خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
خانه » فرهنگ و هنر » نامها و معانی » اسم های پسرانه ایرانی که با حرف ض شروع می شوند

اسم های پسرانه ایرانی که با حرف ض شروع می شوند

فهرست کامل از نامهای پسرانه فارسی – ایرانی اصیل که با حرف ض شروع می شود همراه معانی آنها را جمع آوری کرده ایم.
اسم های پسرانه ایرانی که با حرف ض شروع می شوند

اسم های پسرانه ایرانی که با حرف ض شروع می شوند

انتخاب نام و تناسب با وضعیت بزرگسالی

با وجود اینکه بر اساس برخی فاکتورها چون ارث، فرزندان دیگر خانواده، رفتارها و اندام پدر و مادر تا حدودی می توان به برخی از ویژگی های فرزند در اینده پی برد (برای مثال در اکثر خانواده هایی که عمو دایی و پدر و مادر جثه بزرگی دارند احتمال فرزند با جثه بزرگ در بزرگسالی بیشتر است). با اینحال بسیاری از ویژگی های فرزند در بزرگسالی غیر قابل تشخیص است. بنابراین باید در انتخاب اسم به گونه ای رفتار کرد که نام در تضاد با ویژگی های احتمالی فرزند نباشد. برای مثال انتخاب نامهایی چون قهرمان، قدرت الله، شیرعلی در صورتی که فرزند در آینده از اندام کوچکی برخوردار باشد با احتمال زیاد مورد تمسخر دیگران قرار می گیرد و اثرات بسیار بد و جبران ناپذیری در روحیه و شخصیت و اعتماد به نفس آن فرد می گذارد. هر چند اگر این تمسخر هم نباشد، آن فرد با دیدن تناقضی آشکار بین نام و ویژگی های خود همواره این موضوع می تواند موجب آزار یا عدم رضایت او از نام خود شود. بنابراین در انتخاب نام برای فرزند دقت کنید تا اسم هایی که تداعی کننده ویژگی بارز و خاصی هستند به صورتی باشند که در آینده احتمالا با ویژگی های واقعی فرزند با در تناقض نباشد.

در صورتی که میخواهید نکات بیشتری در مورد نحوه انتخاب اسم و مواردی که باید در انتخاب یک نام خوب رعایت کرد به مطلب راهنمای انتخاب اسم فرزند مراجعه نمایید.

طی سالهای اخیر استفاده از اسمهای اصیل پسرانه ایرانی بسیار رواج پیدا کرده است. خوشبختانه این تغییر در نگرش مردم تنوع زیادی در انتخاب نام برای نسل های آینده را بوجود آورده است و بسیاری از مردم که تمایل به استفاده از نامهای اصیل ایرانی دارند، پیش از انتخاب نام نیاز به دیدن لیست کاملی از نامهای اصیل ایرانی دارند که معنای آنها نیز آورده شده است دارند. در این مطلب می توانید لیست کاملی از نامهای پسرانه ایرانی که با حرف ض شروع می شوند را ببینید.

فهرست موضوعی نامها و معانی

 

نام های پسرانه فارسی که با حرف ض شروع می شوند

ضحاک در عربی بسیار خنده کننده ، از شخصیتهای ستمگر شاهنامه، ایرانیان از گذاشتن این نام روی پسران پرهیز می کنند.

 

توجه داشته باشید که با کلیک بر روی هر یک از نامها میتوانید معنای آن نام را به طور کامل مشاهده کنید. ضمنا با توجه به اینکه فهرست نامهای ایرانی همواره در دست ویرایش و بهبود است لطفا با راهنمایی های خود و نیز پیشنهاد اسامی جدید که در فهرست نیامده، از بخش نظرات ما را در جهت بهبود هر چه بیشتر لیست راهنمایی کنید.

لطفا نظر خود در مورد این مطلب را با ستاره ها از یک تا ۵ مشخص کنید!!

باز نشر مطالب فقط با ذکر منبع و لینک مطلب در سایت namagard.com مجاز است.