تعبیر خواب

تعبیر خواب بلند شدن مو – دیدن مو بلند در خواب چه تعبیری دارد؟

4.5/5 - (2 امتیاز)
[ type=”blue”]در این قسمت از سایت نماگرد می خواهیم مطالبی را که درباره تعبیر خواب بلند شدن مو آماده کردیم را در اختیار شما قرار دهیم. معبران غربی دیدن موی بلند در خواب را نمادی از آزادی می دانند. البته در برخی از خواب‌ها و افراد موی بلند نشانه‌ای از سهل انگاری فرد رویابین دانسته و در مورد زنان اشاره به حفظ دخترانگی ایشان دارد.

 

تعبیر خواب بلند شدن مو - دیدن مو بلند در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب بلند شدن مو – دیدن مو بلند در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب بلند شدن مو

کارل گوستاو یونگ می گوید:

دیدن موی بلند در خواب را نشان از تمرکز و برنامه ریزی برای کاری یا موقعیتی که در آن قرار گرفته‌اید می‌داند. در واقع این خواب به این معنی است که از قبل تصمیم گرفته و بی گدار دست به هرکاری نمی‌زنید.

تونی کریسپ در کتاب فرهنگ تفسیر رویا موی بلند را نمادی از آزادی می‌داند. البته در برخی از خواب‌ها و افراد او موی بلند را نشانه‌ای از سهل انگاری فرد رویابین دانسته و در مورد زنان اشاره به حفظ دخترانگی ایشان دارد.

لوک اویتنهاو می‌گوید:

موی بلند برای با قدرت و اهمیت است.

 

تعبیر خواب موی بلند از دیدگاه معبرین اسلامی

معبرین اسلامی به مانند ابن سیرین و حضرت دانیال تعابیری را برای دیدن خواب گیسو بیان کرده‌اند. در لغت نامه دهخدا گیسو به معنای موی بلند ذکر شده و بنابراین می‌توان از این تعابیر به عنوان تعبیر خواب موی بلند یا بلند شدن مو یاد کرد.

ابن سیرین می‌گوید:

تعبیر گیسو برای کسانی که گیسو دارند (مثلاً زن‌ها)، عزت و جاه می‌باشد و برای ثروتمندان مال و اموال است. اگر شخصی صوفی در خواب ببیند که گیسو دارد، محب و دوستار اهل بیت پیغمبر (ص) خواهد بود

اگر شخصی “درویش مسلک” در خواب ببیند موی سرش دراز شده است، دین و ایمان درستی دارد، ولی اگر “درویش مسلک” نباشد، گرفتار غم و اندوه می‌شود.

حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند:

اگر شخصی عادی و معمولی که پادشاه نیست در خواب ببیند که موی سرش پرپشت و انبوه شده است، دچار غم و اندوه می‌شود، ولی اگر پادشاه باشد، لشکرش زیاد می‌شود.

نکته:

مطیعی تهرانی در رابطه با تعابیر معبرین کهن اینگونه بیان می‌کند که داشتن گیسو و موی بلند بستگی به رسم زمانه داشته و به طور مثال در زمان صفویان، مردان علوی موی بلند گذاشته و دیدن رویایی به این صورت نشان از عزت و دوستی با اهل بیت داشته است و به همین دلیل برای مردان حکمی کلی نمی‌توان یافت. اما برای زنان موی بلند همیشگی بوده و عزت، آبرو و احترام خانوادگی را به همراه دارد.

اگر زنی در خواب ببیند گیسوی آراسته و بلند دارد نیکو است و خبر از این است که در خانواده و نزد شوهر عزیز و محترم تر خواهد شد.

به طور کلی برای مردان نیز موی بلند و گیسو آبرو و شان و جاه و مقام است ولی اگر موی خویش را کوتاه ببیند دلیل بی آبروئی و تنزل شان و مقام نیست زیرا رسم کنونی این است که مردان گیسو نمی گذارند.

 

تعبیر خواب بلند شدن مو - دیدن مو بلند در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب بلند شدن مو – دیدن مو بلند در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب بلند شدن موی سر مرده

حضرت صادق (ع) می فرمایند:

اگر کسی خواب ببینید موهای(گیسوان) مرده ای بزرگ شده است بر چهار وجه است

اول: بزرگی

دوم: عزت

سوم: قبول

چهارم: رسیدن به مقام و بزرگی

اگر دیدی مرده ای موهای سرش بلند شده است و تو فقط نظاره گر آن هستی صاحب رویا طرفدار حقیقت بوده و یک شادی بزرگ را تجربه می کند همچنین ابن سیرین نیز بلند شدن موی سر مرده ها چه مرد باشد و چه زن باشد به نشانه ی منفعت میداند

 

[ type=”red”]بیشتر بخوانید: تعبیر خواب ریختن موی سر، تعبیر خواب سفید شدن موی سر، تعبیر خواب کوتاه کردن موی سر

 

تعبیر خواب بلند شدن مو سر دختر

یوسف پیغمبر در مورد تعبیر خواب بلند شدن موی سر دختر به شخصی که از ایشان در همین باره سوالی کرده بودند فرموده بودند بهتر است این روزها بیشتر از قبل به همسر خود محبت کنی و مبادا در روزهای اینده بخاطری کار و یا اقدامی نادرست او را از خود برنجانی

با این توضییحاتی که یوسف پیامبر فرموده اند میتوان نتیجه گرفت رنجور کردن همسر,اقدام و عمل ناصحیح و ناشایست از دیگر معانی خواب بلند شدن موی سر باشد

علامه مجلسی می گوید:

اگر دختری مجرد در خواب ببیند موهای سرش بلند و بلندتر می شود به قدری که خودش با دیدن ظاهرش شوکه شود به نشانه ی این است با پسر و یا مردی (جنس مخالف) رابطه ای عاشقانه و جدید را شروع خواهد کرد و در این رابطه پس از گذشت مدت زمان کوتاهی شکست میخورد

اگر چنان چه زن و یا دختری که صاحب نامزد ,عقد و یا ازدواج کرده باشد خواب ببیند گیسوانش بلند می شود به نشانه ی این است که رفتار و عملی زشتی از او سر میزند که باعث ایجاد کدورت برای خانواده و ناراحتی شوهرش میشود همچنین شیخ طوسی نیز خیانت زن به مرد و یا در اختیار کردن معشوقی به جز معشوق قبلی را نشانه و معنی این خواب میداند.

 

تعبیر خواب بلند شدن مو سر پسر

مولف می گوید:

بلند شدن موی سر است,برای پسرهای مجرد بلند شدن زیاد از حد مو در خواب به نشانه ی خیانت به معشوق قبلی است,متاسفانه این رویا به جز چند مورد به خصوص اصلا نیکو نیست

 

[ type=”green”]برای مشاهده جامع ترین منبع تعبیر خواب میتوانید به صفحه اصلی تعبیر خواب مراجعه نمایید یا صفحه تعبیر خواب کلمات با حرف آ مراجعه نمایید

 

گرد آوری و تنظیم : نماگرد

 

اگه به دنبال تعبیر خواب خود هستید و آن را پیدا نکردید، از ما سوال کنید.
  • نکته مهم: حتما!! تعبیر هر خواب را در صفحه مرتبط با آن سوال کنید.
  • لطفا پیش از پرسیدن سوال، از بخش جستجوی سایت، تعبیر خواب خود را جستجو کنید.
  • اگر تعبیر خواب درخواستی شما در صفحه مربوطه موجود باشد سوال شما پاسخ داده نخواهد شد.
  • حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. نظرات انگلیسی یا فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد . لطفا از نوشتن ایمیل، اطلاعات شخصی خودداری کنید.
  • تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا