خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
خانه » فرهنگ و هنر » نامها و معانی » معنی اسم آی نور -نام آی نور – اسم های ترکی زیبا با معنی

معنی اسم آی نور -نام آی نور – اسم های ترکی زیبا با معنی

اسم آی نور یکی از نام زیبا و اصیل دخترانه ترکی و اذربایجانی است که به معنی نورانی مثل ماه ،پرتو ماه،درخشان چون ماه است. ما در این مطلب از مجموعه اموزشی نامهای دخترانه و معنی آنها معنی اسم آی نور را برای شما همراهان آماده نموده ایم .لطفا برای اسم های مشابه نام آی نور تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.
معنی اسم آی نور -نام آی نور - اسم های ترکی زیبا با معنی

معنی اسم آی نور

معنی اسم آی نور 

اسم آی نور یکی از نام زیبا و اصیل دخترانه ترکی و اذربایجانی است که به معنی نورانی مثل ماه ،پرتو ماه،درخشان چون ماه است.

این اسم در زبان عربی هم ریشه دارد وبه معنی نور ماه ,  نورانی مانند ماه ,چهره زیبا و دذخشان مانند ماه است .

  • آینور در ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
  • آینور روح‌هایی جاودان‌اند که قبل از خلقت در جهان‌های افسانه‌ای جی. آر. آر. تالکین می زیستیدند. این نژاد، اولین موجودات خلق شده اندیشهٔ ارو ایلوواتار هستند.

تاریخچه

قبل از خلقت، ایلوواتار آینور یا مقدسان را خلق کرد. این اسم کوئنیایی از ریشه الفی آیان (به انگلیسی: ayan) به معنی احترام یا رفتار آمیخته با احترام است. آینور (به انگلیسی: Ainur) از بعد از خلقت در متون الفی فقط به صورت جمع ظاهر می‌شود. این به این معنی است که فقط هابیت‌ها و انسان‌ها از اسم مفرد آینو استفاده می‌کنند.

هستی توسط آواز آینور یا آینولینداله خلق شد، این آهنگ توسط آینور در پاسخ به آهنگ‌های معرفی شده توسط ارو سروده شد. این جهان، ائا و زمین نیز آردا نامیده شد. آنهایی از آینور که برای خلقت احساس نگرانی کردند وارد آن شدند؛ و تبدیل به والار و مایار شدند، نگهبانان خلقت.

ملکور زمین را برای خودش ادعا کرد. برادر او مانوه و تعدادی دیگر از والار تصمیم به روبرو شدن با او گرفتند. بیشتر دنیا به خاطر کشمکش بین والار و ملکور ناقص شد. طبق سیلماریلیون، والار و مایار (با کمک تولکاس، کسی که آخرین والار بود که به خلقت وارد شد) قادر به تبعید مورگوت، کالبد فیزیکی ملکور، به مکانی باطل شدند. ملکور به عنوان بزرگترین آینو شناخته می‌شد و در دوران اول به اولین پادشاه تاریکی تبدیل شد. همچنین سائورون که یکی از مایار بود به عنوان قدرتمندترین خادم ملکور شناخته می‌شد و پس از سقوط اربابش و پایان دوران اول، به دومین پادشاه تاریکی تبدیل گشت.

rayfaBox type=”red”]بیشتر بخوانید; اسم های دخترانه ترکی که با حرف آ شروع می شوند را مشاهده کنید.[/rayfaBox]

 

ریشه اسم آی نور 

نوع: دخترانه
ریشه اسم: ترکی و آذربایجانی
معنی: نورانی مثل ماه ،پرتو ماه،درخشان چون ماه

فراوانی اسم آی نور 

فراوانی نام آی نور تا سال 1398 در ایران برابر است با: 3165

 

اسم های مشابه آی نور 

ایرانا , آیرین , نیمرو , نورین , نوبر , رونیا , رویان , روژین , نور آی , گلوریا , آینوش , آبگون , آق رود , آبنوش , آبرود , آلتون , آیسودا , آرنوشا , آبلوج

 

اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای نام اسم آی نور  میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این اسم به اشتراک بگذارید.

معنی اسم آی نور -نام آی نور – اسم های ترکی زیبا با معنی
7 رای، میانگین: (4.6) (91.43%)

باز نشر مطالب فقط با ذکر منبع و لینک مطلب در سایت namagard.com مجاز است.