نامها و معانی

اسم های پسرانه ایرانی که با حرف ع شروع می شوند

3.7/5 - (3 امتیاز)
[ type=”blue”]مجموعه ای کامل از اسم های اصیل و زیبای پسرانه فارسی – ایرانی که با حرف ع شروع می شود با معنی کامل آن جمع آوری کرده ایم.

اسم های پسرانه ایرانی که با حرف ع شروع می شوند
اسم های پسرانه ایرانی که با حرف ع شروع می شوند

معنی اسم یا زیبایی اسم؟

سوالی که شاید هر فرد چندین بار در طول عمر خود از دیگران و حتی از خودش بپرسد این است: معنی اسم شما/من چیست؟ بر کسی پوشیده نیست که داشتن یک اسم دارای معنای زیبا چه مقدار احساس رضایت در فرد ایجاد می کند. زیبایی ظاهری (نوشتار، آوا، تلفظ) اسم الزاما به معنای زیبا بودن معنای آن نیست و البته بر عکس آن نیز صادق است. در حالی که زیبایی ظاهری یک اسم از مهمترین فاکتورهای انتخاب اسم است ولی به جرات می توان گفت زیبایی معنای یک اسم اگر مهمتر از زیبایی ظاهری نباشد کم اهمیت تر از آن نیست. بنابراین پیش از انتخاب یک اسم به این نکته توجه داشته باشید که معنای یک نام را فدای زیبایی ظاهری نکنید و به هر دو این فاکتورها به یک اندازه اهمیت دهید تا فرزند شما همواره علاوه بر داشتن یک اسم زیبا، از جواب دادن به این سوال مهم که ” معنای اسم شما چیست؟ ” احساس سرخوردگی نکند و برعکس از توضیح معنای اسم خود احساس خوبی به او دست بدهد.

طی سالهای اخیر استفاده از نامهای پسرانه ایرانی بسیار رواج پیدا کرده است. خوشبختانه این تغییر در نگرش مردم تنوع زیادی در انتخاب نام برای نسل های آینده را بوجود آورده است و بسیاری از مردم که تمایل به استفاده از نامهای اصیل ایرانی دارند، پیش از انتخاب نام نیاز به دیدن لیست کاملی از نامهای اصیل ایرانی دارند که معنای آنها نیز آورده شده است دارند. در این مطلب می توانید لیست کاملی از نامهای پسرانه ایرانی که با حرف ع شروع می شوند را ببینید.

نکته مهم: برای انتخاب اسم نکات فراوانی را باید مورد توجه قرار داد که قبلا در قالب یک مطلب جامع با نام 33 نکته مهم در انتخاب نام فرزند منتشر شد که خواندن آن را به شما عزیزان توصیه میکنیم.

نامهای پیشنهادی نماگرد با حرف ع

عرشیا

فهرست موضوعی نامها و معانی

[rayfa_table type=”j3″]
اسم های پسرانه اسم های دخترانه
اسم های پسرانه فارسی اسم های دخترانه فارسی
اسم های پسرانه ترکی اسم های دخترانه ترکی
اسم های پسرانه کردی اسم های دخترانه کردی
اسم های پسرانه لری اسم های دخترانه لری
اسم های پسرانه عربی اسم های دخترانه عربی
اسم های پسرانه بلوچی اسم های دخترانه بلوچی
اسم های پسرانه ترکمنی اسم های دخترانه ترکمنی
اسم های پسرانه گیلکی اسم های دخترانه گیلکی
اسم های پسرانه مازنی اسم های دخترانه مازنی
اسم های پسرانه سیستانی اسم های دخترانه سیستانی
اسم های پسرانه یونانی اسم های دخترانه یونانی
اسم های پسرانه عبری اسم های دخترانه عبری
[/rayfa_table]

 

[rayfa_table type=”j2″]

نام های پسرانه فارسی که با حرف ع شروع می شوند

عارف پاشا عارف (عربی) + پاشا (فارسی)، پادشاه دانا و آگاه
عرشیا ملکوتی آسمانی – مرکب از عرش + الف نسبت. اسم ایرانی
[/rayfa_table]

 

[ type=”green”]توجه داشته باشید که با کلیک بر روی هر یک از نامها میتوانید معنای آن نام را به طور کامل مشاهده کنید. ضمنا با توجه به اینکه فهرست نامهای ایرانی همواره در دست ویرایش و بهبود است لطفا با راهنمایی های خود و نیز پیشنهاد اسامی جدید که در فهرست نیامده، از بخش نظرات ما را در جهت بهبود هر چه بیشتر لیست راهنمایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا