فرهنگ و هنر

سایت همسریابی و صیغه و ازدواج موقت با ۵۰ هزار تومان

4/5 - (5 امتیاز)

سایت همسریابی و صیغه و ازدواج موقت با 50 هزار تومان

چگونه صداقت همسر یا خواستگار را بیازماییم؟
چگونه صداقت همسر یا خواستگار را بیازماییم؟

سایت همسریابی و یک ساعت صیغه و سایت ازدواج موقت مطلبی است که مدتی ست در سایت همسریابی در فضای مجازی منتشر شده است که البته ازز بردن نام آنها بدلیل مغایرت با قوانین اینترنتی ایران معذوریم

کافی است که کلمه «همسریابی» را در یکی از موتورهای جستجوگر سرچ کنید و بعد از ثانیه ای با حجم زیادی از مطالب روبرو می شوید و جالب است که عمده آنها شما را به استفاده از اینگونه ازدواج ها تشویق می‌ کنند،‌ ازدواج های مقطعی وکوتاه مدت! روابطی آنقدر کوتاه و برپایه پول؛ که به سختی می‌ توان نام ازدواج بر آن نهاد. به سراغ یکی از این سایت‌ های ترویج کننده پدیده صیغه و متعه می رویم؛

نمای سایت که با قرار دادن اسامی خداوند رنگ و بوی عرفانی به خود گرفته، در وهله اول سبب می شود که شما این سایت را نسبت به سایر سایت ها تافته جدا بافته بدانید، اما بررسی کلی سایت نظرتان را تغییر خواهد داد.

گردانندگان این سایت قطع و وصل‌ شدن سایت خود بدلیل حملات DDOS را نشانه مظلومیت خود می‌ دانند و معتقدند این قطع و وصل شدن‌ شان نشانه حقانیت فعالیت محسوب شده و برای آن چیزی که خودشان «کوری چشم کافران» نام نهادند، با تلاش‌ های شبانه‌ روزی تیم فنی، حملات احتمالی آتی نیز خنثی می‌ شود. این سایتها اغلب بدلیل مغایرت با قوانین جاری کشور خیلی سریع فیلتر می شوند که مدیران آنها به سرعت با اضافه کردن یک عدد به انتهای نام سایت، این امکان را به طرفدارانشان می دهند تا بدون استفاده از هرگونه فیلترشکن به محتوای سایت دسترسی پیدا کنند.

سایت همسریابی و صیغه و ازدواج موقت با 50 هزار تومان
سایت همسریابی و صیغه و ازدواج موقت با 50 هزار تومان

 

با اینکه بنابر گفته گردانندگان این سایت ها، محتوای این صفحه منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران است، اما در بخشی از این سایت آمده است که این سایت «فقط فتوای کتبی مراجع اعظام تقلید جهان تشیع (مجوز شرعی) را کسب و هیچ‌ گونه مجوزی از هیچ نهاد قانونی جز قانون اساسی، قانون مدنی و قانون حمایت از خانواده ندارد، لذا فعالیت این سایت به استناد ماده ۲۱ قانون حمایت از خانواده، ماده ۲۲۳ قانون مجازات اسلامی و براساس ماده ۱۰۷۱ و ۱۰۷۵ قانون مدنی ایران است.»

این سایت در دو بخش ازدواج موقت یک ماهه و ازدواج موقت ساعتی به فعالیت خود ادامه می‌ دهد که افراد تنها با ارائه پیامک شامل شماره فیش واریزی و ساعت آن به جمع متقاضیان وارد می‌ شوند. مدیریت سایت را براساس آن چیزی که خودشان درج کرده‌ اند، فردی به نام «ف.ش» که از قضا کارشناس حقوق قضایی نیز هست، برعهده دارد، حق معارفه در این سایت بین ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است و براساس آن چیزی که قید شده، این پول جهت تنظیم ملاقات و در ابتدا اخذ می‌ شود و این هزینه‌ ها تنها برای افزایش ضریب امنیت سایت مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

سایت های همسریابی وازدواج موقت و دائم غیر قانونیند!!!+عکس
سایت همسریابی و صیغه و ازدواج موقت با 50 هزار تومان

مسوول پیگیری و ارتباط با علاقه‌ مندان را زنی متاهل و حدودا ۵۰ ساله برعهده دارد که تنها در ساعت کاری مشخصی اقدام به پاسخگویی و ثبت‌نام از متقاضیان می‌ کند، به صدایش که نمی خورد زنی ۵۰ ساله باشه و بیشتر به نظر می رسد دختری ۲۰ساله پاسخگوی ما است، به عنوان یک متقاضی و نه یک خبرنگار با او تماس گرفتیم و این زن در وهله اول با سوالی ما را شرمنده کرد:«شما متقاضی ازدواج یک ساعته هستید یا یک ماهه؟» و هنگامی که سردر گمی ما را فهمید گفت که برحسب تجربه اش پیشنهاد می کند تا در مرحله اول ازدواج یک ساعته و در صورت تمایل یک ماهه را تجربه کنیم»

سایت ازدواج موقت او می گوید مدل ثبت نام برای زنان و مردان در سایت موجود است و باید طبق مدل ارئه شده ثبت نام کنیم؛ او در مورد تامین مسکن سوال می پرسد و هنگامی که متوجه می شود مسکنی برای ازدواج های یکساعته موجود نیست می گوید نگران نباشید می توانید از مسکن سایت استفاده کنید و هنگامی که در مورد مسکن سایت از او می پرسم می گوید که بنده مسئول ثبت نام و پاسخگویی به سوالات هستم و در مورد مسکن و آزمایشاتی که باید انجام دهید واحد هماهنگی با شما تماس خواهند گرفت! از او در مورد قانونی بودن و مجوزهای این سایت می پرسم و او که به نظر از سوال های به قول خودش غیرمعمول من خسته شده بود می گوید ما در حال حاضر مجوز قانونی نداریم اما ما برابر شرع فعالیت می کنیم.

خانم«ی» در مورد استقبال از این سایت نیز در حالی که به وضوح می شد متوجه لبخندش شوی از استقبال چشم گیر آقایان سخن می گوید و با اشاره به عدم استقبال زنان می گوید که زنان به دلیل مشکلات عرفی و سلیقه ای کمتر به اینگونه ارتباطات رغبت نشان می دهند اما مردها راحت تر هستند. او در مورد چرایی واریز هزینه اولیه برای تعیین قرار که از ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است می گوید که این هزینه ها با توجه به شئونات زنان در نظر گرفته می شود و در اصل فیلتری برای کاهش آمار افراد مزاحم است تا افرادی که واقعا خواهان هستند به مراحل بعدی وارد شوند.

با اینکه شماره کارت اختصاص داده شده به متقاضیان در داخل کشور و متعلق به یکی از بانک‌ های دولتی است اما پیگیری‌ های خبرنگار ما در این رابطه نتیجه‌ای نداشت و با اینکه در خلال پیگیری‌ های ما از مسوولان پلیس آدرس این سایت برای بیست‌ و نهمین بار نیز فیلتر شد اما پلیس اعلام کرد تاکنون پرونده شکایتی از این سایت و اصل نشده است! او در حالی تعیین مهریه را فیلتر مزاحمان می داند که تعیین میزان مهریه بانوان با توجه به سن، زیبایی، تحصیلات و… و با لحاظ نمودن نظر کارشناس سایت!، انجام می‌ گیرد و زنان متقاضی این ثبت‌ نام نیز حتما باید مطلقه یا بیوه بوده و با ارسال تصویر شناسنامه خودشان صداقت خود را نشان دهند.

دختران دوشیزه در این سایت پذیرش نمی‌ شوند و ارائه خدمات به بانوان تمامی ادیان انجام می‌ گیرد اما در مورد آقایان نیز شرایط ویژه‌ ای مدنظر است، چراکه متاهلین مجاز به ثبت‌ نام در این سایت نیستند مگر با ارائه دلیل موجه و همچنین آقایان برای ثبت‌ نام ماهانه باید از موقعیت اجتماعی و تمکن مالی خوبی برخوردار باشند. سایت همسریابی موقت با اینکه پلیس همواره نسبت به فعالیت سایت های همسریابی و این گونه سایت ها هشدار داده است اما بنظر می رسد جذابیت حضور و استفاده از محتوای این گونه سایت ها آنقدر زیاد است که نه تنها مسایل مالی بلکه مسایل غیر اخلاقی احتمالی نیز راه را برای علاقمندانش ناهموار نمی‌ کند و جای سوال است چرا این سایت شاکی حقیقی یا حقوقی نداشته و چرا گامی برای برخورد با اینگونه سایت‌ ها با وجود ارائه شماره حساب متعلق به یک بانک دولتی، برداشته نمیشود؟

منبع : ایسنا

گردآوری: سایت تفریحی نماگرد

‫۳ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا