مجموعه ای کامل از نامهای پسرانه فارسی – ایرانی اصیل که با حرف ژ شروع می شود همراه معانی آنها را به ترتیب حروف الفبا جمع آوری کرده ایم.
اسم های پسرانه ایرانی که با حرف ژ شروع می شوند

اسم های پسرانه ایرانی که با حرف ژ شروع می شوند

عدم توجه به نام دیگران در انتخاب نام فرزند

در برخی از مناطق ایران مرسوم است که در انتخاب نام، تلاش می شود نامی انتخاب شود که آن نام خاص، تک و غیر تکراری در خانواده یا آشنایان باشد. این موضوع علاوه بر این منظر، چنان گستردش یافته که از جهت دیگر حتی در بعضی موارد شخص با یک نام خودش یا والدینش دوست ندارند دیگران و بخصوص آشنایان و اقوام از آن نام برای فرزندان خود استفاده کنند. شاید این اشخاص لازم باشد یکبار به آمارهای ثبت احوال مراجعه کنند و میزان تکرار هر نام در کشور و یا حتی تکرار یک نام در یک سال را مشاهده کنند تا متوجه این موضوع شوند که هیچ نامی (البته نامهای قبول شده در عرف و فرهنگ) اختصاصی نبوده و چه بسیارند افراد دیگری که همزمان با ما نام یکسان با ما برای فرزندان خود انتخاب کرده اند. نتیجه اینکه در صورتی که به یک نام زیبا با رعایت معیارهای انتخاب نام صحیح برای فرزند خود دست یافتید، اصلا به این موضوع که این نام قبلا توسط فلان شخص انتخاب شده است توجه نکنید چون تکراری بودن یک نام در خانواده یا محل یا بین آشنایان نباید مانعی برای انتخاب آن نام مناسب برای فرزندان ما باشد. نگات مهم دیگر در مورد انتخاب یک نام خوب برای فرزند خود در مطلب راهنمای انتخاب نام فرزند آورده شده است.

طی سالهای اخیر استفاده از اسمهای اصیل پسرانه ایرانی بسیار رواج پیدا کرده است. خوشبختانه این تغییر در نگرش مردم تنوع زیادی در انتخاب نام برای نسل های آینده را بوجود آورده است و بسیاری از مردم که تمایل به استفاده از نامهای اصیل ایرانی دارند، پیش از انتخاب نام نیاز به دیدن لیست کاملی از نامهای اصیل ایرانی دارند که معنای آنها نیز آورده شده است دارند. در این مطلب می توانید لیست کاملی از نامهای پسرانه ایرانی که با حرف ژ شروع می شوند را ببینید.

 

نامهای پیشنهادی نماگرد با حرف ژ

ژافه – ژوبین – ژان – ژیار – ژوان – ژیوار

فهرست موضوعی نامها و معانی

 

نام های پسرانه فارسی که با حرف ژ شروع می شوند

ژافه نام یکی از پسران نوح
ژاماسب جاماسپ
ژاو خالص و چکیده هر چیز
ژاییز ژاییژ
ژم نام پسر قباد برادر انوشیروان پادشاه ساسانی
ژنگ ارژنگ
ژوبین نوعی نیزه کوچک با سر دو شاخه و نوک تیز ، نام زیبای فارسی
ژوپین ژوبین
ژورک پرنده ای سرخ رنگ به اندازه گنجشک
ژیگس نام پدر میرسوس سردار پارسی در زمان داریوش پادشاه هخامنشی

 

توجه داشته باشید که با کلیک بر روی هر یک از نامها میتوانید معنای آن نام را به طور کامل مشاهده کنید. ضمنا با توجه به اینکه فهرست نامهای ایرانی همواره در دست ویرایش و بهبود است لطفا با راهنمایی های خود و نیز پیشنهاد اسامی جدید که در فهرست نیامده، از بخش نظرات ما را در جهت بهبود هر چه بیشتر لیست راهنمایی کنید.

کلیه حقوق برای وب سایت نماگرد محفوظ می باشد و کپی فقط با ذکر لینک پست مجاز است.