مد و زیباییزیبایی صورت و ناخن

روش چسباندن و کندن ناخن مصنوعی

4.5/5 - (2 امتیاز)

اکثر خانم ها با ناخن های مصنوعی آشنا هستند و برای یک بار هم که شده از آنها استفاده کرده اند. این مدل ناخن برای یک شب مهمانی مناسب است و شما می توانید با چسب مخصوص ناخن آنها را به ناخن خود بچسبانید و استفاده از دیگر چسب ها توصیه نمی شود ما در نماگرد در بخش مد و زیبایی چسباندن ناخن مصنوعی و کندن آن را برای شما عزیزان بازگو می کنیم.

 

ناخن مصنوعی
روش چسباندن و کندن ناخن مصنوعی

انواع ناخن های مصنوعی 

متداول ترین ناخن های مصنوعی که در بازار وجود دارد عبارتند از :ناخن های آکریلیک ،فابیر گلاس ،و ژله ای

 ناخن‌ مصنوعی آکریلیک

ناخن‌های آکریلیکی با اضافه کردن مونومر مایع و پودر پلیمر ساخته می‌شوند و سپس با یک‌ لایه‌ی محکم پوشیده می‌شوند که همانند یک ناخن طبیعی می‌توان به آن‌ها شکل داد. زمانی که این ناخن‌ها در معرض هوا قرار می‌گیرند سخت می شوند. قبل از اضافه کردن ناخن مصنوعی از نوک ناخن آکریلیکی نیز می‌توانید بهره ببرید. زمانی که این ناخن‌های مصنوعی شکل گرفتند، شما می‌توانید آن‌ها را جلا دهید.

نوشته های مشابه
ناخن مصنوعی
روش چسباندن و کندن ناخن مصنوعی

 

ناخن‌ مصنوعی ژله‌ای

ناخن‌های مصنوعی ژله‌ای می‌توانند بر روی ناخن آکریلیکی و یا به‌طور مستقیم بر روی ناخن طبیعی مورد استفاده قرار گیرند تا ناخن ها را قوی کرده و باعث شوند که آن‌ها خوب رشد کنند. این ناخن به آن صورت از ناخن‌های آکریلیکی تفاوت دارد که هیچ افزودنی نیاز نیست تا ژل ایجاد شود و ناخن باید زیر نور UV قرار گیرد تا بتوان یک ناخن ژله‌ای خوب ایجاد کرد.

ناخن مصنوعی
روش چسباندن و کندن ناخن مصنوعی

 

 ناخن‌ مصنوعی فایبرگلاس 

این روند، روندی زیاد متداول نیست. این روند دربرگیرنده‌ی بریدن بخشی از فایبرگلاس و یا ابریشم و قرار دادن آن بر روی ناخن است و بعداً باید با چسب به محل موردنظر چسبیده شود. سه نوع از ناخن‌های مصنوعی وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند تا ناخن‌های بلندتری داشته باشید ولی اغلب به یک متخصص و سالن زیبایی نیاز دارید (البته این کار را می‌توانید در خانه نیز انجام دهید ولی باید تمام آن ابزار گران را بخرید و کاربرد آنها را در خانه یاد بگیرید).

ناخن مصنوعی
روش چسباندن و کندن ناخن مصنوعی

وسایل مورد نیاز برای چسباندن ناخن مصنوعی 

لاک پاک کن بدون استون
پد کتانی (یا پنبه)
گوش پاک کن
چوب های مخصوص مانیکور
پک ناخن مصنوعی (که باید بافر و چسب مخصوص داشته باشه)
بافر ناخن
چسب (فقط و فقط از چسب مخصوص ناخن استفاده کنین)
قیچی (برای بریدن سر چسب)
نکته ی خیلی مهم: حتما بین مانیکور کردن و گذاشتن ناخن مصنوعی 24 ساعت فاصله بندازین.

چوب مخصوص مانیکور

چوب پرتقال

چسب مخصوص ناخن مصنوعی

چسب ناخن مصنوعی

 

ناخن مصنوعی
روش چسباندن و کندن ناخن مصنوعی

با ابزار مانیکور کردن ناخن آشنا بشید 

مراحل چسباندن ناخن مصنوعی 

 • دستهاتون رو خوب بشویید و کاملا انگشت ها و کوتیکول ها رو خشک کنید و مطمئن شوید که دست ها و ناخن هایتان کاملا خشک شده باشد.
 •  ناخن هاتون حتما از لاک باید پاک باشه و بهتره که روی ناخن رو با یک لاک پاک کن غیر استونی بکشین تا مطمئن بشین هیچ چربی و آلودگی روی سطح ناخن نمونده باشه تا چسب کاملا ثابت بمونه و حباب زیرش ایجاد نشه.
 • پوست‌های زبر را کنار بزنید.
 • ناخن های مصنوعی رو از جعبه خارج کرده و ناخن مصنوعی مناسب هر انگشت رو مشخص کنین که کارتون راحتتر باشه.
 •  ناخن اصلی خودتون رو تا جایی که میشه و به انگشت آسیب نمیرسه کوتاه کنین.
 • روی سطح ناخن واقعی رو اندکی بافر بزنین تا اندکی ناهموار بشه و ناخن مصنوعی بهتر بهش بچسبه.
 •  حالا خیلی آرام و ملایم یک چوب مانیکور رو بردارین و خیلی آرام کوتیکول ها رو به عقب برانین، اگر سریع انجام بدین ممکنه باعث زخم شدن پوست بشه و دیگه نتونین ناخن مصنوعی رو بذارین.
 •  اول از همه روی ناخن های دستی بذارین که باهاش کارهاتون رو انجام میدین (مثلا اگر راست دستین روی دست راست رو اول بذارین).
 •  یک نقطه چسب رو روی ناخن مصنوعی بذارین و یک نقطه چسب رو هم روی سطح ناخن – اصلا چسب زیاد نزنین – چون میزنه بیرون و ممکنه با پوستتون هم تماس پیدا کنه.
 •  حالا ناخن مصنوعی رو دقیقا بالای کوتیکول ناخن اصلی قرار بدید و صاف بذارینش روی ناخن و روی بستر اون فشارش بدید. این فشار رو تا 10 ثانیه نگه دارید تا مطمئن بشید هیچ حبابی بوجود نیمده باشه. این مرحله خیلی مهمه…چون اگه ناخن مصنوعی محکم به بستر نچسبه رطوبت میره زیرش و باعث بلند شدن ناخن از سطح یا قارچ ناخن میشه.
 •  یک گوش پاک کن بردارید و اطراف ناخن رو اگه چسب بیرون زده تمیز کنید.
ناخن مصنوعی
روش چسباندن و کندن ناخن مصنوعی

کندن ناخن مصنوعی از روی ناخن 

برای کندن ناخن مصنوعی از روی ناخن می‌بایست ابتدا ناخن مصنوعی رو با ناخن گیر کوتاه کنید. هر چقدر ناخن کوتاه‌تر باشد فرآیند کنده شدن آن از روی ناخن راحت‌تر صورت می‌گیرد. بعد از کوتاه کردن ناخن می‌بایست دست‌های خود را با کرم وازلین چرب کرده و پوست اطراف ناخن را با وازلین ماساژ دهید. بعد از اینکه پوست اطراف ناخن به طور کامل چرب شد یک ظرف را پر از استون کرده و انگشت‌های خود را درون آن قرار دهید. بعد از گذشت ۱۵ دقیقه با نوک سوهان را زیر ناخن‌های مصنوعی کرده و به آرامی آن‌ها را از روی ناخن خود جدا کنید. دقت داشته باشید که اگر ناخن‌های مصنوعی به راحتی کنده نشد می‌بایست زمان غوطه ور بودن انگشتان در لاک پاک کن را بیشتر کنید.

بعد از کنده شدن ناخن‌ها از کرم مرطوب کننده استفاده کنید تا بتوانید رطوبت از دست رفته را به پوست خود بازگردانید.

 

گروه مد و زیبایی نماگرد 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا