نامها و معانی

اسم های پسرانه ایرانی که با حرف ص شروع می شوند

4.2/5 - (4 امتیاز)
[ type=”blue”]مجموعه ای کامل از بهترین و اصیلترین نامهای پسرانه فارسی – ایرانی که با حرف ص شروع می شود همراه معانی آنها را جمع آوری کرده ایم.

اسم های پسرانه ایرانی که با حرف ص شروع می شوند
اسم های پسرانه ایرانی که با حرف ص شروع می شوند

در انتخاب نام فرزند، فرهنگتان را هم در نظر بگیرید

همانطور که می دانید نامها بین نوزادانی که در شهرها و نقاط جغرافیایی مختلف بدنیا آمده اند (مثلا سیستان و بلوچستان، تبریز، تهران، اهواز، گلستان و کردستان) متفاوت است. مهمترین علتی که این تفاوت را حتی در یک کشور ایجاد میکند چیزی نیست جز فرهنگ. در انتخاب اسم برای فرزند به فرهنگ خود، میراث قومیتی خود توجه کنید زیرا یکی از زیبایی های اسامی داشتن ریشه و اصالت آن نام در اقوام است. البته با توجه به ارتباطات کنونی بشر که از مرز اقوام و کشورها فراتر رفته و به یک ارتباط جهانی تبدیل شده است از عواملی است که باید علاوه بر توجه به فرهنگ، به این نکته توجه داشت که اسم انتخاب شده برای غیر همزبانان نامانوس نبوده و تلفظ یا نوشتار آن برای آنها مشکل نباشد زیرا ممکن است آن فرد بخش عمده ای از ارتباطش در آینده با افرادی از فرهنگها و زبانهای دیگر باشد و عدم توجه به این موضوع می تواند مشکل ساز باشد بخصوص وقتی والدین هر دو از یک فرهنگ یا زبان نباشند. بنابراین علاوه بر انتخاب نامی که ریشه در زبان و گویش اجدادی دارد و با شرافت و کرامت انسانی فرزند متناسب است، به تلفظ آن در دیگر فرهنگ ها نیز توجه کنید. نکات مربوط به انتخاب یک نام خوب برای فرزند زیاد است که در مطلب جامعی تحت عنوان راهنمای انتخاب اسم فرزند از قبل منتشر شده است که خواندن آن به شما پیشنهاد می شود.

طی سالهای اخیر استفاده از اسم های اصیل پسرانه فارسی و ایرانی بسیار رواج پیدا کرده است. خوشبختانه این تغییر در نگرش مردم تنوع زیادی در انتخاب نام برای نسل های آینده را بوجود آورده است و بسیاری از مردم که تمایل به استفاده از نامهای اصیل ایرانی دارند، پیش از انتخاب نام نیاز به دیدن لیست کاملی از نامهای اصیل ایرانی دارند که معنای آنها نیز آورده شده است دارند. در این مطلب می توانید لیست کاملی از نامهای پسرانه ایرانی که با حرف ص شروع می شوند را ببینید.

 

نامهای پیشنهادی نماگرد با حرف 

صدرا – صدران

فهرست موضوعی نامها و معانی

[rayfa_table type=”j3″]
اسم های پسرانه اسم های دخترانه
اسم های پسرانه فارسی اسم های دخترانه فارسی
اسم های پسرانه ترکی اسم های دخترانه ترکی
اسم های پسرانه کردی اسم های دخترانه کردی
اسم های پسرانه لری اسم های دخترانه لری
اسم های پسرانه عربی اسم های دخترانه عربی
اسم های پسرانه بلوچی اسم های دخترانه بلوچی
اسم های پسرانه ترکمنی اسم های دخترانه ترکمنی
اسم های پسرانه گیلکی اسم های دخترانه گیلکی
اسم های پسرانه مازنی اسم های دخترانه مازنی
اسم های پسرانه سیستانی اسم های دخترانه سیستانی
اسم های پسرانه یونانی اسم های دخترانه یونانی
اسم های پسرانه عبری اسم های دخترانه عبری
[/rayfa_table]

 

[rayfa_table type=”j2″]

نام های پسرانه فارسی که با حرف ص شروع می شوند

صدرا مرکب از صدر (عربی به معنای بالا) + الف فاعلی (فارسی) – بالا برنده،ارج دهنده،نام حکیم محمدبن ابراهیم بن یحیی شیرازی معروف به ملاصدرا
صدران صدر(عربی) + ان(فارسی) رؤسا و بزرگان
صدیده مهم
صفدر صف(عربی) + در(فارسی) ، مردجنگی، دلاور، صف شکن، از القاب علی(ع
صنم بر صنم(عربی) + بر(فارسی) مرکب از صنم( بت )+ ( آغوش)
[/rayfa_table]

 

[ type=”green”]توجه داشته باشید که با کلیک بر روی هر یک از نامها میتوانید معنای آن نام را به طور کامل مشاهده کنید. ضمنا با توجه به اینکه فهرست نامهای ایرانی همواره در دست ویرایش و بهبود است لطفا با راهنمایی های خود و نیز پیشنهاد اسامی جدید که در فهرست نیامده، از بخش نظرات ما را در جهت بهبود هر چه بیشتر لیست راهنمایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا