نامها و معانی

معنی اسم آلبان – معنی آلبان – نام پسرانه ترکی

4.4/5 - (11 امتیاز)
[ type=”blue”] یکی از نام های اصیل و پسرانه ترکی آلبان است. معنی اسم آلبان در زبان ترکی،باو و چادر سرخ. تمساح گفته شده است، در ادامه با دیگر معانی و اسم های مشابه این نام ترکی آشنا شوید.

معنی اسم آلبان
معنی اسم آلبان

معنی اسم آلبان

  • یکی دیگر از اسم های زیبا و اصیل ترکی، آلبان می باشد. مفهوم این نام ترکی، باو و چادر سرخ. تمساح. غنیمت. خراج. خشنود. زور. اجبار بیان شده است.

معنی اسم آلبان به فارسی

  • فرانسوا آلبانی معروف به آلبان نقاش ایتالیائی است، او از شاگردان  کاراش بوده است.به سبب داشتن پرده های زیبا به شاعر گراشها و انا کرئون شناخته شده است.

 

کاربرد نام آلبان در دنیا 

  • یک منطقه مسکونی در آمریکا است ببه  نام آلبان وجود دارد که در ویسکانسین واقع شده است.
  • آلبان برگ: آهنگ ساز اتریشی است که در سال 1885 به دنیا آمد، وی از شاگردان آرنولد شونبرگ بودو از آهنگ سازان مکتب دوره دوم موسیقی در وین بود. او در 24 دسامبر 1935 در وین در گذشت.
  • آلبان خزندگان: نام گروهی از دو زیستان بودند که حدود دو و نیم سال پیش منقرض شده اند. ظاهری شبیه به سمندر ها داشتند. این گروه از راسته دگردم داران محسوب می شوند.
  • آلبان مارک لافونت :از بازیکن فوتبال اهل فرانسه است که در پست دروازه بان برای نانت در لیگ ۱ بازی می کند. وی در نوامبر ۲۰۱۵ اولین بازی خود را برای تولوز در حالی انجام داد که فقط ۱۶ سال و ۳۱۰ روز سن داشت و تبدیل به جوان ترین بازیکن تاریخ لیگ ۱ شد. وی در سال۲۰۱۸ به تیم فیورنتینا پیوست.
  • آلبان هریسون: بازیکن فوتبال زادهٔ ۰۱۸۶۹-۱۱-۳۰ ۳۰ نوامبر ۱۸۶۹ اهل کشور انگلستان که سابقهٔ بازی در تیم ملی فوتبال انگلستان را در کارنامهٔ خود دارد. وی در تاریخ ۰۱۸۹۳-۰۲-۲۵ ۲۵ فوریه ۱۸۹۳ نخستین بازی ملی خود را در مقابل تیم ملی فوتبال ایرلند انجام داد و با حضور در ۲ بازی ملی، در تاریخ ۰۱۸۹۳-۰۴-۰۱ ۱ آوریل ۱۸۹۳ واپسین بازی ملی اش را در برابر تیم ملی فوتبال اسکاتلند برگزار کرد.

 

 

ریشه اسم آلبان

نوع: پسرانه

ریشه اسم: ترکی

معنی: باو و چادر سرخ. تمساح. غنیمت. خراج. خشنود. زور. اجبار

 

فراوانی اسم آلبان

فراوانی نام آلبان در دسترس نیست.

 

اسم های مشابه آلبان

آلبا، الیان، الناز، لابان، آلب، الحان، آلنام، آبان، دلبان، بلیان، الداد، ابان

 

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای نام آلبان میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام ترکی اشتراک بگذارید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا