آرایش و زیباییزیبایی پوست و مومد و زیبایی

ماسک زغال چیست ؟و چه فوایدی برای پوست دارد ؟

4/5 - (6 امتیاز)

ماسک زغال و فواید آن 

ماسک زغال و فواید آن 
ماسک زغال و فواید آن

 

ماسک زغال از زغال فعال تهیه می شود.زغال فعال زغالی است که در مجاورت اکسیژن حرارت دیده باشد و با زغال های که برای کباب کردن استفاده می شود تفاوت دارد.فواید ماسک زغال عبارتند از رفع چین و چروک ،پاکسازی و شفافیت پوست ،ما در نماگرد فواید ماسک های زغال را برای شما عزیزان بیان می کنیم پس تا پایان با ما همراه باشید.

ماسک زغال چیست ؟

ماسک زغال که از زغال فعال تشکیل شده و نوعی ماسک زیبایی است.زغال فعال زغالی است که دارای سوراخ هاو روزنه های ریزی در روی آن است که باعث عبورمایع مانند آب از آن است.زغال های فعال از چوب درخت نارگیل و خیزران و زغال سنگ نارس تشکیل می شود.عمده ترین مصرف این گونه زغال ها در پزشکی ،تصفیه آب و مواد غذایی و درمان مسومیت ها است.در چند سال اخیر نیز در صنعت آرایشی بهداشتی نیز از زغال فعال استفاده می شود.که درمان انواع جوش های صورت آکنه ،رفع چین و چروک ،پاکسازی پوست صورت و شفافیت آن کاربرد دارد.

 

ماسک زغال و فواید آن 
ماسک زغال و فواید آن

فواید ماسک زغال برای پوست

ماسک زغال برای از بین بردن جوشهای سر سیاه و محو چربی های زیر پوستی مفید است.ماسک زغال به عنوان یک پاک کننده عالی پوست از چربی ها و الودگی ها است.اماسک زغال در رفع چین و چروکهای پوست موثر است و باعث سفت شدن پوست میگردد.ماسک زغال برای درمان جوش و آکنه بسیار مفید است، علاوه بر آن استفاده از این ماسک در پیشگیری از بروز جوش و آکنه نیز موثر است چرا که موجب ایجاد تعادل در چربی پوست شده و مانع جوش زدن صورت خواهد شد. همچنین چنانچه نمی خواهید ازاین ماسکدر تمام پوست خود استفاده کنید، میتوانید آن را فقط در محل آکنه بمالید.ماسک زغال با خاصیت لایه برداری از سلول های مرده پوست، باعث شادابی و شفافیت پوست و جوانتر شدن پوست میشود.

 

ماسک زغال و فواید آن 
ماسک زغال و فواید آن

 ماسک پاکسازی پوست

ماسک زغال منافذ پوست را سم زدایی و تمییز می کند و ناخالصی و آلودگی های پوست را از بین می برد.
زغال فعال شده (یک کپسول یا یک قاشق غذاخوری)،ژل آلوئه ورا، کاسه کوچک برای ترکیب کردن،برس ماسک صورت یا ابزاری برای ترکیب کردن
طریقه مصرف
در یک کاسه یا پیاله، یک قاشق غذاخوری از ژل آلوئه ورا را با محتوای یک کپسول از زغال فعال شده ترکیب کنید تا خمیری یکنواخت حاصل شود. این ماسک را روی صورت بمالید و از استعمال آن به نواحی اطراف چشم خودداری کنید. بگذارید ماسک 15 دقیقه روی صورتتان بماند و سپس کاملاً آبکشی کنید. این کار را هفته ای دو بار تکرار کنید تا نتیجه مطلوب را بگیرید.

 

ماسک زغال و فواید آن 
ماسک زغال و فواید آن

 

 ماسک برای پوست های جوش دار یا لکه دار

زغال فعال شده (یک کپسول یا یک قاشق غذاخوری)،فصاره یا اسانس درخت چای،روغن یا کرم صورت،پیاله یا کاسه کوچک برای ترکیب کردن،برس ماسک صورت یا ابزاری برای ترکیب کردن
طریقه مصرف

یک قاشق غذاخوری از روغن یا کرم صورت (مانند جوجوبا یا هسته انگور) و 2 قطره اسانس درخت چای را با محتوای یک کپسول از زغال فعال شده در یک کاسه یا پیاله ترکیب کنید تا خمیری یکدست حاصل شود. این ماسک را روی صورت بمالید و از استعمال آن به نواحی اطراف چشم خودداری کنید (درخت چای ممکن است برای چشم ها تحریک کننده باشد). بگذارید ماسک 15 دقیقه روی صورتتان بماند و سپس کاملاً آبکشی کنید. این کار را هفته ای دو بار تکرار کنید تا نتیجه مطلوب را بگیرید.

 

ماسک زغال و فواید آن 
ماسک زغال و فواید آن

 ماسک  زغال پاکسازی عمیق پوست

ماسک زغال می تواند پوست شما ا پاکسازی کند و هرگونه آلودگی و چربی را به راحتی از پوست پاک کند.
زغال فعال شده (یک کپسول یا یک قاشق غذاخوری)،پودر یا خاک رس،روغن یا کرم صورت،پیاله یا کاسه کوچک برای ترکیب کردن،برس ماسک صورت یا ابزاری برای ترکیب کردن

طریقه مصرف

در یک کاسه، یک قاشق چایخوری از خاک یا پودر رس و یک قاشق غذاخوری کرم صورت مانند جوجوبا یک هسته انگور (یا حتی روغن آووکادو یا روعن زیتون) را با محتوای یک کپسول از زغال فعال شده مخلوط کنید تا خمیری یکنواخت بدست بیاید. این ماسک را روی صورت بمالید و از مالیدن آن به نواحی اطراف چشم خودداری کنید. بگذارید ماسک 10 تا 15 دقیقه روی صورتتان بماند و سپس کاملاً آبکشی کنید. این کار را هفته ای دو بار تکرار کنید تا نتیجه مطلوب را بگیرید.

 

گروه مد و زیبایی نماگرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا