نامها و معانی

معنی اسم آشان – معنی آشان – نام پسرانه ترکی

4.5/5 - (4 امتیاز)
[ type=”blue”] یکی از نام های اصیل و پسرانه ترکی آشان است. معنی اسم آشان در زبان ترکی، افتان گفته شده است، در ادامه با دیگر معانی و اسم های مشابه این نام ترکی آشنا شوید./]

 

معنی اسم آشان
معنی اسم آشان

معنی اسم آشان

  • یکی دیگر از اسم های زیبا و اصیل ترکی، آشان می باشد .مفهوم این نام ترکی، افتان و باعزم بیان شده است.

کاربرد نام آشان

  • آشان یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان سراجوی غربی بخش مرکزی شهرستان مراغه واقع شده است. از بزرگان آشان میتوان خاندان ملک را نام برد.
  • سه آشان:”سێ” در زبان کردی به معنی سه (۳) و ” ئاش ” به معنی آسیاب می باشد. “سێ ئاشان 3Ashan” یعنی سه آسیاب که نام یکی از محله های قدیمی شهر مهاباد است. این محله از شمال به رودخانه “یرغو” از شرق به “محله مجبورآباد” (دانشگاه آزاد اسلامی فعلی) و از غرب به “خیابان زند” (شهید شهریکندی) فعلی و از جنوب به تپهٔ ” داش آ مجید ” منتهی می شود. وجه تسمیه این نام گذاری برمیگردد. به وجود سه آسیاب آبی که از سال ها قبل در این محله وجود داشته و به همین نام هم خوانده می شود. هرچند در طول سالهای اخیر نام های متفاوتی بر این محله گذاشته شد (خلفای راشدین) و (کارگر) اما مردم محل هنوز در گفتگوهای خود و حتی در مکاتبات رسمی نام سه آسیاب (سێ ئاشان) را بکار می برند.
 
[ type=”red”]بیشتر بخوانید; مجموعه اسم های پسرانه ترکی که با حرف آ شروع می شود  زیبا همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم آشان

نوع:پسرانه

ریشه اسم: ترکی

معنی: افتان و باعزم.

.

فراوانی اسم آشان

فراوانی نام آشان در دسترس نیست

 

اسم های مشابه آشان

تاشان، پلاسان، آشین، آبان، آشانا، نشان، آشخن، آلان، بلاشان، انان، آران، آمان

 

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای نام آشان میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام ترکی اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا