نامها و معانی

معنی اسم آپاچی – معنی آپاچی – اسم پسرانه ترکی

4.2/5 - (9 امتیاز)
[ type=”blue”]یکی دیگر از نام های زیبای پسرانه ترکی آپاچی آست، معنی اسم آپاچی در زبان ترکی خرس باز بیان شده است ، در ادامه شما عزیزان همراه می توانید با معنی فارسی و اسم های  این نام ترکی آشنا شوید.

 

معنی اسم آپاچی
معنی اسم آپاچی

معنی اسم آپاچی

 • از نام های پسرانه ترکی آپاچی را می توان نام برد. معنی آپاچی در زبان ترکی خرس باز بیان شده است.

 

کاربرد نام آپاچی

 • آپاچی (قبیله)، قبیله ای از سرخ پوستان آمریکای شمالی
 • آپاچی نوعی موتور شرکت هندی TVS
 • بنیاد نرم افزار آپاچی، شرکتی ناسودبر و حامی پروژه های نرم افزاری آپاچی وب سرور آپاچی، نرم افزاری رایانه ای
 • جنگل ملی آپاچی-سیتگریوز، پارکی ملی در ایالت آریزونا و نیومکزیکو در آمریکا
 • بوئینگ ای اچ-۶۴ آپاچی، نوعی هلیکوپتر آگوستاوستلند آپاچی،بالگردی ویژهٔ ارتش بریتانیا
 • آپاچی (موشک)، موشکی هوا به سطح
 • آپاچی (فیلم)، فیلمی وسترن
 • شهرستان آپاچی، آریزونا، ایالات متحدهٔ آمریکا
 • آپاچی کورپوریشن، شرکت نفتی و گازی مستقر در هوستون، تگزاس، ایالات متحدهٔ آمریکا
 • آپاچی (فیلم):فیلمی وسترن محصول سال ۱۹۵۴ آمریکاست. داستان فیلم بر محور مثبت نمایش زندگی سرخ پوستان آمریکا قرار دارد.
 • آپاچی نام قبیله ای از مردمان بومی آمریکای شمالی است. آپاچی ها اصالتاً سرخ پوست هستند. این کلمه به معنای «مرد جنگجو» است. تعداد آپاچی ها در اواخر قرن ۲۰ حدود ۲۲ هزار نفر بوده و در گذشته از طریق شکار گاومیش، برداشت گیاهان وحشی خوراکی، کشت ذرت و حمله به سایر قبایل در غرب آمریکا امرار معاش می کردند. آپاچی ها که از لحاظ فرهنگی به آپاچی های غربی و شرقی تقسیم می شدند همراه همسایگان خود، قبیله ناواهو، بازمانده های سرخ پوستان اتابسکی زبان به شمار می روند، که در سال ۱۰۰۰ م از کانادا به جنوب غربی ایالات متحده کوچ کردند. در قرون ۱۸ و ۱۹ میلادی به «جنگجویان سوارکار» شهرت داشتند. آپاچی ها اکنون در قرارگاه آریزونا، جنوب غربی اکلاهاما و نیومکزیکو زندگی می کنند. رهبران آپاچی از قبیل کوچیس (به انگلیسی: Cochise)، مانگاس کولوراداس، جرونیمو و ویکتوریو (به انگلیسی: Victorio) در نیمهٔ دوم قرن ۱۹ چهره های شاخصی بودند. کوچیس شدیدترین نبردهای سرخ پوستان را علیه سفیدپوستان امریکا در ۱۸۶۱ آغاز کرد. در فاصلهٔ سال های ۱۸۷۱ تا ۱۸۷۳ شمار زیادی از آپاچی ها تسلیم و به قرارگاه هایی در آریزونا فرستاده شدند. اما تعداد بیشتری از مستقر شدن سر باز زدند و تا ۱۸۸۶ که جنگجویان باقی مانده تسلیم شدند، نبرد آنها به رهبری جرونیمو و ویکتوریو ادامه یافت. قبیلهٔ چیریکائوئا (به انگلیسی: Chiricahua) به رهبری جرونیمو به فلوریدا و سپس آلاباما و در سال ۱۹۱۳ به اوکلاهما یا نیومکزیکو رفتند. به مرور آپاچی های شرقی در قرارگاه نیومکزیکو و آپاچی های غربی در قرارگاه های مرکز شرقی آریزونا مستقر شدند. بزرگ ترین قرارگاه در آریزونا قرارگاه سان کارلوس سرخ پوستان آپاچی(به انگلیسی: San Carlos Apache Indian) تأسیس در ۱۸۷۱(جمعیت ۱۰۵۰۰ نفر در ۱۹۹۴) و قرارگاه فورت سرخ پوستان آپاچی (به انگلیسی: Fort Apache Indian Reservation) (جمعیت ۱۲ هزار نفر در ۱۹۹۴) بودند که ۱/۶ میلیون جریب وسعت این قرارگاه ها است.
 • آپاچی (انگلیسی: Apache) نوعی موتور سیکلت ساخت شرکت هندی TVS Motors است که از سال ۲۰۰۶ تولید می شود. آپاچی در شش نوع موجود است:Apache RTR 160 Hyper edge, Apache RTR 180،Apache RTR 180 ABS و apache RTR 150,apache rtr160 2017 EFi,Apache RTR 200 4V. “RTR” که “Response Gas Throttle Racing” نام دارد. بیش از ۲ میلیون آپاچی در جهان ساخته شده است.
 • موشک آپاچی ( apache) موشک هوابه سطح فرانسوی است که به عنوان یک موشک ضدفرودگاه برای تخریب باند فرود هواپیماها طراحی شده و شرکت بین المللی موشک سازی ام بی دی ای از سال ۲۰۰۱ آن را برای جنگنده های داسو رافال و میراژ-۲۰۰۰ نیروی هوایی فرانسه تولید می کند.
  قدرت تخریبی این موشک از ده بمب خوشه ای پنجاه کیلوگرمی گرفته می شود که در کلاهک آن حمل می شوند. آپاچی یک موشک کروز است و که برد مفیدی بیش از ۱۰۰ کیلومتر دارد و ظاهر جالب توجهی دارد که مشخصا برای پنهان کاری بیشتر به این شیوه طراحی شده است.
  نیروی پیشرانه آپاچی را یک موتور توربوجت با تراست ۴۱/rn۴ تشکیل می دهد. سرجنگی این موشک می تواند از انواع مهمات مانند mimosa و samanta و acadi به وزن ۷۴۰ الی ۷۷۰ کیلوگرم باشد

 

[ type=”red”]بیشتر بخوانید; مجموعه اسم های پسرانه ترکی که با حرف آ شروع می شود  زیبا همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم آپاچی

نوع:پسرانه

ریشه اسم: ترکی

معنی: خرس باز

 

فراوانی اسم آپاچی

فراوانی نام آپاچی در دسترس نیست.

 

اسم های مشابه آپاچی

آرپاچی، آپادا، آلپای، آتیتی، آپاما، آپاسا، آپام، ایللی، آپاسای، آپگیا، آیتای، داچی

 

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برایاسم آپاچی میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این اسم به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا