سینما،تئاتر،تلوزیون

افشاگری امیر مهدی ژوله درباره سریال در حاشیه ۲

5/5 - (1 امتیاز)

افشاگری امیر مهدی ژوله درباره سریال در حاشیه 2

افشاگری امیر مهدی ژوله درباره سریال در حاشیه 2
افشاگری امیر مهدی ژوله درباره سریال در حاشیه 2

افشاگری امیر مهدی ژوله

امیر مهدی ژوله به بهانه‌ برگزیدگان تلویزیون در سال 94 نکاتی را درباره‌ شرایط ساخت سریال در حاشیه‌ 2 و فشارها و طولانی شدن پروسه تولید و عدم حضور مهران مدیری افشاگری کرد و برای ایفای نقش در صفحه‌ اینستاگرام خود مطرح کرد.

نویسنده «درحاشیه» در بخش‌های از نوشته آورده است: «من تا الان راجع به مجموعه در «حاشیه ۲» حرفی نزده بودم ولی الان دوست دارم بگویم که ما یک سریال متوقف شده «در حاشیه ۱» را با آن حواشی تمام‌ ناشدنی داشتیم با کاراکترهایی که مردم دوست داشتند، با این توضیح که ادامه‌ ی کار در بیمارستان ممکن نبود، حتی روپوش سفید‌ پوشیدن هم امکان‌ پذیر نبود. چند طرح جایگزین مثل تیمارستان و خانه سالمندان و بنگاه اقتصادی و … هم مورد تایید قرار نگرفت. تنها گزینه ادامه مسیر و فرستادن آنها به بیمارستان و تادیبشان بود. ما از اول می‌دانستیم که فضای تلخ و سنگینی در زندان خواهیم داشت . از حضور خانم‌ ها و قصه‌ های خانوادگی محروم خواهیم بود و از همه مهم‌ تر بزرگ‌ ترین ویژگی «در حاشیه ۱ » یعنی نقادی را نخواهیم داشت. »

ژوله عنوان کرده است:«فشار آن توقف و طولانی شدن آن پروسه تولید و فضای کار که کم‌کم غیرهمدلانه و غیردوستانه شده بود و امیدی که به بازخورد‌های مثبت ادامه کار در یک فضای جدید وجود نداشت نتیجه‌ اش این بود که آقای مدیری از ابتدای کار بازی نکرد، آقای رادش از قسمت پانزدهم از کار جدا شد و آقای غفوریان و رضوی تا قسمت نوزدهم در کار ماندند.»

افشاگری امیر مهدی ژوله درباره سریال در حاشیه 2
افشاگری امیر مهدی ژوله درباره سریال در حاشیه 2

این نویسنده همچنین در بخشی از مطلبش یادآور شده است: «طبیعتا ما به عنوان گروه نویسندگان بیش از همه و پیش از همه تمایلی برای نوشتن در حاشیه دو در این فضا و با این شرایط نداشتیم. وقتی تعهد سنگینی برای ادامه‌ ی کار روی دوش تهیه‌ کننده بود پس ما یا علی گفتیم و با همه چیز‌هایی که داشتیم و نداشتیم وسط میدان آمدیم. قصه‌ ها و بچه‌ قصه‌ ها و روابطی که درست کردیم چندین بار داستان را براساس نبودن یا رفتن بازیگران بازنویسی کردیم نه برای این‌که مثل در حاشیه یک سر و صدا کنیم و بترکانیم فقط به این امید که این تعهد را آبرومندانه به انجام برسانیم. اینها توجیح نقاط ضعف در حاشیه دو نیست که ما بیشتر از همه به آن واقفیم. اینها درد دل‌ هایی است که بدانید ما در چه شرایطی چکار کردیم.»

ژوله در پایان مطرح کرده است:« از مشکلات مالی پروژه و اصلاحات پخش و به هم ریختن سر و ته تمام قسمت‌ ها می‌ گذرم و به این بسنده می‌ کنم که در حاشیه دو نه اندازه توانایی این گروه بود نه در شأن لیاقت شما. و این‌ که یادآوری می‌ کنم بچه‌ های نویسنده این کار چه در ایستادن کنار تهیه‌ کننده، چه در انعطاف‌ پذیری در مقابل تغییرات عجیب و قریب و چه در تلاش برای جنگیدن بی‌ شمشیر و سپر، سنگ تمام گذاشتند و پهلوانی کردند.»

گردآوری: سایت تفریحی نماگرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا