مد و زیباییدانستنی های زیباییزیبایی صورت و ناخن

عوراض کاشت ناخن چیست ؟

4.4/5 - (5 امتیاز)

در دنیای امروزی که به میل به زیبا گرایی  در انسانها روز به روز بیشتر می شود .وبا توجه به پدیدار شدن انواع زیبایهای فردی از جمله طراحی ناخن ،زدن سایه ابرو ،پروتز لب و.…حال باید کمی اندیشید که وارد کردن مواد غیر طبیعی و شیمیایی به بدن برای داشتن صورتی زیباتر آیا می تواند عوارضی را برای ما به همراه داشته باشد .در این مبحث به عوارض کاشت ناخن می پردازیم که متاسفانه این روزها برای بانوان باب شده است .خوب است قبل از انجام کار به عوارض ناشی از انجام این عمل  کمی بیندیشیم .

عوارض کاشت ناخن
عوارض کاشت ناخن

 کاشت ناخن به چه صورت انجام می شود ؟

این روزها در تمامی آرایشگاها بخشی به کاشت ناخن اختصاص دارد .هزینه اولیه برای کاشت ناخن پرداخت می شود و هر دو هفته یک بار برای ترمیمو نسبت به بلند شدن ناخن باید مراحعه داشته باشید .که هزینه دیگر برای شما در بر دارد .

علاوه بر پر هزینه بودن کاشت ناخن و وقت گیر بودن آن که به مدت 2 ساعت انجام می شود حال به کاشت ناخن پرداخته که به وسیله سوهان های برقی تمام سطح ناخن را می تراشند و لایه ای نازک از آن باقی می گذارند .سپس با ژل و پودر مخصوص برای فرم دادن ناخن استفاده می کنند .به اصطلاح عامیانه ناخنی خوب کاشته می شود که قابل تشخیص از ناخن طبیعی نباشد .اما این نیز به نوبه خود خطرناک تر است .اگر به هردلیلی ناخن به صورت ناگهانی بشکند تمام بافت زیر ناخن آسیب می بیند .

روش دیگری که این روزها مورد توجه است پانج کردن ناخن دست و پا است بدین ترتیب که ناخن را سوراخ کرده و داخل آن آویز قرار می دهند .

نوشته های مشابه

 

عوارض کاشت ناخن
عوارض کاشت ناخن

 

عوارض کاشت ناخن  کاشت ناخن خطرناک است؟

کاشت ناخن در برخی مواقع مشکل ساز است .که عوارض کاشت ناخن شامل موارد زیر است ؟

 

رشد قارچ در زیر ناخن 

در صورت عدم بهداشت اولیه رشد قارچ در زیر ناخ ها . که باعث تغییر رنگ و تغییر شکل ناخن می شود و مشکلاتی برای فرد به وجود می آورد . در برخی خانم ها به دنبال کاشت، ناخن زرد، قهوه ای و بعد سبز می شود. دلیل این مساله رشد و تکثیر قارچ های میکروسکوپی است که از کراتین تغذیه می کنند. کراتین بخش سخت ناخن است، اما به دنبال کاشت مرتب ناخن و استفاده از چسب کراتین نازک و ضعیف می شود و مقاومت خود را در برابر قارچ ها از دست می دهد.در بعضی مواقع نیز دچار عفونت شده و گاهی نیاز به برداشتن ناخن و درمان دارویی به مدت طولانی است .عفونت قارچی ناخن به شدت واگیردار است و از یک نقطه از بدن به سرعت منتقل می شود و می تواند پوست مو را هم درگیر کند. حتی این احتمال وجود دارد که این عفونت اطرافیان فرد را هم درگیر کنددرمان عفونت قارچی سخت و طولانی مدت است. درمان ها شامل چند بخش است و حدود 18 ماه طول می کشد.اصولا زمان ماندگاری ناخن های مصنوعی بر روی دست 6 ماه است .

 

عوارض کاشت ناخن
عوارض کاشت ناخن

 

 جذب مواد شیمیایی 

برای کاشت ناخن مجبور به سوهان زدن ناخن هستند تا لایه نازکی از آن باقی بماند .با این شرایط زمانیکه مواد شیمیایی را ررو یسطح نازک ناخن قرار می دهند احتمال جذب مواد از طریق ناخن به مرور امکان پذیر است .

 

 احتمال جدا شدن ناخن از بستر

در مواردی که به هر دلیلی ناخن دچار آسیب شده باشد .مثلا با خوردن چیز سنگین بر روی ناخن می تواند برای فرد مشکل ساز شود و به بافتهای زیرین ناخن آسیب برسد .هر چه ناخن کاشته شده بلند تر باشد احتمال خطر بیشتر است.

 

عوارض کاشت ناخن
عوارض کاشت ناخن

 

افزایش مسمومیت و احتمال ابتلا به سرطان ریه

این عوارض شاید بیشتر برای آرایشگران به وجود می آید که مدت زمانن بیشتری را با گازهای سمی که برای کاشت ناخن استفاده می کنند دچار آن شوند که احتمال به اسم و سرطان ریه را فراهم می کند .شاید قابل باور نباشد اما تحقیقات علمی به این موضوع پرداخته و عوارض استشمام گازهای سمی موقع کاشتن ناخن را برسی کرده که عوارضی چون اختلالات روانی ،خونی ،و کبدی ،تنفسی به همراه دارد .بر اساس گزارش های موجود، چسب‌هایی که برای چسباندن ناخن‌های مصنوعی به کار می‌روند، به دلیل آزاد کردن سم سیانید و بخار ناشی از آن می‌تواند باعث مسمومیت و حتی فوت افراد آرایشگر شود.

 

عوارض کاشت ناخن
عوارض کاشت ناخن

 

 احتمال ابتلا به اگزما

استفاده از محصولات کاشت ناخن و چسب های ناخن های مصنوعی می تواند زمینه ساز بروز اگزمای تماسی باشد. این نوع اگزما ممکن است در بیشتر موارد نوک انگشتان یا هر ناحیه دیگری که با ناخن مصنوعی در تماس باشد، مثل چشم ها و لب ها را درگیر کند. معمولا اگزمای تماسی ناشی از این ترکیبات 48 تا 96 ساعت بعد از کاشت ناخن با علائمی مانند سرخی پوست و ضایعات خارش دارد و تاول بروز می کند. البته لاک ناخن هم می تواند مسبب این قضیه باشد و باید به این موضوع توجه کرد.

 

نکته لازم 

اگر با وجود تمام مشکلاتی که ذکر شد همچنان مایل هستید کاشت ناخن انجام دهید حتما برای این کار به آرایشگاه و افراد مجرب مراجعه کنید و به این موضوع توجه داشته باشید که ناخن کار حتما از مایع ضدقارچ و مواد مرغوب استفاده کند. ولی توصیه می کنند تمام کسانی که کاشت ناخن انجام می دهند، مرتب زیر نظر متخصص پوست باشند تا با بروز هر نوع علامت مشکوک آن را بررسی کنند.

 

گروه مد و آرایش نماگرد 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا