خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
خانه » فرهنگ و هنر » نامها و معانی » اسم های پسرانه ایرانی که با حرف غ شروع می شوند

اسم های پسرانه ایرانی که با حرف غ شروع می شوند

فهرست کامل از اسمهای پسرانه فارسی – ایرانی اصیل که با حرف غ شروع می شود همراه معانی آنها در ادامه برای شما اماده شده است.
اسم های پسرانه ایرانی که با حرف غ شروع می شوند

اسم های پسرانه ایرانی که با حرف غ شروع می شوند

تنوع نامهای دخترانه و پسرانه

در پایگاه ثبت احوال که اطلاعات جمعیتی کشور را  ثبت و نگه داری می کند، به طور تقریبی تعداد ۲۲۰ هزار عنوان یا نام دخترانه و ۲۰۰ هزار عنوان یا نام پسرانه وجود دارد. این آمار نشان می دهد تعداد نامهای دخترانه حدودا ده درصد بیشتر از نامهای پسرانه است. برای نامهای پسرانه و دخترانه یک سری الگوهای توصیفی وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از الگوهای توصیفی دینی مذهبی، ملی باستانی، قومی، منطقه‌ای، ترکیبی، نام گل‌ها، طبیعت، حیوانات زیبا، پرندگان، کوه‌ها و رودها و نام موجودات خیالی و تاریخی.

از دیگر تفاوت های آماری تنوع نامهای دخترانه و پسرانه در ایران مربوط به الگوهای توصیفی است که در این مورد، نامهای دخترانه از ۲۰ الگوی توصیفی و نامهای پسرانه از ۱۴ الگوی توصیفی برگرفته شده اند. این نشان دهنده تنوع بیشتر نامهای دخترانه نسبت به نامهای پسرانه است و بنابراین پدر و مادرها در انتخاب اسم برای فرزندان دختر انتخاب های بیشتر و بخصوص تنوع بیشتری از نامها را پیش روی خود دارند.

ضمنا باید توجه کرد برخی از نامها بین دختران و پسران مشترک است که حتی الامکان باید از انتخاب این نامها برای فرزندان دوری کرد، زیرا هیچ فردی دوست ندارد بعد از اینکه از او نام فرزندش را پرسیدند، جنسیت فرزندش را نیز بپرسند. این موضوع حتی می تواند در شکل گیری هویت جنسی کودکان نیز نقش مخربی داشته باشد.

توجه داشته باشید که برای انتخاب یک نام خوب نکات فراوانی وجود دارد که رعایت آنها به انتخاب یک نام صحیح منجر می شود، برای مشاهده این نکات به راهنمای جامع انتخاب اسم فرزند مراجعه نمایید

طی سالهای اخیر استفاده از نامهای اصیل پسرانه فارسی و ایرانی بسیار رواج پیدا کرده است. خوشبختانه این تغییر در نگرش مردم تنوع زیادی در انتخاب نام برای نسل های آینده را بوجود آورده است و بسیاری از مردم که تمایل به استفاده از نامهای اصیل ایرانی دارند، پیش از انتخاب نام نیاز به دیدن لیست کاملی از نامهای اصیل ایرانی دارند که معنای آنها نیز آورده شده است دارند. در این مطلب می توانید لیست کاملی پسرانه از نامهای ایرانی که با حرف غ شروع می شوند را ببینید.

 

نامهای پیشنهادی نماگرد با حرف 

غباد/قباد

فهرست موضوعی نامها و معانی

 

نام های پسرانه فارسی که با حرف غ شروع می شوند

غاتفر از شخصیتهای تاریخی شاهنامه، نام پادشاه هیتال در زمان انوشیروان پادشاه ساسانی، نیز نام شهری در آسیای میانه
غباد/قباد قباد،از شخصیتهای شاهنامه، نام چندتن از شخصیتهای شاهنامه از جمله نام پسر کاوه آهنگر

 

توجه داشته باشید که با کلیک بر روی هر یک از نامها میتوانید معنای آن نام را به طور کامل مشاهده کنید. ضمنا با توجه به اینکه فهرست نامهای ایرانی همواره در دست ویرایش و بهبود است لطفا با راهنمایی های خود و نیز پیشنهاد اسامی جدید که در فهرست نیامده، از بخش نظرات ما را در جهت بهبود هر چه بیشتر لیست راهنمایی کنید.

لطفا نظر خود در مورد این مطلب را با ستاره ها از یک تا ۵ مشخص کنید!!
باز نشر مطالب فقط با ذکر منبع و لینک مطلب در سایت namagard.com مجاز است.