آشپزیاخبارکار و موفیقت

کاربردهای متنوع و شگفت انگیز خمیر دندان

اولین نفری باشید که امتیاز میدهد.

کاربردهای متنوع و شگفت انگیز خمیر دندان

کاربردهای متنوع و شگفت انگیز خمیر دندان
کاربردهای متنوع و شگفت انگیز خمیر دندان

خمیر دندان ماده ای شوینده و ضدعفونی کننده و تمیز کننده است که اغلب ما فقط از آن برای تمیز کردن دندان هایمان  استفاده  میکنیم ولی علاوه بر اینها خمیر دندان کاربردهای  فوق العاده ای دارد که اگر بدانید شگفت زده می شوید . نماگرد امروز شما را با کاربرد های دیگری از خمیر دندان آشنا میکند.

پاک کردن  شیر آلات

پس از اینکه  مسواک زدنتان به اتمام رسید و توجهتان به قطرات آبی که بر روی شیر آلات پاشیده شده است جلب شد، نگران نباشید؛ کافی است خمیر دندان خود را بر دارید.مقداری از خمیر دندان خود را بر روی یک پارچه بسیار نرم ریخته و با آن شروع به پاک کردن  شیر آلات کنید. خواهید دید که شیر آب بسیار تمیز شده و درخشندگی بسیاری پیدا می کند. این عمل برای اکثر شیر آلات موجود استفاده دارد و حتی می توان از آن برای پاک کردن چرخ های خودروی خود نیز استفاده کنید. البته این به آن معنا نیست که برنامه پاک سازی هفتگی یا روزانه لوازم خانگی را فراموش کنید. از این روش می توانید برای مواقع ضروری و یا پاک سازی های سریع استفاده نمایید.

پاک کردن سینک

پس از اینکه مسواک زدنتان به اتمام رسید، خواهید دید که در سینک مقابل شما مقداری خمیر دندان نیز باقی مانده است.  با دستمال نرمی، سعی کنید تا از همان خمیر دندان استفاده کرده و به پاک سازی دستشویی بپردازید. تاثیر آن را خواهید دید.

ایجاد گرم کن بر روی شیشه

اگر اهل اسکیت و یا ورزش های زمستانی باشید، حتما می دانید که خرید یک عینک ضد بخار با کیفیت هزینه زیادی دارد. خب، شاید بخواهید از یک عینک ارزان قیمت استفاده کنید و ندانید با بخار پشت آن چه کنید. پس کمی از خمیر دندان خود را بر روی هر کدام از شیشه های عینک خود بمالید. به آرامی و بدون اینکه شیشه را خط بیاندازید  شروع به پاک سازی شیشه های عینک خود با خمیردندان نمایید. این عمل، شیشه عینک شما را از بخار گرفتگی محافظت می نماید. از این کار می توانید برای عینک های شنا و موتور سواری نیز استفاده کنید.

برای کاهش سوزش ناشی از گزش حشرات

ناراحتی های پوست ناشی از گزش حشره ها اغلب باعث خارش می شوند. یک قطره کوچک خمیر دندان بر روی نیش حشرات خارش و تورم را کاهش می دهد. همچنین با خشک کردن زخم ها و تاول ها باعث درمان سریع تر آنها می شود.

کاربردهای متنوع و شگفت انگیز خمیر دندان
کاربردهای متنوع و شگفت انگیز خمیر دندان

کم کردن سوزش سوختگی

در سوختگی های جزئی خمیردندان می تواند تسکین موقت و خنک کننده باشد. بلافاصله بعد از سوختگی آن را به منطقه آسیب دیده بمالید و به صورت موقت تسکین دهنده خواهد بود.

کاهش اندازه لکه صورت

می خواهید به بهبود زخم ها و لکه ها سرعت ببخشید؟ قبل از خواب مقدار کمی از خمیر دندان را به منطقه آسیب دیده بمالید و صبح آن را بشویید.

تسکین جوش های صورت با استفاده از خمیر دندان

برای بهبودی سریع جوش های صورت میتوانید از خمیر دندان استفاده کنید

شفاف سازی نقره جات

حتما در دکور منزل خود نقره جات دارید. اگر هم نباشد ممکن است که از قاشق های نقره ای و یا شمعدان های نقره ای استفاده می کنید. در اینجا نیز می توانید به راحتی به سمت خمیر دندان خود رفته و از آن بهره ببرید. مقداری خمیر دندان را بر روی شی نقره ای خود مالیده و با پارچه ای نرم و خشک شروع به پاک کردن آن کنید.

پاک سازی کف اتو

حتما در خانه خود یک اتوی  بخار دارید. طبیعی است که پس از کار زیاد، قسمت پایینی و فلزی اتوی شما، جرم گرفته و دچار مشکل می شود.
برای رفع این مشکل خمیر دندان خود را برداشته و مقداری از آن را به کف اتو بمالید. سپس با یک پارچه مرطوب اقدام به پاک سازی آن محیط نمایید. (مطمئن شوید که اتو خارج از برق بوده و خنک باشد.) پس از این کار، با یک دستمال خشک، اقدام به پاک سازی نهایی و خشک کردن کف اتو نمایید. از این روش برای تمیز کردن اتو مو هم میشود استفاده کرد.

حفظ کردن حالت مو

خمیر دندان ژله ای حاوی همان محلول پلیمر است که بسیاری از ژل های مو از آن ساخته شده اند. پس اگر شما از ژل مو استفاده میکنید خمیر دندان ژله ای هم می تواند جایگزینی برای آن باشد.

کاربردهای متنوع و شگفت انگیز خمیر دندان
کاربردهای متنوع و شگفت انگیز خمیر دندان

کاهش بوی بد

سیر، ماهی، پیاز و خیلی مواد غذایی دیگر می توانند در سلول های پوست ما نفوذ و باعث ایجاد بوی بد در آن شود.  صابون های ساده، توانایی پاک سازی بو یا آلودگی های زیاد را ندارند.کمی مالش انگشتان با خمیردندان بوی بد را از بین می برد.

حذف لکه ها

خمیر دندان می تواند لکه ها را در لباس و فرش ناپدید کند. در لباس با کمی خمیر دندان لباس را مالش دهید و سپس به صورت معمول با آب بشویید و در مورد فرش با کمی خمیردندان و برس روی محل لکه بکشید و بلافاصله با آب بشویید.

پاک کردن خط و خش از روی دی وی دی و سی دی 

کمی خمیر دندان روی سی دی ها بریزید و با یک پارچه نرم که کاملا لطیف باشد ، روی سی دی و یا دی وی دی ها بکشید.این یکی از بهترین و قدیمی ترین روش های پاک کردن و استفاده مجدد از دی وی دی هایی است که برای اجرا آنها مشکل دارید.

پاک کردن آینه ها  و شیشه ها

بر اثر دوش گرفتن و استفاده ی مکرر از حمام ، آینه ها و شیشه های  داخل حمام لکه دار میشوند.برای پاک کردن آن ها از پارچه ی لطیف و مقداری خمیر دندان استفاده کنید.

پر کردن سوراخ های ریز

یکی از قابلیت های خوب و مفید خمیر دندان، پر کردن سوراخ های ریز بر روی دیوار و جاهای مختلف  است!

اگر سوراخ ریزی بر روی دیوار خوددارید و نگاه کردن به آن آزارتان می دهد، کمی خمیر دندان را برداشته و توسط آن سوراخ مورد نظر را پاک کرده و سپس اضافه آن را پاک کنید. هم چنین زمانی که می خواهید یک تابلو و یا شیئی را به دیوار آویزان کنید ، نقطه ی مورد نظر خود را با خمیردندان مشخص کنید و سپس آن را در محل مورد نظر آویزان کنید.در این حالت زمانی که تابلو یا شی مورد نظر خود را از دیوار موقتا بردارید و بخواهید آن را مجددا نصب کنید ، به راحتی نقطه ی اتصال را یبینید.

کاربردهای متنوع و شگفت انگیز خمیر دندان
کاربردهای متنوع و شگفت انگیز خمیر دندان

پاک کننده نقاشی ها  از روی دیوار

برای پاک کردن نقاشی های کشیده شده با مداد توسط کودکان بر روی دیوارها باز هم خمیردندان می تواند یک پاک کننده عالی باشد.

پاک کردن لکه های روی کفش 

در صورتی که رنگ اصلی  کفش شما تغییر کرده و یا تیره و کدر شده است ، برای از بین بردن لکه هایی که با آب و یا مواد شوینده از بین نمیروند ، مقدای خمیر دندان روی سطوح بمالید و با دستمال آن قسمت را پاک کنید.البته تجربه نشان داده است که از این روش می توانید برای پالتو، کیف و کفش چرم نیز استفاده نمایید.

کاربردهای متنوع و شگفت انگیز خمیر دندان
کاربردهای متنوع و شگفت انگیز خمیر دندان

پاک کردن چراغ های  خودرو 

به مرور زمان ممکن است دیواره ی شیشه ی محافظ چراغ های ماشین کدر شود که با خمیر دندان می توانید آن را شفاف کنید. ابتدا چراغ های مورد نظر را با آب و صابون تمیز نمایید. سپس با یک خمیر دندان به جانش افتاده و با یک پارچه نرم تا جای ممکن تمیزش کنید.

تمیز کردن کلیدهای پیانو

کلیدهای پیانو در اثر تماس با پوست و جذب گرد و غبار کثیف می شوند. با یک پارچه مرطوب و بدون پرز و کمی خمیردندان به آرامی کلیدهای پیانو خود را پاک کنید.

از بین بردن بوی بد بطری کودک

اگر بطری کودک دچار بوی ترش شیر شده، با خمیر دندان می توانید این بو را از بین ببرید.

حذف لایه های زنگ زده از آهن

برای کسانی که هنوز از آهن استفاده می کنند، ممکن است پس از گذشت زمان دیده باشید که بخشی از آهن زنگ زده است. سیلیکای موجود در خمیردندان این لایه را حذف خواهد کرد.

درخشان کردن جواهرات

برای این که جواهرات جلای بهتری داشته باشند، کمی خمیردندان روی مسواک بمالید و جواهرات را شست وشو دهید.

 

مطالب مرتبط:

خانه داری و مهم ترین دغدغه های آن

روش های نگهداری گل های آپارتمانی

طراحی انواع تزیینات سرامیکی دیوار ظرفشویی و اجاق در آشپزخانه+ تصاویر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا