اخبار

خانه داری و مهم ترین دغدغه های آن

اولین نفری باشید که امتیاز میدهد.

دغدغه های خانه داری

دغدغه های خانه داری
دغدغه های خانه داری

در این قسمت از دنیای آموزش نماگرد قصد داریم مفیدترین و کارامدترن نکات مربوط به خانه داری را به شما آموزش دهیم.

 

سوالات مهم خانه داری

مهم ترین دغدغه یک خانم خانه دار جابه جا کردن وسایل درون خانه است تا فضایی مناسب و آرام برای اعضای خانواده مهیا شود . منظور از جابه جا کردن وسایل تنها دکوراسیون خانه نیست بلکه طریقه جا دادن وسایل درون کابینت های کوچک آشپزخانه ، چیدمان کفش ها درون جا کفشی و بسیاری دیگر از کارهای اختصاصی خانه است .

مرتب بودن خانه حس خوبی به خانم خانه و بقیه اعضای خانواده میدهد . در این میان آموزش فوت و فن های خانه داری بسیار کمک کننده است . سوالات بسیاری در زمینه خانه داری وجود دارد که پاسخ به آنها میتواند به خانم های خانه دار کمک کند . در این مطلب نمونه ای از این سوالات را برایتان آورده ایم.

سوالات مهم خانه داری

چگونه یک خانه آشفته را مرتب کنیم؟
تمیز و مرتب بودن خانه، تاثیر زیادی بر آرامش اهل خانه دارد. همه دوست دارند در محیطی تمیز، مرتب و آرام زندگی کنند…
اما هر چقدر هم برای تمیزی خانه تلاش کنید، باز هم سروکله به هم ریختگی در گوشه و کنار خانه پیدا می شود. به کار بردن این راه حل ها به شما در از بین بردن به هم ریختگی های روزمره خانگی کمک می کند.

1) فضای کافی برای آویزان کردن حوله ها ندارید؟
به جای استفاده از آویز حوله از جالباسی استفاده کنید. با قرار دادن یک جالباسی کنار دیوار بدون نیاز به فضای افقی جای بیشتری برای آویزان کردن حوله ها خواهید داشت و به علاوه به این شیوه حوله ها روی هم قرار نمی گیرند و زودتر خشک می شوند.

 

دغدغه های خانه داری
دغدغه های خانه داری

2) جاکفشی و کمدتان خیلی شلوغ است؟
کفش هایتان را در یک جاکفشی از جنس پلاستیک شفاف قرار دهید. با این اقدام به راحتی می توانید کفش مورد نظرتان را پیدا کنید. همچنین می توانید کفش ها را در جعبه خودشان نگهدارید و روی جعبه رنگ و مدل کفش را بنویسید تا بدون نیاز به باز کردن در جعبه بدانید کدام کفش در آن قرار دارد.

3) کودکتان لباس هایش را به جالباسی آویزان نمی کند؟
شاید کودکتان به خاطر اینکه جالباسی در ارتفاع بالایی قرار دارد لباس هایش را به آن آویزان نمی کند. یک جالباسی دیگر در ارتفاع پایین جالباسی خودتان نصب کنید اینطوری هم کودکتان می تواند لباس ها و کیفش را به راحتی آویزان کند و هم برای لباس های خودتان فضای بیشتری خواهید داشت.

دغدغه های خانه داری
دغدغه های خانه داری

4) فضای کافی برای نگهداری لباس هایتان ندارید؟
از یک سبد بزرگ استفاده کنید. با این کار، فضای کم کمدها و کشوها برای لباس را جبران خواهید کرد. یک سبد چوبی بزرگ با در صاف به راحتی تعداد زیادی لباس و عرقگیر و ژاکت را در خودش جا می دهد و گاهی هم می توانید از این سبد به عنوان میز استفاده کنید.

5) روزنامه و مجله از سر و کول خانه تان بالا می رود؟!
برای رفع این مشکل از جامجله ای که انواع مختلفش در فروشگاه های وسایل خانگی وجود دارد و خودتان هم می توانید بدوزید، استفاده کنید. با استفاده از پیچ و گیره آن را پشت در و یا کنار کتابخانه نصب کنید. اینطوری مجله ها به راحتی در دسترستان هستند و دیگر جلوی دست و پا نیستند.

6) کابینت های آشپزخانه تان چندان بزرگ نیستند؟
به کابینت آشپزخانه، طبقه اضافه کنید. اگر دیوارها و سطوح افقی با جعبه ها و قوطی ها شلوغ شده است از در کابینت ها استفاده کنید. یک طبقه کوچک روی در آویزان کنید و وسایلی مانند نمک و ادویه ها و روغن که بیشتر از آنها استفاده می کنید در آن قرار دهید.

دغدغه های خانه داری
دغدغه های خانه داری

7) شامپوها و نرم کننده ها و وسایل اضافی، حمامتان را زیادی شلوغ کرده؟
تنها وسایل مورد نیاز خودتان را در حمام بگدارید. یک سبد برای مهمان ها انتخاب کنید و شامپوها و نرم کننده های اضافه را در آن قرار دهید تا وقتی مهمان به خانه می آید از آن استفاده کنید. وسایل اضافه ای که هیچ وقت از آنها استفاده نمی کنید را هم دور بیندازید.

8) خانه تان پر از کاتالوگ شده؟
از یک پوشه بزرگ استفاده کنید و کاتالوگ ها را در آن قرار دهید. بهتر است از پوشه های کشویی و آکاردئونی استفاده کنید. کاتالوگ ها را بعد از دو ماه دور بیندازید. می توانید آدرس وب سایت شرکت تولیدکننده را یادداشت کنید و هر بار که قصد سفارش و خرید محصول را داشتید از این طریق اقدام کنید.

9) جای کافی برای جا دادن لباس های فصل گذشته ندارید؟
از کیسه های وکیوم استفاده کنید تا بتوانید تعداد زیادی لباس را در فضایی کوچک قرار دهید این طوری، لباس ها از گرد و خاک و حشرات هم در امان می مانند.

 

انواع مختلف کابینت ممبران ، طرح های حکاکی شده سلطنتی

آیا تا به حال نام سبک دکوراسیون روستیک را شنیده ایید.

راز بی عیب و نقص بودن دکوراسیون و تزیین بعضی از خانه ها + تصاویر

طراحی انواع تزیینات سرامیکی دیوار ظرفشویی و اجاق در آشپزخانه+ تصاویر

انواع مختلف میزهای غذا خوری شیک مدرن+ تصاویر

روش هایی برای انتخاب پرده مناسب برای هر قسمت خانه+ تصاویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا