نامها و معانی

معنی اسم آنار -معنی آنار – نام پسرانه ترکی

5/5 - (1 امتیاز)
[ type=”blue”] یکی از نام های اصیل و پسرانه ترکی آنار است. معنی اسم آنار در زبان ترکی، تیزهوش و فهیم گفته شده است، در ادامه با دیگر معانی و اسم های مشابه این نام ترکی آشنا شوید.

معنی اسم آنار
معنی اسم آنار

معنی اسم آنار

  • یکی دیگر از اسم های زیبا و اصیل ترکی آذربایجانی ، آنار می باشد. آنار در زبان ترکی به مفهوم تیزهوش و  فهیم  بیان شده است. معانی دیگر همچون چنان و به آنجا نیز برای این نام ترکی گفته شده است.

 

 افراد مشهور با نام آتار

  • آنار یکی از نویسندگان و مترجمان و فیلم نامه نویسان  جمهوری آذربایجان می باشد. وی در باکو به دنیا آمد پدرش رسول رضا و مادرش نگار رفیع بیگلی از نویسندگان برتر آذربایجان بودند. او در نوشتن داستان کوتاه و رمان شهرت داشت برخی از  آثا وی، حسرت عید، باران بند آمد ، بندر سفید، روز های تابستانی شهر و … آشاره کرد.
  • ماتیاس آنار نویسنده ای از کشور فرانسه بود. که او با زبان عربی و فارسی آشنایی داشت، مدتی در تهران زندگی می کرد. و در سال 2015 به خاطر نوشتن رمان قطب نما جایزه گنکور را دریافت کرد.
 
[ type=”red”]بیشتر بخوانید; مجموعه نام های  پسرانه ترکی که با حرف آ شروع می شود  زیبا همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم آنار

نوع: پسرانه

ریشه اسم: ترکی

معنی: تیزهوش. فهیم. به آنجا. چنان.

 

فراوانی اسم آنار

فراوانی نام آنار در دسترس نیست.

 

اسم های مشابه آنار

انار، گیلانار، چنار، کنار، انارون، انان، هنار، آشار، آنا، انور، تنار، تنار، اشار

 

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای نام آنار میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام ترکی اشتراک بگذارید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا