تعبیر خواب

تعبیر خواب گنبد – معنی دیدن گنبد و گلدسته در خواب چه تعبیری دارد؟

3.8/5 - (9 امتیاز)
[ type=”blue”]در این پست از نماگرد قصد داریم شما را با تعبیر خواب گنبد و گلدسته آشنا سازیم. جابر مغربی می گوید: دیدن گنبد در خواب بیانگر زن، بزرگی، منفعت و …. است. با ادامه مطالب با تعبیر خواب نماگرد همراه ما باشید.

 

تعبیر خواب گنبد - معنی دیدن گنبد و گلدسته در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب گنبد – معنی دیدن گنبد و گلدسته در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب گنبد

آنلی بیتون می گوید:

اگر خواب ببینید از روی گنبد ساختمانی به منظره غریبی چشم دوخته اید ، علامت آن است که تغییر خوشایندی در زندگی پدید می آید و میان بیگانگان به مقامی افتخارآمیز دست می یابید .

اگر در خواب از فاصله دوری گنبدی ببینید ، نشانه آن است که هرگز به انتهای جاده آرزوها نمی رسید .

اسماعیل بن اشعث می‌گوید :

اگر ببینی گنبد یا مناره در آتش بزرگی سوخته است، یـعـنـی «پادشاه» آنجا به هلاکت می‌رسد.

جابر مغربی می گوید:

گنبد درخواب چهار وجه است

اول: زن.

دوم: بزرگی.

سوم: منفعت.

چهارم: عزوجاه.

محمد ابن سیرین بصری گوید:

دیدن گنبد درخواب، دلیل زن است. اگر در خواب گنبدی پاکیزه بیند، دلیل است زنی خوبروی بخواهد.

 

[ type=”red”]مطالب مرتبط با موضوع اصلی: تعبیر خواب زیارت، تعبیر خواب حضرت محمد (ص)، تعبیر خواب حضرت نوح (ع)

 

تعبیر خواب گنبد از دیدگاه منوچهر مطیعی

منوچهر مطیعی تهرانی گوید:

 • امروز چون گنبد را فقط در زیارتگاه ها و اماکن مذهبی می بینیم دیدن گنبد در خواب بازتاب حالت خاصی است از روحانیت و اعتقادات مذهبی که در هر یک از ما به نحوی جلوه می کند. کلا اگر در خواب گنبدی ببینیم طوری غمین و اندوهگین می شویم که به دل جوئی و محبت دیگران نیاز پیدا می کنیم.
 • این نیز غمی است که از روحانیت جدا نیست. دیده اید که عامه مردم به وقت برخورد با گرفتاری ها و غم ها و مشکلات نذر و نیاز می کنند یا توسل می جویند دیدن گنید در خواب تصویری است از همین نوع گرفتاری ها. لحظاتی پیش می آید که انسان دل گرفته و غم زده ترجیح می دهد در یک زیارتگاه باشد و گریه کند. حتی فقط گریستن او را تسکین نمی دهد.
 • دیدن گنبد در خواب گویای چنین حالتی است که غم نیست و شادی هم نمی تواند باشد بل که دل گرفتگی است. اگر گنبدی را از فاصله دور در خواب ببینید به یک سفر زیارتی می روید و اگر در جائی باشید که سقف آن گنبد داشته باشد کسی از شما دل جوئی می کند.

 

[ type=”green”]برای مشاهده جامع ترین منبع تعبیر خواب میتوانید به صفحه اصلی تعبیر خواب مراجعه نمایید یا صفحه تعبیر خواب کلمات با حرف آ مراجعه نمایید

 

گرد آوری و تنظیم : نماگرد

 

اگه به دنبال تعبیر خواب خود هستید و آن را پیدا نکردید، از ما سوال کنید.
 • نکته مهم: حتما!! تعبیر هر خواب را در صفحه مرتبط با آن سوال کنید.
 • لطفا پیش از پرسیدن سوال، از بخش جستجوی سایت، تعبیر خواب خود را جستجو کنید.
 • اگر تعبیر خواب درخواستی شما در صفحه مربوطه موجود باشد سوال شما پاسخ داده نخواهد شد.
 • حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. نظرات انگلیسی یا فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد . لطفا از نوشتن ایمیل، اطلاعات شخصی خودداری کنید.
 • تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.

‫۶ دیدگاه ها

 1. سلام من خواب دیدم ک میخواستم برم ی شهری ولی به دلایلی هواپیما تویه مشهد فرود اومد و گفت باید چند ساعتی اینجا بمونین منم تو این فرصت رفتم حرم امام رضا وقتی وارد صحن شدم رو به روی گنبد نشستم و کلی گریه کردم هربار که میخواستم دعا کنم یا حرف بزنم گریم میگرفت ولی میدونم و یادمه ک دلیل ناراحتیم و دعایی ک میخواستم بکنم درمورد نامزدم بود ک تقریبا چند ماهه جدا شدیم و تو خواب از امام رضا میخواستم همه چی دوباره درست شه بعد چند دیقه ام ی خانمی که انگار اونم زائر بود و داشت نماز میخوند کنارم اومدو یکم دلداریم داد و گف گریه نکن و اروم باش بعدشم ک بیدار شدم
  ممنون میشم اگه تعبیرشو بهم بگین

  1. مریم عزیز
   شاید جواب خودتون را دادید، یعنی اینکه شما تمایل به درست شدن این رابطه دارید، از جدایی پشیمان هستید. اما باید توجه کنید ازدواج امری بسیار مهم است که صرفا بخواهید از خواب در مورد آن به نتیجه برسید. خواب شما صرفا حالات و احساسات شما را بیان می کند که مثبت است و تمایل به ایجاد دوباره رابطه ولی توجه کنید آیا شما مایل به برگشت به رابطه هستید، آیا مشکلی که قبلا وجود داشت حل شده؟ و بسیاری از سوالاتی که برای ازدواج و ایجاد رابطه آن هم رابطه ای که قرار است تا آخر عمر طول بکشد و نباید تحت تاثیر احساسات باشد از خودتان بپرسید و سپس با مشاور خانواده در این زمینه مشاوره بگیرید. در نهایت اگر به نتیجه رسیدید که این رابطه برای شما خوب است میتوانید برای ایجاد دوباره آن اقدام کنید.

 2. سلام خواب دیدم رفتم عراق نجف بعد ما را با سواری اوردن نجف ابتدای راه خیمه های سفید بود بعد گلدسته های حرم حضرت علی رو دیدم وخیلی گریه کردم خیلی وباید این مسیر و پیاده میرفتیم تا میرسیدم به حرم در طول راه یه مغازه بود ومادرم داشت کشمش هایی در ظرف های کوچکی می خرید که روی کشمش ها فلفل داشت ومن هم به اصرار که خرید بیخیال بشین بیاین بریم حرم که از خواب بیدار شدم

 3. خواب دیدم تو شب گنبد امام رضا (ع) و امام علی(ع) تو آسمان می درخشه و فقط من اون رو میبینم و لذت میبرم و از بقیه خانواده سوال کردم نمی بینند

 4. سلام خواب دیدم که گلدسته امام رضا از جایش کنده شده بود ومثل یک سفیه یواش یواش امد بالای سر من ودور سر من مچرخید ومن هم همزمان با لون مچرخیدم

 5. سلام خواب دیدم روی پشت بام حرم امام رضام دقیقا جلوی گنبدش به مامان و بابام چندنفردیگه ایستادیم و یه لیوان اب ریختم تمام گنبدش رو شستم و گریه میکردم و دعا میکردم برای فرد دیگری.روی دیوار نوشته بود اون جلو که دعاکنید و گنبد روبشویید.حین اینکه راه میرفتم و دعامیکردم دیدم یکی از همراهام از پشت بام افتاد پایین من بدنبالش نگاه کنم خودمم پرتاب شدم بسمت پایین و ازخواب بیدارشدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا