مجموعه ای کامل از نامهای پسرانه اصیل  فارسی – ایرانی که با حرف ذ شروع می شود همراه معانی آنها را جمع آوری کرده ایم.
اسم های پسرانه ایرانی که با حرف ذ شروع می شوند

اسم های پسرانه ایرانی که با حرف ذ شروع می شوند

زیبایی نوشتاری در نام

تا بحال به بعضی از اسم های غیر ایرانی توجه کرده اید، نامهایی چون جک، مت، جو، جان، تِد و … به این نامها، نامهای تک بخشی می گویند که قابل خلاصه سازی نیستند. یکی از واقعیات بدی که در کشور وجود دارد این است که بعضی از اسم هایی که تلفظ آنها سخت است (بیشتر اسم هایی که دارای چند بخش هستند) به صورت خلاصه تلفظ می شوند (مثلا محمد به صورت ممد، یا ابراهیم به صورت ابی و …) که جالب نیست. با وجود اینکه در کشور ما اسم های تک بخشی وجود ندارد با این حال می توانیم در انتخاب نام برای فرزندان خود سعی کنیم از اسامی استفاده کنیم که دو بخشی باشند و دارای تعداد بخش های بیشتری نباشد و تلفظ آن ها نیست راحت باشد تا بقیه در تلفظ آن راحت باشند و آن نام را به شکل راحت و نامناسب تلفظ نکنند. البته زیبایی نوشتاری نام یکی از 33 نکته مهم در انتخاب نام فرزند است که برای مطالعه بیشتر به این مطلب مراجعه نمایید.

طی سالهای اخیر استفاده از اسمهای اصیل پسرانه ایرانی بسیار رواج پیدا کرده است. خوشبختانه این تغییر در نگرش مردم تنوع زیادی در انتخاب نام برای نسل های آینده را بوجود آورده است و بسیاری از مردم که تمایل به استفاده از نامهای اصیل ایرانی دارند، پیش از انتخاب نام نیاز به دیدن لیست کاملی از نامهای اصیل ایرانی دارند که معنای آنها نیز آورده شده است دارند. در این مطلب می توانید لیست کاملی از نامهای پسرانه ایرانی که با حرف ذ شروع می شوند را ببینید.

 

نام های پسرانه فارسی که با حرف ذ شروع می شوند

اسم های فارسی که با حرف ذ شروع شوند وجود ندارد. این حرف یک حرف عربی است و اصولا در زبان فارسی از عربی قرض گرفته شده و فقط در مورد کلمات عربی از آن استفاده می شود و بنابراین اسم های فارسی دارای این حرف و شروع شونده با این حرف وجود ندارد.

فهرست موضوعی نامها و معانی

 

توجه داشته باشید که با کلیک بر روی هر یک از نامها میتوانید معنای آن نام را به طور کامل مشاهده کنید. ضمنا با توجه به اینکه فهرست نامهای ایرانی همواره در دست ویرایش و بهبود است لطفا با راهنمایی های خود و نیز پیشنهاد اسامی جدید که در فهرست نیامده، از بخش نظرات ما را در جهت بهبود هر چه بیشتر لیست راهنمایی کنید.

کلیه حقوق برای وب سایت نماگرد محفوظ می باشد و کپی فقط با ذکر لینک پست مجاز است.