نامها و معانی

معنی اسم امیر ارسلان – معنی امیر ارسلان – نام پسرانه فارسی

3.5/5 - (4 امتیاز)
[ type=”blue”]یکی از نام  های اصیل و زیبای پسرانه فارسی امیر ارسلان  است. این نام در زبان فارسی به معنی، اشتیاق یا تمایل به روی دادن یا انجام امری همراه با آرزوی تحقق آن ، تکیه گاه، محل پناهبیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی و فراوانی و اسم های مشابه این نام پسرانه فارسی آشنا شوید پس تا پایان همراه ما باشید.

 

معنی اسم امیر ارسلان
معنی اسم امیر ارسلان

معنی اسم امیر ارسلان

  • یکی از نام های اصیل پسرانه فارسی امیر ارسلان است. معنی اسم  امیر ارسلان در زبان فارسی به معنی حاکم شجاع، پادشاه شیر دل، قهرمان یکی از داستانهای بسیار مشهور ایرانی که نقیب الممالک نقال ناصرالدین شاه آنرا روایت کرده است، گفته شده است.

معنی امیر ارسلان به فارسی

  • داستان مفصلی است اثر نقیب الممالک و تحریر خانم فخر الدوله دختر ناصر الدین شاه و قهرما آن جوانی دلاور و زیبا از سرزمین روم ( آسیای صغیر ) است بنام امیر ارسلان رومی و سفر او به ملک فرنگ و عشق او بدختر پادشاه فرنگ بنام فرخ لقا و اشکالاتی که وی در راه و صال آن دختر دچار شده است.
 
[ type=”red”]بیشتر بخوانید; اسم های پسرانه فارسی که با الف شروع می شود همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم امیر ارسلان

نوع: پسرانه

ریشه اسم: فارسی،

معنی: حاکم شجاع، پادشاه شیر دل، قهرمان یکی از داستانهای بسیار مشهور ایرانی که نقیب الممالک نقال ناصرالدین شاه آنرا روایت کرده است

 

فراوانی اسم امیر ارسلان

فراوانی نام امیر ارسلان برابر با 24143 می باشد.

 

اسم های مشابه امیر ارسلان

ارسلان، ایل ارسلان، امیر پارسا، منیر الدین

 

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای امیر ارسلان میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام فارسی اشتراک بگذارید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا