اخباراخبار اجتماعی

افشین علاء: شب عاشورا شب عزاست، نه فوتبال!!!+عکس

5/5 - (1 امتیاز)

افشین علاء: شب عاشورا شب عزاست، نه فوتبال!!!+عکس

افشین علاء: شب عاشورا شب عزاست، نه فوتبال!!!+عکس
افشین علاء: شب عاشورا شب عزاست، نه فوتبال!!!+عکس

برگزاری فوتبال ایران وکره جنوبی در شب عاشورا باعث واکنش ها واظهارات مختلفی شده است به طوری که افشین علا درکانال شخصی خود نوشته ای خطاب به علی مطهری منتشر کرد.

برگزاری مسابقه فوتبال ایران و کره جنوبی در شب عاشورا و اظهارات علی مطهری در واکنش به سخنان آیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در این‌باره باعث اظهارنظرهای مختلفی شده است.

افشین علا شاعر خطاب به علی مطهری نایب رئیس مجلس در کانال شخصی‌اش نوشت:

حضور گرامی جناب دکتر علی مطهری باسلام و احترام. این اولین باری بود که با خواندن نامه شجاعانه دیگری ازشما احساس غرورو شادی نکردم! اگر مخالفان اصلاحات و اعتدال بنا را براین گذاشته اند که هر چه ما بگوییم به انکار آن برخیزند، آیا ما نیز باید همین رفتار را با آنها داشته باشیم؟!

بدیهی است بنده نیز انتقاد های فراوانی به بزرگانی چون آیت الله یزدی دارم، اما این دلیل نمی شود که با نظرات بحق آنان هم مخالفت کنیم! می دانم شرع در خصوص بازی فوتبال در روز تاسوعا یا عاشورا حکمی ندارد. ولی هر مسلمان شیعه ای در این دو روز خاص به چهارچوب هایی پایبند است که بسیاری از آنها نه تنها بی مبنا نیست که مایه افتخار ماست. بله فوتبال مهم است، ولی احساسات اکثریت مردم سوگوار سالار شهیدان (ع) مهم تر از آن است.

آن قدر مهم که به احترام آن از بازی فوتبال در شب عاشورا صرفنظر کنیم! فرمودید هزینه به کشور وارد می شود! کدام هزینه؟ نهایتا از قبل، باخت را بپذیریم! آیا این باخت به هزار پیروزی شرف ندارد؟ جسارتا ارتباط دادن این گونه تحفظ ها و پرهیزها به رفتارهای مشابه کلیسای کاتولیک در قرون وسطی! از جنابعالی بعید بود.

همین طور ادعای دین گریز شدن مردم با اصرار بر این گونه چهارچوب ها و حساسیت ها. شما هم خودتان عالمید هم یادگار علامه شهیدی هستید که پرچمدار مبارزه با خرافات و بدعت های عاشورا بود. اما فکر نمی کنم حفظ حرمت عاشورا و پرهیز از اموری که مستلزم شادی، رقابت و هیجان است، ربطی به این بدعت ها داشته باشد. شب عاشورا شب عزاست، نه فوتبال. جسارت بنده را ببخشید .
با احترام افشین علاء

 

ساعت پخش فوتبال ایران وکره جنوبی در روز عاشورا!!!+عکس

کمپین پویش تعظیم عاشورا مجید یراق بافان فوتبال ایران و کره!!+عکس

فیلم حمله بی سابقه حسن عباسی به فوتبالیست ها و برنامه۹۰+دانلود فیلم

فوتبال مختلط زنان و مردان در گل و لای !!!+عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا