نامها و معانی

معنی اسم اهورا – معنی اهورا – نام پسرانه فارسی

اولین نفری باشید که امتیاز میدهد.
[ type=”blue”]یکی از نام  های اصیل و زیبای پسرانه فارسی اهورا است. این نام در زبان فارسی به معنی، خداوند، وجود مطلق و هستی بخش،بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی و فراوانی و اسم های مشابه این نام پسرانه فارسی آشنا شوید پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم اهورا
معنی اسم اهورا

معنی اسم اهورا

  • یکی از نام های اصیل پسرانه فارسی اهورا است. معنی اسم اهورا در زبان فارسی به معنی در فرهنگ ایران باستان، خداوند، وجود مطلق و هستی بخش، خدای بزرگ ایرانیان باستان و زردتشتیان، وجودی که صورت ظاهر ندارد و حیات بخش ،یکتا ،بی همتا،بزرگ و دانای مطلق است. گفته شده است.

معنی اهورا به فارسی و دهخدا

بلغت اوستا وجود مطلق و هستی بخش و اهورا مزدا .
اهورا مزدا
خدای بزرگ ایرانیان باستان و زردشتیان خالق زمین و آسمان و آفریدگان . امشاسپندان و ایزدان نیز آفریده اویند او عین قدرت و دانش و منبع خیر و راستی و تقدس و تقوی است.
 
[ type=”red”]بیشتر بخوانید; نام  های پسرانه فارسی که با الف شروع می شود همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم اهورا

نوع: پسرانه

ریشه اسم: فارسی

معنی: در فرهنگ ایران باستان، خداوند، وجود مطلق و هستی بخش، خدای بزرگ ایرانیان باستان و زردتشتیان، وجودی که صورت ظاهر ندارد و حیات بخش ،یکتا ،بی همتا،بزرگ و دانای مطلق است.

 

فراوانی اسم اهورا

فراوانی نام اهورا برابر با 21320 می باشد.

 

اسم های مشابه اهورا

اهرا، اهرن، اهرون، آترا، اهورامزدا، آماره، اریا، هارا

 

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای اهورا میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام فارسی اشتراک بگذارید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا