تعبیر خواب

تعبیر خواب کلمات با حرف خ | کلماتی که با حرف خ شروع می شوند

4.6/5 - (9 امتیاز)
[ type=”blue”]مجموعه کامل تعبیر خواب کلماتی که با حرف خ شروع می شوند. برای آشنایی با تعبیر خواب کلماتی که حروف اول آن‌ها با حرف خ مانند (ژاله، ژله، ژاکت و …) آغاز می‌گردند تا انتهای این مطلب با مجموعه تعبیر خواب نماگرد همراه باشید.

تعبیر خواب کلمات با حرف خ
تعبیر خواب کلمات با حرف خ

تعبیر خواب حرف خ

همه انسانها و حیوانات به خواب نیاز دارند. این نیاز در هر فرد میتواند نسبت به فرد دیگر و حتی نسبت به دیگر اعضای خانواده آن فرد متفاوت باشد. بطور مثال نیاز به خواب در یک بچه یک ساله با یک فرد 20 ساله بسیار تفاوت دارد. با توجه به تفاوت نیاز به خواب در افراد  مختلف، بنیاد ملی خواب آمریکا که یک مؤسسهٔ خیریه است برای نیاز به خواب در افراد مختلف (بر اساس سن آنها) جدولی را ارائه داده است که بر اساس آن می توان به طور تقریبی میزان نیاز به خواب را در سنین مختلف بدست آورد.

 • نوزاد (تا ۳ ماه): در حالت ایده‌آل باید بین ۱۴ تا ۱۷ ساعت از هر شبانه‌روز را بخوابد، هرچند ممکن‌است ۱۱ تا ۱۳ ساعت هم کافی باشد. بهتر است خواب نوزاد بیش از ۱۹ ساعت نشود.
 • قنداقی (۴ تا ۱۱ ماه): مقدار توصیه شده بین ۱۲ تا ۱۵ ساعت است. در کمترین حالت ۱۰ ساعت. بعد از سه ماهگی، خواب به‌هیچ‌وجه نباید از ۱۸ ساعت بیشتر شود.
 • نوپا (تا ۲ ساله): عدد پیشنهادی بین ۱۱ تا ۱۴ ساعت است، اما هر رقمی از ۹ تا ۱۶ ساعت قابل قبول است.
 • پیش‌دبستانی (۳ تا ۵ سال): متخصصان معتقدند ۱۰ تا ۱۳ ساعت خواب برای این گروه سنی عالی است. کمتر از ۸ یا بیشتر از ۱۴ ساعت مناسب نیست.
 • مدرسه‌رو (۶ تا ۱۳ سال): توصیه بنیاد خواب ملی آمریکا ۹ تا ۱۱ ساعت خواب در شبانه‌روز است. کمتر از ۷ یا بیشتر از ۱۲ ساعت خوب نیست.
 • نوجوان (۱۴ تا ۱۷ سال): خواب مناسب برای این گروه ۸ تا ۱۰ ساعت است. کمتر از ۷ و بیشتر از ۱۱ ساعت توصیه نمی‌شود.
 • جوان (۱۸ تا ۲۵ سال): برای این گروه ۷ ساعت خواب مناسب است. حد پایینی ۶ و حد بالایی ۱۱ ساعت پیشنهاد شده.
 • بزرگ‌سال (۲۶ تا ۶۴ سال): همانند گروه قبلی.
 • بازنشسته (۶۵ سال به بالا): در این سن ۷ یا ۸ ساعت خواب در شبانه‌روز مناسب است. خواب نباید از ۵ ساعت کمتر یا از ۹ ساعت بیشتر شود.

 

در این مقاله از مجموعه تعبیر خواب نماگرد به تعبیر خواب کلماتی که با حرف خ شروع می شوند خواهیم پرداخت. برای مشاهده تعبیر خواب هر یک از کلمات بر روی آن کلمه کلیک کنید تا تعبیر خواب آن کلمه را مشاهده کنید.

[rayfa_table type=”j3″]

 با کلیک بر روی حروف الفبا به تعبیر خواب مدنظر خود دسترسی پیدا کنید.

آ ا ب پ ت ث ج چ
ح خ ذ ر ز ژ س ش
ص ض ط ظ ع غ ف ق
ک گ ل م ن و ه ی

[/rayfa_table]

خاتن ختنه کردن خروپف خفه کردن خوره
خاج خجالت خروس خلال کردن خوشبخت
خار خدا خروس جنگی خلط سینه خوشبو کردن
خارپشت خداحافظی کردن خریدن و فروختن خلع سلاح خوشه
خارج کشور خدمت خز خلعت خوشه گندم
خارجی خدمت کار خزان خلقان خوک
خارش خر خزه خلم (خلط یینی) خون
خاشاک خر زهره خستگی خلیج خون آشام
خاک خر مهره خسوف خلیفه خون دماغ
خاک اره خراب کردن خشت خم خون ریزی
خاک انداز خرابه خشخاش خمره خوی
خاک کوزه گری خراش خشک بودن خمیازه خیابان
خاکسپاری خراطی خشک کردن خمیر کردن خیار
خاکستر خربزه خشکسالی خمیرمایع خیاطی
خاکستری خرت و پرت خشم خنجر خیری
خال سیاه خرتوت، شاتوت خشم گرفتن خنده خیس
خال کوبی خرچنگ خشمگین خوابیدن خیک
خاله خرخر کردن، خروپف خشن خواستگاری خیک ماست
خاموش خرداد خصومت خواستن خیمه
خامه خردل خصی کردن خوان
خانواده خرس خضاب خواهر زاده
خانوم خرس قطبی خضر(ع) خواهر ناتنی
خانه خرطوم فیل خط خوبی
خانی خرک خط کش خود
خاویار خرگاه خطبه خواندن خود دیدن
خایه آدم خرگوش خطر خودپسندی
خایه کنده شده خرگوش صحرائی خطمی خودکشی
خبر خرما خطیب خوراکی
خبر چین خرما فروش خفاش خوردن
خبر مرگ خرمن خفتن خوردنی
خبزه خرمن گاه خفگی خورشید

 

بازگشت به صفحه تعبیر خواب آنلاین و جامع

اگه به دنبال تعبیر خواب خود هستید و آن را پیدا نکردید، از ما سوال کنید.
 • نکته مهم: حتما!! تعبیر هر خواب را در صفحه مرتبط با آن سوال کنید.
 • لطفا پیش از پرسیدن سوال، از بخش جستجوی سایت، تعبیر خواب خود را جستجو کنید.
 • اگر تعبیر خواب درخواستی شما در صفحه مربوطه موجود باشد سوال شما پاسخ داده نخواهد شد.
 • حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. نظرات انگلیسی یا فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد . لطفا از نوشتن ایمیل، اطلاعات شخصی خودداری کنید.
 • تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.

‫۹ دیدگاه ها

 1. سلام
  خواب دیدم یک خونه خریدیم ک نیمه کاره وطبقه اولش پله نداره باید با نردبان بریم بالا و من به خاطر بیماری کلیوی ک داشتم از این بابت ناراحت بودم ک درهمون حال مادرشوهر مرحوممو دیدم ک اب گرمی میخورد وقتی گفتم اب سرد بخور گفت اب سرد به ما نمیدن …بعد مادرشوهرم داشت از یه راه خیلی شلوغ میرفت ک گفتم چرا اونطرف میری گفت من اینور میرم تو بعدا میای
  بهش گفتم دیدی منم مثل تو دیالیزی شدم …وقتی این حرف زدم خندید …گفتم خوشحالی ک درجوابم گفت اره اینجوری توهم میای پیشم تنها نیستم دیگ
  تعبیرش چی میشه ؟؟؟؟

 2. با عرض سلام و خسته نباشید من مدتی هست که با یک آقایی حرف ازدواج زدیم و خانواده ها در جریان هستند ولی برادرم با این آقا مخالف هست و با من قهر کرده رفت و آمد ها برای صحبت بین خانواده ها صورت گرفته البته اول پدرم مخالف بود ولی خودش راضی شد و الان پیگیر هست و قرار شد که تا چند روز آینده خانواده آقا برای صحبت خواستگاری و نشون کردن من بیان ولی من خواب دیدم که من خونه ی آقا پسر بودم و با مادر و پدرش در حال صحبت بودیم که یکدفعه دختر عمه ام که مجرد است با طبق وسایل دامادی داخل شد و به همراه او بقیه فامیل داخل شدن و همه شاد بودن حتی فامیل های آقا پسر هم بودن و همه میگفتند و میخندیدند خودم هم خیلی خوشحال بودم یکی از فامیل های آقا پسر به مادر پسره میگفت عروس کجاست عروس رو میخوام ببینم که مادرش من رو نشون داد و من رفتم جلو احوالپرسی کردم بعد خانوم پسر خاله پدرم بهم گفت رفتیم جهیزیه رو چیدیم خونه یکم قدیمی بود ولی قشنگ شد اما با اینکه همه خوشحال بودند ولی رقص و پایکوبی نداشتیم

 3. خسته نباشین من بعد نماز صبح که خوابیدم خواب دیدم ک تو یه خونه ی خیلی بزرگ و دلباز و قشنگ و خیلی بلندی هستم میدونستم ک خونه ی خودمه من نامزد هستم در حال طلاقم و تو خوابمم ب نامزدم میگفتم ک خونمون چقد قشنگه دورمونم خیلی شلوغ بود و تو یکی دوتا از اتاقا وسایل بچه بود مثل تخت واینا ممنون میشم جوابمو بدین

 4. سلام من خواب دیدم با عجله رفتم خونه مادربزرگم که چنساله فوت شده و اون خونه فروخته شده زنگو زدم رفتم داخل دیدم اقوامم اونجان ارشون پرسیدم اینجا چیکار میکنید گفتن برای خیرات این خوابو چهارونیم صبح دیدم

 5. باسلام من خواب دیدم که رفتم مشهد بعد داخل بازار رفتم داخل یک مغازه ساعت فروشی بعد ازَ اینکه از مغازه اومدم بیرون یه دختره هی دنبالم میومد میگفت خوشگله چه خبر خوشگله بام دوس میشی منم برای اینکه از خودم دورش کنم بش میگفتم خوشگله نابینای ولی اون دوبارع دنبالم اومد تا که رفتیم داخل یه پارک پیش هم نشستیم بعد من که دیدم خیلی بم علاقه دارع گفتم بیا عکش بگیریم عکس گرفتیم و رفتیم وقتی داشتم میرفتم یادم اومد شمارمو بش ندادم برگشتم همونجا تا اون هنوز اونجاس بش شمارمو دادم بعد اومدیم خونه داشتم بش پیام میدادم که گف دارم ازدواج میکنم کسی که ۱۰ سال منتظرش بودم ولی بدون تو میمیرم که بیدار شدم تعبیرش چی میتونه باشه

 6. با سلام
  من مدتیه که هر از گاهی خواب خونه ای رو می بینم که قبلا در اون خونه زندگی میکردم . اما اتفاقاتی که میفته در اون خونه برام ، تو هر خواب متفاوته . مثلا مدتی تو خواب میدیدم در حال کشتن یه عالمه حشره که بیشترشون هم سوسکهای بالدار بودن هستم .یا اینکه خواب دیدم خواهرم گم شده و ما تو اون خونه داریم زندگی می کنیم . یا فرضا خواب یکی از همسایه های اون زمان رو می بینم که گاهی انگار میخواد باهام حرف بزنه ولی نمیزنه .
  گاهی هم مدرسه مو تو خواب می بینم ، با تموم همکلاسیایی که وقتی تو اون خونه زندگی میکردم ، و حتی قبل یا بعد نقل مکان از اونجا ، باهم تو یه مدرسه بودیم . بعضی اوقات امتحان دارم . ولی بعضی وقتا هم نه ، بعضی وقتا تو مدرسه آدما رو گم میکنم نقش آدما عوض میشه ، گاهی چهره هاشون. یعنی با همون صورت قبلی این بار شخص دیگه ای هستن. مدرسه ،مدرسه زمان ابتداییمه ولی گاهی خواب می بینم تو همون مدرسه ام ولی کلاسای دانشگا داره برگزار میشه . بنظر شما تعبیر دیدن این مکانای تکراری ولی با اتفاقات و موقعیت های متفاوت چی میتونه باشه؟ ممنون میشم از راهنمایی تون .

 7. سلام من خواب دیدم که تو خونه یه عقرب زرد رو دیوار هست که بابام با دستش اونو له کرد ولی بعدش تبدیل به خرچنگ میشه که میتونه پرواز کنه و دنبالم اومد تو اتاق تاریک منم خیلی میترسیدم بعد بابام تو دستش گرفتو انداختش بیرون گفت هیچی نیست یه قسمت دیگه داداشم برام کیک تولد گرفته بود که روش نوشته بود تو یه هرزه ای و ازین حرفا که من خیلی ناراحت شدم و گریه کردم و از شدت گریه بیدار شدم.

 8. سلام خسته نباشید،من عقد کردم،خواب دیدم رفتم خونه ی نامزدم وشلوار پاش کاملا خیس بود وخودش بهم گفت که شلوارم خیسه دست بزن وشلوارش هم گشاد بود وبرخلاف واقعیت بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا