نامها و معانی

معنی اسم آمیتیس – معنی آمیتیس – نام دخترانه فارسی

اولین نفری باشید که امتیاز میدهد.
[ type=”blue”]یکی از نام  های زیبایی که می توان برای دختران انتخاب کرد آمیتیس می باشد. معنی  اسم آمیتیس در زبان فارسی نام دختر خشایار پادشاه هخامنشی که با بختنصر پادشاه بابل ازدواج کرد بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی و فراوانی و اسم های مشابه این نام اصیل دخترانه آشنا شوید پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم آمیتیس
معنی اسم آمیتیس

معنی اسم آمیتیس

  • یکی از زیباترین نام های دخترانه آمیتیس می باشد. این نام زیبا و اصیل ریشه فارسی دارد. معنی این نام فارسی آمیتیس، نام دختر خشایار پادشاه هخامنشی که با بختنصر پادشاه بابل ازدواج کرد، در زبان پارسی باستان به معنای گل سرخ بوده است.نام نوه کورش ، دارای اندیشه پاک ، آمی به معنای بزرگ و تیس به معنای پاک که یکی از نام های خداوند می باشد و الگوی عفت و پاکی نیز گفته شده است  گفته شده است

معنی آمیتیس در زبان فارسی

  • شاهدخت ایرانی نوه کیاکسار پادشاه ماد پس از جنگ نبو پلسر با ماد صلح بر قرار شد و آمیتس با ولیعهد بابل بخت نصر ازدواج کرد.

 

 

[ type=”red”]بیشتر بخوانید; اسم های  دخترانه فارسی که با آ شروع می شود همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم آمیتیس

نوع: دختر

ریشه اسم: فارسی

معنی : آمیتیس ،نام دختر خشایار پادشاه هخامنشی که با بختنصر پادشاه بابل ازدواج کرد، در زبان پارسی باستان به معنای گل سرخ بوده است.نام نوه کورش ، دارای اندیشه پاک ، آمی به معنای بزرگ و تیس به معنای پاک که یکی از نام های خداوند می باشد و الگوی عفت و پاکی نیز گفته شده است

فراوانی اسم آمیتیس

فراوانی برای نام آمیتیس برابر 2003 می باشد.

 

اسم های مشابه آمیتیس

امیتیس، امتیس، اماتیس، آمتیس، نازگل، نرگس

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای آمیتیس میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام فارسی اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا