نامها و معانی

معنی اسم بالک – نام بالک – اسمهای پسرانه کردی

4.5/5 - (8 امتیاز)

[ type=”blue”]اسم بالک از نام های زیبا و اصیل پسرانه کردی است که به معنی استخوان کتف  است. برای خواندن مطالب بیشتر درباره معنی و ریشه این اسم توجه شما عزیزان را به ادامه مطلب جلب می نماییم

معنی اسم بالک - نام بالک - اسمهای پسرانه کردی
معنی اسم بالک – نام بالک – اسمهای پسرانه کردی

معنی اسم بالک

  • پسرانه، استخوان کتف ، نام کوهی در کردستان ، نام منطقهایی در کردستان ، نام قبیلهایی در کردستان ، نامروستایی در کردستان(نگارش کردی : بالک)
  • بالک . (اِ) به هندی اسفناج را گویند. (فهرست مخزن الادویه ).
  • بالک . [ ل َ ] (اِخ ) یکی از دهستانهای بخش مریوان شهرستان سنندج . این دهستان در جنوب خاوری بخش واقع و محدود است از شمال بدهستان سرشیو، از جنوب به بخش اورامان ، از خاور به دهستان کلاترزان و از باختر به دهستان ویسه مریوان . موقعیت طبیعی دهستان کوهستانی و جنگلی و سردسیر است . آب قراء آن از چشمه و قنات تامین میشود. محصول آن جنگلی مانند مازوج ، کلکاف ، گزنگبین است . دهستان بالک از 23 آبادی تشکیل شده ، سکنه  آن در حدود 4400 تن است ، مرکز دهستان ده بالک و قراء مهم آن بشرح زیر است : دری ، خیرآباد، چور، بیژن آباد، دگاشیخان ، لنج آباد، نبله . راه فرعی اتومبیل رو مریوان به رزآب از کنار آبادیهای ریخلان ، کال پائین و دگاشیخان این دهستان میگذرد. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 5).
  • بالک . [ ل َ ] (اِخ ) نام ده مرکزی دهستان بالک بخش مریوان شهرستان سنندج که در 11 هزارگزی جنوب خاوری دژ شاهپور و 5 هزارگزی خاور راه اتومبیل رو مریوان به رزاب واقع است . ناحیه ایست کوهستانی و سردسیر و دارای 540 تن سکنه ، آب آنجا از چشمه و قنات تامین میشود. محصول عمده  آن غلات و توتون و مختصری حبوبات و لبنیات و شغل مردمش زراعت و گله داری و راهش مالرو است . از پل چوبی جنوب برقلعه ممکن است اتومبیل برد. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 5).
  • بالک . [ ل َ ] (اِخ ) دهی است از دهستان کنارک شهرستان چاه بهار که در 13 هزارگزی باختر چاه بهار و 2 هزارگزی شمال دریای عمان در جلگه واقع است . ناحیه ایست گرمسیر و دارای 200 تن سکنه ، آب آنجا از چاه و باران تامین میشود. محصول عمده آن غلات و ذرت و ماهی ، و شغل مردمش زراعت و صید ماهی و راه آنجا مالرو است . (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 8).
  • بالک . [ ل َ ] (اِخ ) یاقوت گوید: گمانم اینست که قریه ای است از قرای هرات . یا اینکه ناحیه ایست از نواحی هرات . (مرآت البلدان ج 1 ص 161). بظن ابوسعید از نواحی هرات است . (مراصد الاطلاع ) (از مرآت البلدان ).
  • بالک . [ ] (اِخ ) نام ناحیه ای از توابع قضای رواندوز در سنجاق شهرزور از ولایت موصل . در طرف جنوب شرقی از مرکز قضا واقع شده و 60 پارچه قریه را در برگرفته است . (از قاموس الاعلام ترکی ج 2 ص 1217)

[ type=”red”]بیشتر بخوانید; مجموعه اسمهای پسرانه کردی اصیل و زیبا را از اینجا مشاهده کنید.

 

ریشه اسم بالک

نوع: پسرانه
ریشه اسم: کردی
معنی: استخوان کتف، نام منطقه ایی در کردستان

فراوانی اسم بالک

 

اطلاعاتی در این مورد این اسم در دسترس نیست.

 

اسم های مشابه بالک

بالنده، بالبان، بالویز، باهوز، بالا، باگرو، باکور، باشور، باهیف، باشوک، باوا، باور، بایف

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای نام بالک میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این اسم به اشتراک بگذارید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا