fhvchk از نام های زیبای پسرانه کردی است که به معنی یکی از طوایف قدیمی ایران که اسامی آنها در متون ساسانیان نیز آمده است و در زمان اردشیر بابکان در کوههای جنوب شرقی کرمان می زیسته اند است. برای خواندن مطالب بیشتر به ادامه مطلب توجه نمایید
معنی اسم بارزان - نام بارزان - اسمهای پسرانه کردی

معنی اسم بارزان – نام بارزان – اسمهای پسرانه کردی

معنی اسم بارزان

  • نام بارزیا بارجان ، از طوایف قدیمی ایران که اسامی آنها در متون ساسانیان نیز آمده است و در زمان اردشیر بابکان در کوههای جنوب شرقی کرمان می زیسته اند ، همچنین نام یکی از طوایف معروف کردهای عراق می باشد.
  • بارِزان : (= بارِز) نامِ قوم بارز یا بارزان یا بارجان، تاریخ این قوم به پیش از اسلام می‌رسد و نام آن از دوره‌ی ساسانیان در متون ضبط شده است، نخستین بار نام بارجان (بارزان) در کارنامه‌ی اردشیر بابکان آمده است. این قوم در کوه‌های بارز [رشته کوهی در جنوب شرقی استان کرمان مابین شهرهای بم و جیرفت] با سایر اقوام دیگر زندگی می‌کرده‌اند.
  • نگارش کردی : بهرزان
  • بارزان: بارزان شهر کوچکی است در بخش بارزان شهرستان مرگه‌سور استان اربیل در کردستان عراق. این شهر در کنارهً سمت چپ رود زاب بزرگ و در ١٢٠ کیلومتری شمال شهر اربیل و ٢٠کیلومتری روستای زیبایی ئالکا قرار دارد.

 

بیشتر بخوانید;  نامهای پسرانه کردی زیبا و اصیل را از اینجا مشاهده کنید.

 

ریشه اسم بارزان

نوع: پسرانه
ریشه اسم: کردی
معنی: یکی از طوایف قدیمی ایران

فراوانی اسم بارزان

فراوانی نام بارزان در ایران تا سال ۱۳۹۸ برابر است با :846

 

اسم های مشابه بارزان

بارز، بارمان، باران، بابان، بالان، برهان، بادان، بردان، باذان

 

اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای نام بارزان میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این اسم به اشتراک بگذارید.

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

کلیه حقوق برای وب سایت نماگرد محفوظ می باشد و کپی فقط با ذکر لینک پست مجاز است.