مجموعه ای کامل از بهترین و اصیلترین نامهای پسرانه فارسی – ایرانی که با حرف ص شروع می شود همراه معانی آنها را جمع آوری کرده ایم.
اسم های پسرانه ایرانی که با حرف ص شروع می شوند

اسم های پسرانه ایرانی که با حرف ص شروع می شوند

در انتخاب نام فرزند، فرهنگتان را هم در نظر بگیرید

همانطور که می دانید نامها بین نوزادانی که در شهرها و نقاط جغرافیایی مختلف بدنیا آمده اند (مثلا سیستان و بلوچستان، تبریز، تهران، اهواز، گلستان و کردستان) متفاوت است. مهمترین علتی که این تفاوت را حتی در یک کشور ایجاد میکند چیزی نیست جز فرهنگ. در انتخاب اسم برای فرزند به فرهنگ خود، میراث قومیتی خود توجه کنید زیرا یکی از زیبایی های اسامی داشتن ریشه و اصالت آن نام در اقوام است. البته با توجه به ارتباطات کنونی بشر که از مرز اقوام و کشورها فراتر رفته و به یک ارتباط جهانی تبدیل شده است از عواملی است که باید علاوه بر توجه به فرهنگ، به این نکته توجه داشت که اسم انتخاب شده برای غیر همزبانان نامانوس نبوده و تلفظ یا نوشتار آن برای آنها مشکل نباشد زیرا ممکن است آن فرد بخش عمده ای از ارتباطش در آینده با افرادی از فرهنگها و زبانهای دیگر باشد و عدم توجه به این موضوع می تواند مشکل ساز باشد بخصوص وقتی والدین هر دو از یک فرهنگ یا زبان نباشند. بنابراین علاوه بر انتخاب نامی که ریشه در زبان و گویش اجدادی دارد و با شرافت و کرامت انسانی فرزند متناسب است، به تلفظ آن در دیگر فرهنگ ها نیز توجه کنید. نکات مربوط به انتخاب یک نام خوب برای فرزند زیاد است که در مطلب جامعی تحت عنوان راهنمای انتخاب اسم فرزند از قبل منتشر شده است که خواندن آن به شما پیشنهاد می شود.

طی سالهای اخیر استفاده از اسم های اصیل پسرانه فارسی و ایرانی بسیار رواج پیدا کرده است. خوشبختانه این تغییر در نگرش مردم تنوع زیادی در انتخاب نام برای نسل های آینده را بوجود آورده است و بسیاری از مردم که تمایل به استفاده از نامهای اصیل ایرانی دارند، پیش از انتخاب نام نیاز به دیدن لیست کاملی از نامهای اصیل ایرانی دارند که معنای آنها نیز آورده شده است دارند. در این مطلب می توانید لیست کاملی از نامهای پسرانه ایرانی که با حرف ص شروع می شوند را ببینید.

 

نامهای پیشنهادی نماگرد با حرف 

صدرا – صدران

فهرست موضوعی نامها و معانی

 

نام های پسرانه فارسی که با حرف ص شروع می شوند

صدرا مرکب از صدر (عربی به معنای بالا) + الف فاعلی (فارسی) – بالا برنده،ارج دهنده،نام حکیم محمدبن ابراهیم بن یحیی شیرازی معروف به ملاصدرا
صدران صدر(عربی) + ان(فارسی) رؤسا و بزرگان
صدیده مهم
صفدر صف(عربی) + در(فارسی) ، مردجنگی، دلاور، صف شکن، از القاب علی(ع
صنم بر صنم(عربی) + بر(فارسی) مرکب از صنم( بت )+ ( آغوش)

 

توجه داشته باشید که با کلیک بر روی هر یک از نامها میتوانید معنای آن نام را به طور کامل مشاهده کنید. ضمنا با توجه به اینکه فهرست نامهای ایرانی همواره در دست ویرایش و بهبود است لطفا با راهنمایی های خود و نیز پیشنهاد اسامی جدید که در فهرست نیامده، از بخش نظرات ما را در جهت بهبود هر چه بیشتر لیست راهنمایی کنید.

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

کلیه حقوق برای وب سایت نماگرد محفوظ می باشد و کپی فقط با ذکر لینک پست مجاز است.