زندگی انتخاب می کنید، باعث افزایش یا کاهش طول عمر شما می شود. از قرن بیستم، با پیشرفت علم به ویژه در حوزه پزشکی، میانگین طول عمر انسان افزایش پیدا کرد که این امر بزرگ ترین دستاورد طی هزاران سال تاریخ زندگی بشر به حساب می آید.

اما به تازگی محققان علوم پزشکی اعلام کردند که می توانند به وسیله  کاهش کارکرد میتوکندری سلول ها ، طول عمر موش آزمایشگاهی و کرم ها را افزایش دهند.

به گزارش آریا، محققان در مقاله ای در شماره اخیر نشریه نیچر اعلام کردند با کاهش بیان یک پروتئین مهم در میتوکندری می توان طول عمر کرم نماتود و موش را افزایش داد.

دکتر ریچارد میلر و همکارانش در دانشگاه میشیگان اعلام کردند در واقع می توان با تغییر کارکرد میتوکندری ، طول عمر را افزایش داد.

از دیرباز ارتباط بین میتوکندری و سلامت ، مشخص بود و برخی شواهد نشان می داد می توان با مهار کارکرد میتوکندری از بروز برخی بیماری ها همچون دیابت جلوگیری کرد.

ولی یافته اخیر محققان بسیار جالب است و می توان با یافتن برخی داروها که در این مسیر موثرند ، طول عمر موجودات زنده از جمله انسان را افزایش داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، محققان امیدوارند بتوانند نتایج این مطالعه را بر روی انسان نیز تعمیم دهند.

 

علائم سرماخوردگی در کودکان + روش درمان

روش ها و ترفندهایی برای پیشگیری از بیماری + تصاویر

چای چه نقشی در پیشگیری از پوسیدگی دندان دارد؟

ورزش درمانی در آب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا