اسم برادوست از نام های زیبا و اصیل پسرانه کردی است که به معنی دوست صمیمی،همچنین نام یکی از قبایل کرد، نام کوهی در کردستان و نام منطقهای در کردستان است. برای خواندن مطالب بیشتر به ادامه مطلب توجه نمایید.
معنی اسم برادوست - نام برادوست - اسمهای کردی پسرانه

معنی اسم برادوست – نام برادوست

معنی اسم برادوست

  • اسم برادوست از نام های زیبا و اصیل پسرانه کردی است که به معنی دوست صمیمی،همچنین نام یکی از قبایل کرد، نام کوهی در کردستان و نام منطقهای در کردستان است.
  • برادوست نام یکی از طوائف بزرگ کرد است. در بسیاری منابع از برادوستی ها به عنوان نجیب زادگان کرد یاد شد
    . بعد از جنگ ها و اتفاق های بسیاری اغلب انها در نواحی دول، دیزج، مرگور، بردسور، صومای برادوست، و قلعه دمدم و بینار در غرب اورمیه و منطقه سیدکان عراق ساکن هستند. به گمان قوی نام پیشین این طایفه برازدوخت بوده که اسم یکی از بزرگترین قبایل ماد در سزمین آریایی ها و دینور، کرمانشاه کنونی بوده است که به اعتقاد مورخان نسب ساسانیان نیز از برازدوخت بوده است
    سرزمین برادوست به سبب موقعیت راهبردی و هم مرز بودن با دولت عثمانی درگذشته و ترکیه امروزی و نیز نزدیک بودن به خاک عراق، از حساسیت و اهمیت ویژه ای برخوردار است.امیرخان یکدست از بزرگترین امرای برادوست در روزگار تسلط صفویان بود و دژ دمدم یکی از دژهای استوار این امیر است. نامدارترین قلعه های میرهای برادوستی عبارتند از: کانه میش در منطقه ی صومای برادوست متعلق به میر عثمان آغای برادوستی، برسور متعلق به میر ناصر بیگ برادوستی، بنار متعلق به میر عبدلله بیگ بناری برادوستی و قلعه ی دم دم متعلق به امیرخان برادوستی که ایشان در تاریخ کردها تنها حکمران کرد در ایران بود که به درجه امارت رسیده بود و تلاش ها و جنگ های بسیاری در تاسیس دولت مستقل از حکومت مرکزی یعنی صفویان انجام داد.
بیشتر بخوانید; مجموعه اسمهای پسرانه کردی اصیل و زیبا را از اینجا مشاهده کنید.

 

ریشه اسم برادوست

نوع: پسرانه
ریشه اسم: کردی
معنی: دوست صمیمی ،نام یکی از قبایل کرد، نام کوه و منطقه ایی در کردستان

فراوانی اسم برادوست

اطلاعاتی در این مورد این اسم در دسترس نیست.

 

اسم های مشابه برادوست

براخاص، برآلین، برپرس، برچاو،برزان، برزو، برکاو، برکو، برزفر، برناو، بروا

 

اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای نام برادوست میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این اسم به اشتراک بگذارید.

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

کلیه حقوق برای وب سایت نماگرد محفوظ می باشد و کپی فقط با ذکر لینک پست مجاز است.