بهداشت بانوانبیماری ها و راههای درمانسلامت

آیا بعد از ایمپلنت پستان می توان به کودک شیر داد؟

اولین نفری باشید که امتیاز میدهد.

آیا بعد از ایمپلنت پستان می توان به کودک شیر داد؟

آیا بعد از ایمپلنت پستان می توان به کودک شیر داد؟
آیا بعد از ایمپلنت پستان می توان به کودک شیر داد؟

زنانی که قصد انجام جراحی ایمپلنت پستان دارند یا این جراحی را انجام داده‌اند، نمی‌دانند که آیا موفق به تغذیه کودکانشان خواهند بود یا نه. دانشمندان گفته‌اند درصد زیادی از آنها می‌توانند پس از ایمپلنت، با شیر خود نوزادانشان را شیر دهند.

زنان می توانند بعد از ایمپلنت پستان به فرزندانشان از شیر خود بدهند…..

ایمپلنت پستان یک نوع عمل است که در آن کیسه های سیلیکونی را قرار میدهند و اندازه پستان را بزرگ میکنند.این عمل 2 نام دیگر به نام های کاشت پستان و درون کاشت پستان دارد.در عمل گفته شده آب نمک یا سیلیکون را در کیسه های سیلیکونی میگذارند و بعد از آن این کیسه را در درون پستان قرار میدهند.عمل جراحی ایمپلنت پستان از عمل های رایج میباشد.

ایمپلنت پستان و موضوع شیر دهی به کودک

بر اساس مطالعه محققانی در آرژانتین که در شماره دسامبر مجله جراحی ترمیمی و پلاستیک (Plastic and Reconstructive Surgery) منتشر شده، ساندرا فیلیسیانی، نویسنده ارشد این تحقیق گفت: ما تغذیه با شیر مادر را در ۱۰۰ زنی که از ایمپلنت پستان استفاده می‌کردند با ۱۰۰ زن دیگری که بدون ایمپلنت، کودکانشان را شیر می‌دادند مقایسه کردیم. با گذشت یک ماه یافته‌هایمان نشان داد که ۹۳ درصد از زنان دارای ایمپلنت پستان می‌توانند بدون مشکل و به گونه‌ای موفقیت‌آمیز کودکانشان را شیر دهند.

به گزارش پزیمدیا، این یافته‌ها با ۹۹ درصد از زنانی بدون ایمپلنت پستان تطبیق داده شد که کودکانشان را با شیر خود تغذیه می‌کردند.

برخی زنان به دلایل گوناگون اعم از بزرگ کردن سایز سینه یا ابتلا به عفونت‌های قارچی و بیماری‌های دیگر، تمایل دارند یا ناچارند از ایمپلنت استفاده کنند و نمی‌دانند که آیا با استفاده از ایمپلنت هنوز توانایی شیردادن به نوزادانشان را دارند یا خیر. دکتر فیلیسیانی گفته است: «تاکنون ما پاسخی علمی برای این سوال نداشتیم اما تحقیقات مذکور جواب را فرارویمان گذاشته است: به نظر ما و بر اساس شواهد بالینی، زنانی که به فکر تقویت سینه و کاشت ایمپلنت هستند لازم نیست میل یا ضرورت استفاده از ایمپلنت را قربانی تغذیه با شیر مادر کنند».

او تاکید کرد: «با این حال، لازم است زنان با کمک گرفتن از پرستاران متخصص در مراقبت کودکان، اطلاعات و مشاوره‌های لازم را دریافت کنند و نظارت بر روند و روش تغذیه کودک با شیر مادر را بخواهند. از سوی دیگر، جراحان پلاستیک هم باید برنامه‌ریزی روش‌های جراحی برای کاشت ایمپلنت پستانی و ارزیابی درستی را انجام دهند، که نوع برش، موضع قرارگیری و حجم ایمپلنت را شامل می‌شود».

 

علت لکه بینی چیست؟ تفاوت بین لکه بینی و قاعدگی

آشنایی با تمرینات ورزشی عالی مخصوص خانم ها در فضای باز

ایا ویروس مرگبار جنسی که زنان را می کشد میشناسید؟

سومین مدل فیلم های آنچنانی بخاطرعمل زیبایی به ایران آمد !!! + عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا