نامها و معانی

معنی اسم آترین – معنی آترینا – نام دخترانه زیبای فارسی

4.8/5 - (34 امتیاز)
[ type=”blue”]یکی از نام  های زیبایی که می توان برای دختران انتخاب کرد آترین می باشد. معنی  اسم آترین در زبان فارسی آتش، زیبا و پر انرژی بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی و فراوانی و اسم های مشابه این نام اصیل  دخترانه آشنا شوید پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم آترین
معنی اسم آترین

معنی اسم آترین

  • یکی از زیباترین نام های دخترانه آترین می باشد .این نام زیبا و اصیل ریشه فارسی دارد. معنی این نام (آتر = آتش + ین (پسوند نسبت))، منسوب به آتش، آتشین،  پر انرژی زیبارو،  در دوره‌ی هخامنشی آترین بانویی نامدار از بازماندگان کمبوجیه پسر کوروش شاه بود که بر داریوش بزرگ شورش کرد، گفته شده است.
  • این نام زیبای فارسی هم برای دختران و هم برای پسران استفاده می شود. نام آترینا و آترینه برای دختران که  به معنی آتش، اتشین و زیبارو است و آترین به معنی پر انرزی برای پسران استفاده می شود.
[ type=”red”]بیشتر بخوانید; نامهای  دخترانه فارسی که با آ شروع می شود همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم آترین

نوع: دختر،پسر

ریشه اسم: فارسی، ترکی

معنی : 1- (آتر = آتش + ین (پسوند نسبت))، منسوب به آتش، آتشین؛  زیبارو؛ در دوره‌ی هخامنشی آترین بانویی نامدار از بازماندگان کمبوجیه پسر کوروش شاه بود که بر داریوش بزرگ شورش کرد. آذرین مانند آتش، زیبا و پر انرژی

 

فراوانی اسم آترین

فراوانی برای نام آترین برابر :2707 می باشد.

 

اسم های مشابه آترین

اترین، آترینه، آتری، آتر، آرتین، آتین، متین، آرین،

 

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای آترین میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام فارسی اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا