اخباراخبار فرهنگی هنریسینما،تئاتر،تلوزیون

صحبت ها و افشاگری رضا شفیعی جم در مورد بیماری اش!

4.8/5 - (20 امتیاز)

بیماری رضا شفیعی جم

بیماری رضا شفیعی جم
بیماری رضا شفیعی جم

رضا شفیعی جم که همه او را به خاطر فیلم های طنز بسیار زیبایش به خاطر دارند با حضور در قسمت سیزدهم برنامه اکسیر در مورد بیماری خود سخن میگوید.

حضوررضا شفیعی جم در برنامه اکسیر

رضا شفیعی جم؛ بازیگر مطرح طنز سینما و تلویزیون با حضور در قسمت سیزدهم این برنامه با اجرای «فرزاد حسنی» برای اولین بار به طور مفصل از بیماری «تیروئید» و حواشی عجیب و غریب آن در زندگی شخصی اش گفت.

وی توضیح داد:در جوانی آتلیه داشتم و نقاشی می کردم به طوریکه مردم بهترین سوژه های نقاشی من بودند؛ در کنار نقاشی و ارائه تابلو به موزه هنرهای معاصر، تدریس هم می کردم و این تنها راه امرارمعاش من بود.

«شفیعی جم» ادامه داد:صادقانه می گویم از همان کودکی علاقه داشتم مانند یک قهرمان واقعی، مردم سرزمینم را بخندانم و شاد کنم و به همین دلیل عرصه طنز را انتخاب کردم.

بازیگرفیلم «ارتفاع پست» در بخش دیگری از این برنامه با اشاره به مشکلات روحی خود در جوانی، اظهار داشت:در مجموع روحیه حساسی داشتم و به همین دلیل بسیار آسیب پذیر بودم. در دوران خدمت سربازی خودخوری می کردم و افسردگی من به اوج رسیده بود تا جاییکه حتی از نظر جسمی هم دچار مشکل شدم.

وی ادامه داد:چندین بار به پزشک مراجعه کردم اما تشخیص ها درست نبود. پیشرفت بیماری به حدی بود که در یک هفته نزدیک 40 کیلو وزن کم کردم و مانند شمع آب شدم؛ ناگفته نماند ریزش موی شدیدی نیز داشتم.

بیماری رضا شفیعی جم
بیماری رضا شفیعی جم

«شفیعی جم» بیان کرد:چشم هایم ورم بسیاری داشت و در مرحله ای از بیماری «تیروئید» به دوبینی دچار شده و در نهایت به دلیل تشدید بیماری از خدمت سربازی معاف شدم. در آن روزها نام «تیروئید» خیلی برای جامعه آشنا نبود.

بازیگر سریال «جایزه بزرگ»تصریح کرد:فرم صورتم به کلی بهم ریخته بود،درد زیادی داشتم و مدام در حال خوردن مسکن بودم؛نمی توانم بگویم که چه قدر افسرده بودم از این اتفاق و مرگ را احساس می کردم.این مشکلات همزمان با حضور من در سریال «ساعت خوش» بود. در این سریال نویسندگی نیز می کردم و حتی در برخی آیتم های «ساعت خوش»، چشم های من سوژه نمایش بود.

وی با اشاره به رفتارهای نامناسب برخی از بازیگران در آن دوران، گفت:در دوره بیماری مانند «گوژپشت نتردام» بودم و بسیاری از اطرافیان برای اینکه خود را خوش تیپ و خوش ظاهر جلوه دهند در کنار من می ایستادند! گرچه مقصود آنان را از این رفتار می دانستم اما از پدرم یاد گرفته بودم که مشکلاتم را عیان نکنم و بدون توجه به ناملایمت ها با قدرت به مسیر خود ادامه دهم.

«شفیعی جم» در پاسخ به سوال«فرزاد حسنی» که چه طور به این بیماری غلبه کردید گفت :باید این بیماری را پنهانش کنم، چیزی بوده که از پدرم به ارث بردم. به عنوان بازیگری که معمولاً نقش های کودک و نوجوان و شخصیت های بی غم و غصه را بازی می کردم، مجبور بودم دردهای خود را پنهان کنم گرچه هنوز هم برخی اعتقاد دارند من در واقعیت هم همان شخصیت بی غم و شاد مفرّط را دارم. البته در استندآپ ها تلاش کردم تا حدودی خودِ واقعی ام را به مردم نشان دهم و یکی از انگیزه های من برای حضور در این عرصه نیز همین است.

بازیگر سریال «شب های برره» ادامه داد:هنوز هم بیماری «تیروئید» زندگی من را تحت تاثیر قرار می دهد و نظم زندگی ام را مختل می کند گرچه در این سال ها توانسته ام به خوبی زندگی خود را با آن هماهنگ کنم. البته هنوز هم ناگفته های بسیاری در زندگی خود دارم که بیماری «دیابت» یکی از آنها است و دوستانم به شوخی به من می گویند دیابتت مبارک و می گویم عیبی ندارد عوضش شیرینی کمتر می خورم.

بیماری رضا شفیعی جم
بیماری رضا شفیعی جم

«شفیعی جم» یادآور شد:زندگی میدان جنگ است، در این میدان انسان ها باید بیاموزند که به یکدیگر عشق بورزند و گره های زندگی یکدیگر را باز کنند نه اینکه گره روی گره بزنند.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات هنرمندان مطرح در جامعه، گفت:بازیگران و هنرمندان سرشناس نمی توانند مانند دیگران زندگی عادی داشته باشند چراکه تمام حرکات و رفتار آنان زیر ذره بینی بی رحم قرار دارد بطوریکه در بسیاری مواقع کوچکترین حرکت آنان بزرگترین پیامدها را خواهد داشت. زندگی این افراد شبیه زندگی ماهی در آکواریوم است.

بازیگر نام آشنای تلویزیون در پایان با بیان اینکه هنرمندان گناه دارند، گفت:بیشترین زمان عمر بازیگران به تعامل و معاشرت با جامعه اختصاص دارد به همین دلیل روا نیست که در مناسبات اجتماعی به دلیل اشتباهی کوچک، با برخوردی ظالمانه مواجه شوند.

گفتنی است «اکسیر» که تهیه کنندگی آن بر عهده «مصطفی شریفی» است پنجشنبه ها بعد از اخبار شبانگاهی شبکه سوم سیما به روی آنتن می رود و تکرار آن جمعه حوالی ساعت 16 پخش می شود.

سلفی بازیگر محبوب کشورمان با همسرش!!!+عکس

بیماری حاد ترانه علیدوستی: نمی توانم سوار مترو و اتوبوس شوم

آتنه فقیه نصیری به بیماری ام اس MS دچار است + عکس

آخرین وضعیت بیماری استاد محمد رضا شجریان از زبان پسرش ۳ تیر ۹۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا