نامها و معانی

معنی اسم ارژن – معنی ارژنگ – نام پسرانه فارسی

4.5/5 - (20 امتیاز)
[ type=”blue”]یکی از نام  های اصیل و زیبای پسرانه فارسی ارژن یا ارژنگ است. این نام در زبان فارسی یکی از شخصیت های شاهنامه فردوسی بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی، فراوانی و اسم های مشابه این نام پسرانه فارسی آشنا شوید پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم ارژن
معنی اسم ارژنگ

معنی اسم ارژن

  • یکی از نام های اصیل پسرانه فارسی ارژن است. اسم ارژن در زبان فارسی یکی از شخصیت های شاهنامه فردوسی، نام سالار مازندران در زمان کیکاووس پادشاه کیانی گفته شده است.

معنی نام ارژن در دهخدا ، فارسی و عمید

درختچه‌ی بادام کوهی از خانواده‌ی گل سرخ که در نواحی کوهستانی و خشک می‌رویَد و میوه‌ی تلخ و چوب سخت و راست دارد؛  گونه ای از آن در فارس خصوصاً در دشت ارژن و کوه های بختیاری روییده می شود، از چوب این درختچه برای عصا نیز استفاده می شود.
 

کاربرد نام ارژن

  • یکی از بخش های شهرستان شیراز به نام ارژن است.
  •  نام یکی از دریاچه های آب شیرین استان فارس می باشد.
  • بیژن ارژن یکی از شاعران و ترانه سرایان ایرانی است که در 5 آذر سال 1348 متولد شده است و از شاعران مشهور رباعی سرا در حال حاضر می باشد.
 
[ type=”red”]بیشتر بخوانید; نام های زیبای پسرانه فارسی که با الف شروع می شود  همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم ارژن

نوع: پسرانه

ریشه اسم: فارسی

معنی: یکی از شخصیت های شاهنامه فردوسی، نام سالار مازندران در زمان کیکاووس پادشاه کیانی،درختچه‌ی بادام کوهی از خانواده‌ی گل سرخ که در نواحی کوهستانی و خشک می‌رویَد و میوه‌ی تلخ و چوب سخت و راست دارد؛ ارچن.

فراوانی اسم ارژن

فراوانی نام ارژن برابر با101 می باشد.

 

اسم های مشابه ارژن

ارژنگ، آرژین، آرتان، آرسان، آرشان، آرسن، آرین، آرمان، ارشن، ارشان، آران

 

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای ارژن میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام فارسی اشتراک بگذارید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا