مد و زیباییزیبایی صورت و ناخن

۶ ترفند ساده برای جلوگیری از لب پر شدن لاک ناخن

3.8/5 - (6 امتیاز)

برای جلوگیری از لب پر شدن لاک ناخن روش های وجود دارد که با رعایت این نکات می توانید تا حدودی از این مشکل جلوگیری کنید.ما در نماگرد روش های پیشنهادی را به شما ارائه می دهیم تا با به کارگیری آن از لب پر شدن لاک ناخن جلوگیری شود.

لب پر شدن لاک ناخن
لب پر شدن لاک ناخن

راه های جلوگیری از لب پر شدن لاک ناخن

روش های برای به کارگیری از لب پر شدن لاک ناخن ها وجود دارد که مابرای شما عزیزان شرح می دهیم .

یکی از مهمترین وسایل آرایشی برای خانم ها لاک ها هستند. لاک های رنگارنگی که با توجه به فصل و رنگ و مدل لباس در طرح ها و رنگهای مختلفی استفاده می شوند و زیبایی خاصی به خانم ها می بخشند. یکی از مشکلات استفاده از لاکها دوام لاک ناخن ها است، همه خانم ها دوست دارند دوام لاک ناخن های خود را افزایش دهند بخصوص وقتی که یک لاک یا طرحی خاصی با زحمت و صرف زمان زیاد کشیده شده است را بیشتر دوست دارند دوام بیشتر لاک برای آنها اهمیت خاصی دارد. خراشیده شدن یا کنده شدن و لب پر شدن ناخن ها از مهمترین مشکلاتی است که دوام ناخن ها را کم می کند. کنده شدن یک تکه حتی کوچک از لاک ناخن چهره لاک ها را بسیار ناپسند می کند. حتما برای شما هم این مشکل پیش آمده است، نگران نباشید; زیرا در این مطلب ترفندهای ساده ای را برای جلوگیری از لب پر شدن لاک ناخن ها با شما به اشتراک میگذاریم. ترفندهایی که با دانستن آنها دیگران نگران کنده شدن لاک نخواهید بود.

 

نوشته های مشابه

تمیز کردن ناخن از لاک و چربی ناخن 

اولین قدم در افزایش دوام لاک تمیز بودن سطح ناخن است. باید قبل از لاک زدن سطح ناخنتان را کاملا تمیز کنید. روغن طبیعی روی ناخن، می تواند باعث جابجا شدن لاک روی ناخن شود. با یک پاک کننده لاک، کمی سطح ناخن را تمیز کنید تا روغن آن را ببرد. اثری از چربی طبیعی ناخن هایتان نیز باقی نمانده است. در این صورت لاک، بجای اینکه به چربی ها بچسبد، دقیقا به ناخنتان خواهد چسبید.

لب پر شدن لاک ناخن
لب پر شدن لاک ناخن

استفاده از بیس کت 

بیس کت (Base coat) و تاپ کت (Top coat) محلول‌هایی هستند که یک لایه زیر و یک لایه روی لاک ناخن استفاده می شوند. همیشه قبل از لاک زدن، بیس کت بزنید. تا کاملا، لاک را روی ناخن فیکس کند و مانع لب پر شدن آن شود. این کار نه تنها باعث خواهد شد دوام لاک ناخنتان بیشتر شود، بلکه از زرد شدن ناخن هایتان نیز جلوگیری خواهد کرد. و بعد از زدن لاک نیز از تاپ  کت استفاده کنید. هدف از استفاده بیس کت نگهداشتن لاک روی ناخن هست، و هدف از استفاده تاپ کت مهر و موم کردن لاک و دادن درخشندگی بیشتر به لاک. استفاده از این دو، ماندگاری لاک و زیباییش رو به مقدار زیادی افزایش میدهد.

 

بیشتر بدانید: طراحی ناخن مرمری یا ماربل ،محافظت از ناخن در زمستان

 

استفاده از تاپ کت 

اگر زمان بیشتری هم دارید می‌توانید روی لاک ناخنتان، یک لایه ی بی‌رنگ تاپ کت (top coat) بزنید. تاپ کت نه تنها یک لایه ی محافظتی اضافه برای لاکتان ایجاد می‌کند، بلکه ناخنتان را درخشان خواهد کرد. بهتر است هر روز، یک لایه تاپ کت روی طراحی و مانیکورینگ ناخنتان بزنید تا شاهد لب پر شدن آن نباشید.

لب پر شدن لاک ناخن
لب پر شدن لاک ناخن

خرید لاک ناخن با کیفیت 

از این مدل لاک هایی که سریع خشک می شوند و راحت پاک می شوند، نباید انتظار داشته باشید که دوام زیادی داشته باشند و سریع از روی ناخنتان کنده نشوند.ممکن است لاک باکیفیت و مرغوب کمی گران باشد، اما در صورت تهیه چنین لاکی، قطعا مدت زمان بیشتری می توانید از آن استفاده کنید، چون مجبور نیستید زود به زود لاک بزنید.

لب پر شدن لاک ناخن
لب پر شدن لاک ناخن

دو لایه لاک بزنید 

همیشه، دو لایه لاک ناخن بزنید. حتی اگر رنگ لاکتان تیره بود، دو لایه را حتما رنگ کنید. لایه ی دوم را فقط در صورتی که لایه ی اول کاملا خشک شد، بزنید. لاک را در لایه‌های نازک به ناخنتان بمالید. لایه‌های ضخیم مستعد خراشیده شدن هستند و زودتر ور خواهند آمد. مثلا 4 لایه لاک نازک، خیلی بهتر از 2 لایه لاک ضخیم و گوشتی زدن است. همچنین می‌توانید پس از اینکه لاک زدید، ناخن هایتان را در آب خیلی سرد فرو کنید. سرما باعث خواهد شد تا لاک، سفت شود.به منظور اینکه در کنده شدن لاک لبه های بیرونی ناخنتان نیز تأخیر ایجاد کنید، پس از لاک زدن نوک ناختان، کمی هم زیر ناخن ها را لاک بزنید. با این کار پوششی برای لبه ی ناخن هایتان ایجاد کرده‌اید که باعث ایجاد تأخیر در خراشیده شدن لاک خواهد شد.

لب پر شدن لاک ناخن
لب پر شدن لاک ناخن

 

استفاده از دستکش

در طول انجام کارهای روزانه و کار کردن با مواد شیمیایی، بهتر است دستکش بپوشید تا ناخن ها با مواد شوینده تماس نداشته باشد. مواد شوینده می توانند تا حدودی باعث حل شدن لاک در خود شوند و دوام آن را کاهش دهند.از ناخن هایتان برای خراشیدن چیزی یا باز کردن درب قوطی کنسرو استفاده نکنید! این موضوع کاملا بدیهی است.

دراینجا روشهای جلوگیری از کنده شدن لاک ناخن آورده شده است با اینحال ممکن است راههای دیگری برای جلوگیری از لب پر شدن ناخن و افزایش دوام ناخن وجود داشته باشد. در صورتی که روش های مهم دیگری برای افزایش ماندگاری و دوام لاک بر روی ناخن هایتان دارید، آن‌ها را با ما به اشتراک بگزارید. ما همیشه مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم.

 

گروه مد و زیبایی نماگرد 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا