مد و زیباییزیبایی صورت و ناخن

عوارض و معایب هاشور زدن ابروها

4.3/5 - (3 امتیاز)
[ type=”blue”]عوارض و معایب هاشور ابرو چیست؟ امروزه خیلی از خانم ها از هاشور زدن استقبال می کنند در صورتی که با عوارض آن آشنا نیستند و زمانی دچار پشیمانی می شوند که دیگر کار از کار گذشته است و در حال دست و پنجه نرم کردن با عوارض هاشور  هستند. پس قبل از هرکاری با عوارض آن آشنا شوید تا بتوانید با رعایت نکات خاص دچار کمترین عوارض شوید.

عوارض هاشورزدن ابروها
عوارض هاشور زدن ابروها

عوارض هاشور زدن ابروها

هاشور زدن ابروها در میان بانوان مورد استقبال چشم گیری قرار گرفته است. این کار بیشتر برای افرادی مناسب اسست که دارای ابروهای کم پشت هستند و یا در بین ابروهایشان سکستگی وجود دارد. اگر شما دارای ابروهای مناسب هستید نسبت به هاشور زدن ابروها اقدام نکید با لااقل با عوارض آن قبل از هر کاری آشنا شوید. چون رنگ های که به عنوان هاشور وارد پوست شما می شود برای بدن یک ماده خارجی حساب می شود و بدن در مقابل آنها دفاع می کند و گلبول های سفید را به آن مناطق می فرستد و نوعی ضایعه پوستی به نام گرانولوما، در اطراف ناحیه تزریق به وجود می آید، در این عارضه گلبولهای سفید سعی می کنند، رنگ را ببلعند و از پوست محافظت کنند.ازجمله عوارض هاشور و یا تتو ابروها عبارتند از : بیماری های واگیردار خطرناک، ایدز و هپاتیت B , C ، کزاز و سل،واکنش های حساسیتی ،عدم پاک شدن تتو و یا هاشور ،آسکار و جای زخم ،انتقال بیماری های عفونی ،

عوارض هاشور زدن ابروها
عوارض هاشور زدن ابروها

واکنش های حساسیتی 

بعضی ها می گویند که مواد تاتو ضد حساسیت هستند، شاید این حرف درست باشد اما باید بدانید که واکنش بدن هر کسی به مواد خارجی متفاوت است.
موقع تتو قرمزی آنی بر روی پوست ایجاد می شود ،که به خاطر کاربرد سوزن و رنگ به وجود می آید. گاهی اوقات این حساسیت باقی می ماند، و تولید حساسیت و اگزما می کند، که ممکن است تا سالها نتوان آن را به طور کامل درمان کرد. بعضی از حساسیتهای ناشی از تتو هم، بعد از چند سال تازه خودشان را نشان می دهند.

البته درباره آرایش دائمی در بخش های دیگر صورت، مثل چشم و لب ها، این اتفاق شایع تره. این حساسیت ها، نشونه هایی مثل خارش، تورم، نبض داشتن دارن.

نوشته های مشابه
عوارض هاشور زدن ابروها
عوارض هاشور زدن ابروها
[ type=”red”]بیشتر بدانید :هاشور زدن ابرو ،قاب ابرو ،سایه زدن ابروها 

 

آسیب زدن به فولیکول های مو

ممکن است بر اثر فرو رفتن سوزن به داخل پوست به فولیکول مو آسیب برسد و یا در زیر پوست دچار خونریزی شدید شود و باعث گشترش رنگدانه های می شود و نمای ظاهری ابرو را از بین می رورد

 

باقی ماندن جای زخم سوزن ها 

بعضی افراد دارای پوست های حساس هستند که طاقت سوزن رتت ندارد و همین موضوع باعث ایجاد اسکار و یا گوشت اضافی در محل سوزن ها می شود.افراد را دچار مشکل می کند

 

عوارض هاشور زدن ابروها
عوارض هاشور زدن ابروها

انتقال بیماری های عفونی

عفونت پوستی بعد از تتو بسیار رایج است. علائم آن سرخی، تورم و چرک است. برای جلوگیری از آن حتما مراقب استریل بودن لوازم کار باشید. به خصوص اگر در آرایشگاه ها و مکان های عمومی قصد انجام این کار را دارید، از آنها بخواهید که از سوزن یکبار مصرف استفاده کنند.بیماری های خطرناکی مثل هپاتیت و ایدز، به راحتی در اثر سهل انگاری های این چنینی در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی از شخصی به شخص دیگه ای منتقل میشه. اگر می توانید سوزن را خودتان تهیه کنید. حتما به این موضوع توجه کنید. بیماری های عفونی از طریق سوزن های آلوده منتقل می شوند. برای همین حتما مکان ها و آرایشگاه های مطمئن را انتخاب کنبد. همه چیزی که برای شما استفاده میشه، باید یکبار مصرف و شخصی باشه و اون فرد هم مهارت و آموزش کافی در این زمینه رو بلد باشه تا نادانسته، اتفاق بدی شکل نگیره.

عوارض هاشور زدن ابروها
عوارض هاشور زدن ابروها

پاک کردن تتو و هاشور 

خیلی از خانوما مدتی بعد از هاشور ابرو، تتو و میکروبلیدینگ، از کار خودشون پشیمون میشن یا اینکه دیگه مدل اونو دوست ندارن که همین مسئله، مشکلات درباره پاک کردن تتو رو براشون ایجاد می کند، اگر ابرو ها را عمقی تتو کرده باشید. پاک کردن آنها بسیار مشکل است. رنگ تتو هایی که به رنگ قرمز، قهوه ای، زرد، باشد و به لایه درونی پوست تزریق شده اند، قابل پاک شدن نیست، اما اگر فقط حاوی تتو کربنی باشد، با استفاده از لیزر می توان رنگ را پاک کرد. در صورتی که رنگ به لایه سطحی پوست تزریق شده باشد، خود به خود به تدریج کم رنگ می شود و از بین می رود.

در روش‌های جدید پاک کردن رنگ‌های تاتو و هاشور، پودرهای درشت مولکولی که قابلیت نفوذ به پوست را ندارند، به کار می‌روند. رنگ‌های هاشور، به این پودرها جذب شده و به سطح پوست می‌آیند و به راحتی و بدون درد و جراحت، از پوست پاک می‌شوند.

نکته لازم 

لازم به یادآوری است که تتو برای کسانی که سابقه نقص ایمنی بدن دارند، بسیار خطرناک است. اگر سابقه نقص ایمنی بدن دارید، هاشور و تتو نکنید.

 

گروه مد و زیبایی نماگرد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا