نامها و معانی

معنی اسم بارزان – نام بارزان – اسمهای پسرانه کردی

4/5 - (7 امتیاز)
[ type=”blue”]fhvchk از نام های زیبای پسرانه کردی است که به معنی یکی از طوایف قدیمی ایران که اسامی آنها در متون ساسانیان نیز آمده است و در زمان اردشیر بابکان در کوههای جنوب شرقی کرمان می زیسته اند است. برای خواندن مطالب بیشتر به ادامه مطلب توجه نمایید

معنی اسم بارزان
معنی اسم بارزان

معنی اسم بارزان

  • نام بارزیا بارجان ، از طوایف قدیمی ایران که اسامی آنها در متون ساسانیان نیز آمده است و در زمان اردشیر بابکان در کوههای جنوب شرقی کرمان می زیسته اند ، همچنین نام یکی از طوایف معروف کردهای عراق می باشد.
  • بارِزان : (= بارِز) نامِ قوم بارز یا بارزان یا بارجان، تاریخ این قوم به پیش از اسلام می‌رسد و نام آن از دوره‌ی ساسانیان در متون ضبط شده است، نخستین بار نام بارجان (بارزان) در کارنامه‌ی اردشیر بابکان آمده است. این قوم در کوه‌های بارز [رشته کوهی در جنوب شرقی استان کرمان مابین شهرهای بم و جیرفت] با سایر اقوام دیگر زندگی می‌کرده‌اند.
  • نگارش کردی : بهرزان
  • بارزان: بارزان شهر کوچکی است در بخش بارزان شهرستان مرگه‌سور استان اربیل در کردستان عراق. این شهر در کنارهً سمت چپ رود زاب بزرگ و در ١٢٠ کیلومتری شمال شهر اربیل و ٢٠کیلومتری روستای زیبایی ئالکا قرار دارد.

 

[ type=”red”]بیشتر بخوانید;  نامهای پسرانه کردی زیبا و اصیل را از اینجا مشاهده کنید.

 

ریشه اسم بارزان

نوع: پسرانه
ریشه اسم: کردی
معنی: یکی از طوایف قدیمی ایران

فراوانی اسم بارزان

فراوانی نام بارزان در ایران تا سال ۱۳۹۸ برابر است با :846

 

اسم های مشابه بارزان

بارز، بارمان، باران، بابان، بالان، برهان، بادان، بردان، باذان

 

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای نام بارزان میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این اسم به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا