تعبیر خواب

تعبیر خواب لاجورد – دیدن سنگ لاجورد در خواب چه مفهومی دارد؟

4.4/5 - (7 امتیاز)
[ type=”blue”]رنگ لاجوردی رنگ آبی کبود است و این رنگ به طور کلی در رویاها رنگ خوبی نیست و به ماتم و عزا تعبیر می شود. اما سنگ لاجورد به عنوان سنگ عشق و دوستی معرفی شده است. برای مطالعه تعابیر بیشتر با تعبیر خواب نماگرد همراه ما باشید.

 

تعبیر خواب لاجورد - دیدن سنگ لاجورد در خواب چه مفهومی دارد؟
تعبیر خواب لاجورد – دیدن سنگ لاجورد در خواب چه مفهومی دارد؟

 

تعبیر خواب لاجورد

در سر زمین رویاها آمده:

کمی لاجورد در آب می ریزید : سفری که در پیش دارید به روی آب خواهد بود

پارچه ها را با لاجورد رنگ می کنید : یک مدت طولانی را دور از منزلتان خواهید گذارند

دیگران اشیائی را با لاجورد رنگ می زنند : موفقیت سریع

خواب رنگ لاجوردی : ترفیع در کار – بالارفتن مقام

آسمان را برنگ لاجوردی می بینید : روابط عشقی مورد رضایت شما خواهند بود .

پارچه برنگ لاجوردی : خوشبختی

لباسی بتن دارید که برنگ لاجوردی است : یک تغییر خوشایند دراطراف شما

 

[ type=”red”]مطالب مرتبط: تعبیر خواب یشم، تعبیر خواب انگشتر، تعبیر خواب یاقوت

 

تعبیر خواب رنگ لاجورد

منوچهر مطیعی تهرانی گوید:

رنگ لاجوردی رنگ آبی کبود است و این رنگ به طور کلی در رویاها رنگ خوبی نیست و به ماتم و عزا تعبیر می شود. رنگ ها هر یک تعبیر خاصی دارند. حتی رنگ سیاه که در زندگی روزمره نشان عزاداری است در خواب فر و شکوه و بزرگی است ولی گبودی خوب نیست و دیدن لاجورد که رنگ آبی کبود است میمنت ندارد. این رنگ در هر شرایط و موقعیتی دیده شود مطلوب نیست.

 

تعبیر خواب لاجورد - دیدن سنگ لاجورد در خواب چه مفهومی دارد؟
تعبیر خواب لاجورد – دیدن سنگ لاجورد در خواب چه مفهومی دارد؟

تعبیر خواب سنگ لاجورد

از دیدگاه روانشناسی یونگ

 • لاجورد از جمله سنگ هایی است که انسان، هزاران سال پیش به آن دست یافته و آن زیور های گوناگونی برای خود ساخته است. رنگ آن آبی تیره است. در فرهنگ های گوناگون عقیده بر آن است که لاجورد آگاهی فرد را بالا برده و به عنوان سنگ عشق و دوستی معرفی شده است. سنگ در رویا به عنوان سمبل انسجام و استقامت ظاهر می شوند. زمانی که یک سنگ ارزشمند یا زیبا را در رویا مشاهده می کنید، در واقع در حال مشاهده ی قدرت روانی خود هستید که در اثر تلاش به دست آمده است.
 • در سنگ درمانی برای انواع سنگ ها ارزش روانی در نظر گرفته می شود و سنگ ها بر اساس شکل، میزان فراوانی و فرآیند ساخته شدنشان، از داستان ها و افسانه و قدرت های متفاوتی برخوردار هستند. در سنگ درمانی عقیده بر آن است که لاجورد آگاهی فرد را بالا برده و به عنوان سنگ عشق و دوستی معرفی شده. افسردگی را از بین برده و شادی را جایگزین می کند.
 • هنگامی که این سنگ را در رویا مشاهده می کنید، می تواند به این معنا باشد که احساس می کنید در زندگی بیداری، دچار یکی از مشکلات گفته شده هستید و هم اکنون به دنبال یک راه حل می باشید. اما این رویا از شما می خواهد تا ویژگی های سنگ لاجورد را در خود تقویت کنید. این رویا به این معنا نیست که لازم است برای برطرف شدن مشکلات و چالش های به وجود آمده، چنین سنگی را در زندگی بیداری تهیه کنید.
 • دیدن سنگ لاجورد در رویا می تواند به تلاش شما برای بالا بردن آگاهی فردی اشاره داشته باشد. خودآگاهی توانایی شناخت خود و آگاهی از خصوصیات، نقاط ضعف و قوت، خواسته ها، ترس ها و انزجار هاست. برای اکثر ما توصیف ویژگی های اخلاقی و رفتاری خود برای دیگران، کار سخت و دشواری می باشد. به عنوان مثال ممکن است پاسخ به این سوال که چه کسی هستیم، سخت و دشوار باشد.
 • اکثر ما فقط در مورد ویژگی های کلی و عمومی خود از جمله سن، جنس، نام خانوادگی، تحصیلات، وضعیت شغلی و غیره ی خود صحبت می کنیم و از ویژگی های شخصیتی و رفتاری خود اطلاع کافی و مناسبی نداریم. به عنوان مثال نمی دانیم که چه کار هایی را خوب می توانیم انجام دهیم یا چه ویژگی های خوب و مثبتی داریم. به چه علت مهربان هستیم یا چه ویژگی های منفی اخلاقی داریم. رشد خودآگاهی به فرد کمک می کند تا دریابد تحت استرس قرار دارد یا نه و این معمولا پیش شرط ضروری روابط اجتماعی و روابط بین فردی موثر و همدلانه است.
 • به طور کلی در مهارت خود آگاهی می آموزیم که با تکیه بر نقاط قوت خود برای بهبود نقاط ضعف خود تلاش کنیم. آگاهی از نقاط ضعف باعث می شود که فرد با استفاده از این آگاهی بتواند تسلط بیشتری بر خود داشته باشد. خودآگاهی باعث می شود احساسات خود را بشناسیم چون فردی که از احساسات خود آگاه می شود می تواند آن ها را کنترل کند. ناتوانی در کنترل و مهار احساسات می تواند به اعتیاد، خشونت و غیره بیانجامد.
 • خودآگاهی باعث می شود از نیاز های خود اطلاع پیدا کنیم و یادبگیریم که از مسیر های سالم نیاز های خود را مرتفع سازیم. خود اگاهی باعث می شود در زندگی خود اهداف واقعی را دنبال نماییم و از دنبال کردن اهداف غیر واقعی، تخیلی و کمال گرایانه پرهیز کنیم. چرا که اهداف غیر واقع بینانه باعث ناکامی و به طبع آن خشم و خشونت می شود. در نهایت خودآگاهی باعث ارزشمندی ما می شود و به ما کمک می کند تا دنبال ارزش های واقعی به جای ارزش های کاذب باشیم و رضایت کافی از زندگی داشته باشیم.
 • همان طور که گفته شد سنگ لاجورد می تواند به تلاش شما برای تقویت عشق و دوستی در زندگی بیداری اشاره داشته باشد. این عشق و دوستی صرفا در روابط شما با دیگران خلاصه نمی شود. سنگ لاجورد در رویا از شما می خواهد تا با شناخت درونیات خود، عشق و دوستی بیشتری نسبت به خودتان داشته باشید.

 

تعبیر خواب سنگ لاجورد بنفش

سنگ لاجورد بنفش دارای انرژی آرام بخش است.این انرژی چنان که سنگ آماتیست طبیعی باشد،جهت درمان استرس،اضطراب،میگرن،انواع سردرد و بیماری های عصبی مفید است.لاجورد سنگ عشق و دوستی،افزایش دهنده ی آگاهی و رفع بنبست های احساسی می باشد.

 

[ type=”green”]برای مشاهده جامع ترین منبع تعبیر خواب میتوانید به صفحه اصلی تعبیر خواب مراجعه نمایید یا صفحه تعبیر خواب کلمات با حرف آ مراجعه نمایید

 

گرد آوری و تنظیم : نماگرد

 

اگه به دنبال تعبیر خواب خود هستید و آن را پیدا نکردید، از ما سوال کنید.
 • نکته مهم: حتما!! تعبیر هر خواب را در صفحه مرتبط با آن سوال کنید.
 • لطفا پیش از پرسیدن سوال، از بخش جستجوی سایت، تعبیر خواب خود را جستجو کنید.
 • اگر تعبیر خواب درخواستی شما در صفحه مربوطه موجود باشد سوال شما پاسخ داده نخواهد شد.
 • حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. نظرات انگلیسی یا فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد . لطفا از نوشتن ایمیل، اطلاعات شخصی خودداری کنید.
 • تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا