تعبیر خواب

تعبیر خواب هدهد – دیدن شانه به سر در خواب چه مفهومی دارد؟

3.2/5 - (5 امتیاز)

تعبیر خواب هدهد (شانه به سر) چیست؟ هدهد پرنده زیبایی از راسته سبز قباسانان و تنها بازمانده از خانواده زیستی هدهدیان است. و معبران غربی می گویند: دیدن هدهد، به پیامرسانی راستگو تعبیر میشود و ممکن است، بر عذاب و گرفتاری نیز، دلالت داشته باشد. برای مطالعه بقیه تعابیر همراه ما باشید.

 

تعبیر خواب هدهد - دیدن شانه به سر در خواب چه مفهومی دارد؟
تعبیر خواب هدهد – دیدن شانه به سر در خواب چه مفهومی دارد؟

 

هدهد پرنده زیبایی از راسته سبزقباسانان و تنها بازمانده از خانواده زیستی هدهدیان است. زیستگاه این پرنده در آسیا، اروپا، شمال آفریقا، آفریقای جنوب صحرا و ماداگاسکار است. بیشتر هدهدهای شمال آسیا و اروپا در زمستان به نواحی گرمسیری مهاجرت می‌کنند، اما هدهدهای آفریقایی تمام طول سال را در یک جا می‌مانند. این پرنده به‌طور سرگردان در بسیاری از نواحی دیگر دنیا از جمله در آلاسکا هم مشاهده شده‌است.

 

تعبیر خواب هدهد

امام صادق علیه السلام می فرمایند:

دیدن هدهد در خواب چهار وجه است.

اول: خیر.

دوم: خوشی ورفاه.

سوم: بزرگی و مقام.

چهارم: ظفر یافتن وپیروزی.

ابن سیرین می‌گوید:

تعبیر هدهد، مردی بزرگ و باخیر و منفعت می‌باشد.

یوسف نبی علیه السلام می فرماید:

دیدن هدهد خبر خوش بود

خالد بن علی بن محد العنبری گوید:

دیدن هدهد، به پیامرسانی راستگو تعبیر میشود و ممکن است، بر عذاب و گرفتاری نیز، دلالت داشته باشد.

 

مطالب مرتبط: تعبیر خواب پرنده ، دیدن پرنده مرده در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب حرف زدن با هدهد

ابن سیرین می‌گوید:

اگر در خواب ببینی هدهد با تو حرف می‌زند، تعبیرش این است که به مسائل و چیزهایی از امور جهان آگاه می‌شوی.

 

تعبیر خواب هدهد - دیدن شانه به سر در خواب چه مفهومی دارد؟
تعبیر خواب هدهد – دیدن شانه به سر در خواب چه مفهومی دارد؟

 

تعبیر خواب هدهد در قفس

معبران می گویند:

  • هر کسی در خواب ببیند که هدهد را در قفسی دارد، انتظار کسی را که به او علاقه دارد می کشد و او شخصی است که از نظر علم و معرفت شخص شاخصی است و از مصاحبت با وی لذت می برد.
  • اگر شانه به سر آزاد بود و نسبت به وی غریبی نمی کرد، با کسی که دارای مشخصات نیکو است، گفتگو و مصاحبت دارد و از وی استفاده معنوی و مادی می برد و راهنماییهای او را در کارها استفاده کرده و این راهنماییها به موفقیت او می انجامد.

 

مطالب مرتبط: تعبیر خواب گنجشک ، دیدن گنجشک در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب خوردن گوشت هدهد

ابراهیم کرمانی می‌گوید:

اگر ببینی گوشت هدهد را می‌خوری از مال و اموال شخصی زیرک مصرف خواهی کرد.

 

برای مشاهده جامع ترین منبع تعبیر خواب میتوانید به صفحه اصلی تعبیر خواب مراجعه نمایید یا صفحه تعبیر خواب کلمات با حرف آ مراجعه نمایید

 

گرد آوری و تنظیم: نماگرد

 

اگه به دنبال تعبیر خواب خود هستید و آن را پیدا نکردید، از ما سوال کنید.
  • نکته مهم: حتما!! تعبیر هر خواب را در صفحه مرتبط با آن سوال کنید.
  • لطفا پیش از پرسیدن سوال، از بخش جستجوی سایت، تعبیر خواب خود را جستجو کنید.
  • اگر تعبیر خواب درخواستی شما در صفحه مربوطه موجود باشد سوال شما پاسخ داده نخواهد شد.
  • حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. نظرات انگلیسی یا فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد . لطفا از نوشتن ایمیل، اطلاعات شخصی خودداری کنید.
  • تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.

‫۲ دیدگاه ها

  1. سلام من خواهری داشتم که ۹ سال پیش وقتی ۱۴ سالش بود فوت شد. امروز ظهر که خوابیده بودم خواب دیدم نمرده و هنوز تو کماست اما بیمارستان نبود تو خونه خودمون بود،توی اتاقی که از بقیه‌ی خونمون جداست،رفتم تو اتاق که پیشش بشینم دستشو بگیرم و بگم دیگه بیدارشو اما دیدم یه بچه‌ی کوچولو هم کنارش دراز کشیده انگار اون بچه هم خواهرم بود وقتی منو دید گفت آبجی منو از اینجا بیارپایین، اون بچه رو از کنار خواهرم برداشتم و خودم رفتم پیش خواهرم،یدفعه خواهرم چشماشو باز کرد و دستشو برد موهامو گرفت و من ترسیدم اما بعد دوباره خوابید.ولی من باهاش حرف زدم گفتم بیدار شو دیگه خوب شو،بازم چشماشو باز کرد یکم باهم حرف زدیم بعد بلندش کردم که از اتاق ببرمش خونه،تو راه هی میگفتم یعنی تو بیدارشدی؟ انگار باورم نمیشد بیدار شده.وارد خونه که شدیم یهو بجای خواهرم چندتا پرنده تو خونه پر زدن،انگار خواهرم تبدیل به پرنده شده بود،یه هد هد قهوه‌ای و سفید بود،به مامانم گفتم درو باز نکن اگه بره دیگه نمیتونیم پیداش کنیم،بعد اسم خواهرمو صدا زدم و گفتم بیا بشین رو دستم، هد هد اومد نشست رو دستم.بردمش تو اتاق خودم اما دوتا هد هد سیاه که تاجشون سیاه و آبی بود هم اومدن تو اتاق.هر سه تاشون روبروم بودن قهوه‌ایه روشو برگردونده بود سمت چپ و دوتا سیاه هم سمت راست و پشتشون به هم بود، از سیاهه میترسیدم، خیلی تند تند بال میزدن، مامانم گفت مراقب باش نوکش خیلی تیزه یه موقع به چشمات نوک میزنه، منم خیلی ترسیدم دستامو میگرفتم جلوی چشمام ولی اونا خیلی تند تند بال میزدن انگار واقعا میخواستن به چشمام آسیب برسونن اما من محکم چشمامو بستم و دستمو گرفتم جلوی چشمام و میخواستم داد بزنم که بیدار شدم.

  2. سلام من خواب دیدم توی یک کوه هستم یه چشمه آب اونجا بود که یه هدهد مرده کنار سنگی توی آب بود چشمانش باز بود ولی دست بهش نزدم تعبیرش چیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا