دیدن فنجان در خواب بیانگر عشق، پرورش و رحم است. فنجان همچنین بیانگر این است که به یک جایگاه خودآگاهی بالاتر، تعالی می یابید. نصفه ی پر لیوان به چشمتان می آید یا نصفه خالی لیوان؟ آیا شما زندگی را از نقطه نظر مثبت می بینید یا منفی. برای اینکه دقیقا متوجه خوابی که دیده اید شوید با مجموعه تعبیر خواب فنجان همراه ما باشید.

 

تعبیر خواب فنجان - دیدن فنجان شکسته در خواب چه مفهومی دارد؟

تعبیر خواب فنجان – دیدن فنجان شکسته در خواب چه مفهومی دارد؟

 

تعبیر خواب فنجان

منوچهر مطیعی تهرانی گوید:

 • فنجان سهم و بهره ما است. از نیک و بد، زشت و زیبا، تلخ و شیرین حوادثی که اتفاق می افتند هر کس به اندازه تاثیر خویش سهمی دارد.
 • فنجان در خواب پیمانه سهمیه ما است از مجموع پیش آمدها. تعداد فنجان هائی که در خواب می بینیم گویای بیش و کم این بهره نیست بل که آشکار کننده این واقعیت است که ما نباید خود را تنها بیانگاریم و به قدر یقین دیگران هم هستند.
 • آن چه درون فنجان است و مقابل ما قرار گرفته سهم چیزی است که ما نصیب می بریم.اگر تلخ است تلخ کامی است و اگر شیرین است کامروائی است. اگر سیاه است سیه روزی است و چنان چه روشن باشد نشان آینده روشن و بخت بیدار است.

آنلی بیتون می گوید:

 • دیدن فنجان در خواب ، نشانه آن است که وظایفی دلپذیر به عهده خواهید گرفت .
 • نوشیدن شراب از فنجان چای در خواب ، نشانه آن است که در آینده ای نزدیک بخت و اقبال به شما روی خواهد کرد .

 

«برای روشن شدن موضوع و مطلع شدن از تعبیر خواب خود داستان زیر زیر را مطالعه کنید»

داستان

ریموند جوانی است بیست و هفت ساله از یک خانواده کاتولیک فرانسه. فرانسویان معمولا پروتستان هستند اما کاتولیک متعصب هم بین آن ها زیاد یافت می شود.  ریموند پدر ندارد ولی مادرش زنده است. به علاوه یک خواهر و یک برادر کوچک تر از خویش دارد زندگی آن ها را بعد از مرگ پدرشان مادرش که تولیدکننده انگور و صاحب کارخانه شراب سازی بود اداره می کرد. ریموند سال قبل ازدواج کرده و به سبب همین ازدواج از خانه پدری خویش رفت. ریموند تعریف می کند ( یک شب در خواب دیدم که مانند هرروز صبح از اتاق خودم بیرون آمدم و سر میز صبحانه نشستم مادرم برای همه ما فنجان گذاشت و از قوری بزرگ قهوه ریخت. من بودم سر میز و خواهرم و برادرم. آن ها شروع کردند به خوردن صبحانه و نوشیدن قهوه ولی من وقتی فنجان را برداشتم که بنوشم متوجه شدم قهوه درون فنجان مبدل به یک سنگ سیاه شده. درست همان طور که قهوه شکل ظرف را می گیرد سنگ شده و این سنگ سیاه به فنجان چسبیده بود به طوری که نه می توانستم آن را بنوشم و نه از درون فنجان خالی کنم و دور بیافکنم. در خواب از این حادثه چنان خشمگین شدم که فنجان را روی میز کوبیدم و شکسته و از جای برخاستم و رفتم.) فردای آن شب که این خواب را دیدم نزد معبر رفتم و او به من گفت( مالی را بین تو و خواهر و برادر و مادرت تقسیم می کنند اما تو نمی توانی از سهم خودت بهره ببری. آن فنجان نمایانگر سهم تو است) ریموند اضافه می کند همین طور هم شد چون چند روز بعد پدربزرگ میلیاردر من در ( ماسیو سانترال) مرد. او وصیت کرده بود تمام ثروتش بین تنها فرزندش یعنی مادرم و فرزندان او که پدر ندارند تقسیم شود مگر ریموند که سنن و آداب را زیر پا نهاده و با یک دختر یهودی ازدواج کرده است. او مرا به علت ازدواج با یک دختر یهودی از ارث محروم کرده بود.

ملاحظه می فرمائید که فنجان با وضوح و روشنی نمایانگر سهم ما است از آن چه اتفاق می افتد حال اگر در خواب دیدیم فنجانی بزرگتر از فنجان دیگران داریم طبیعی است که سود بیشتری عاید ما می شود و اگر کوچک تر بود کمتر .

 

تعبیر خواب فنجان - دیدن فنجان شکسته در خواب چه مفهومی دارد؟

تعبیر خواب فنجان – دیدن فنجان شکسته در خواب چه مفهومی دارد؟

 

تعبیر خواب فنجان شکسته

آنلی بیتون می گوید:

اگر زنی فنجانهای شکسته در خواب ببیند ، نشانه آن است که به هنگام تفریح و احساس خوشبختی با مشکلی ناگهانی خواجه خواهد شد .

 

منوچهر مطیعی تهرانی گوید:

 • اگر در خواب ببینیم که فنجان ما افتاده و شکسته حقی از ما ضایع می گردد و چنانچه آن فنجان را خودمان زدیم و شکستیم خود به تباهی کار خویش و انهدام بهره و سود خود کمک می کنیم.
 • اگر در خواب ببینیم که فنجان شکسته و ترک دارد به طوری که مایع درون آن در نعلبکی تراوش می کند نشان آن است که مال ما هدر می رود و نفله می شود.

 

مطالب مرتبط

تعبیر خواب چای ، تعبیر خواب شربت ، تعبیر خواب دوغ

 

برای مشاهده جامع ترین منبع تعبیر خواب میتوانید به صفحه اصلی تعبیر خواب مراجعه نمایید یا صفحه تعبیر خواب کلمات با حرف آ مراجعه نمایید

 

گرد آوری و تنظیم: نماگرد

 

اگه به دنبال تعبیر خواب خود هستید و آن را پیدا نکردید، از ما سوال کنید.
 • نکته مهم: حتما!! تعبیر هر خواب را در صفحه مرتبط با آن سوال کنید.
 • لطفا پیش از پرسیدن سوال، از بخش جستجوی سایت، تعبیر خواب خود را جستجو کنید.
 • اگر تعبیر خواب درخواستی شما در صفحه مربوطه موجود باشد سوال شما پاسخ داده نخواهد شد.
 • حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. نظرات انگلیسی یا فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد . لطفا از نوشتن ایمیل، اطلاعات شخصی خودداری کنید.
 • تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

کلیه حقوق برای وب سایت نماگرد محفوظ می باشد و کپی فقط با ذکر لینک پست مجاز است.