تعبیر خواب

تعبیر خواب حضرت داود (ع) – دیدن زبور (کتاب حضرت داود) در خواب چه معنایی دارد؟

4.3/5 - (3 امتیاز)
[ type=”blue”]در این قسمت از مجموعه تعبیر خواب نماگرد قصد داریم شما را با تعبیر دیدن حضرت داود در خواب آشنا سازیم و مطالبی در این باره از منابع معتبر ایرانی و غیر ایرانی برای شما عزیزان آماده کرده ایم. اگر شما نیز خواب حضرت داود (ع) را دیده اید و تعبیر آن را نمی دانید با ما همراه باشید.

 

تعبیر خواب حضرت داود (ع) - دیدن زبور (کتاب حضرت داود) در خواب چه معنایی دارد؟
تعبیر خواب حضرت داود (ع) – دیدن زبور (کتاب حضرت داود) در خواب چه معنایی دارد؟

 

 • حضرت داوود علیه السلام از انبیاء الهی است که خداوند به او حکمت عطا نمود. نام کتابش همانطور که در قرآن نیز به آن اشاره شده، زبور است. حضرت داوود صوت نیکوئى داشت لذا هرگاه به خواندن زبور شروع می کرد انس و جن و پرنده و حیوان هاى وحشى نزد آن حضرت اجتماع می نمودند. از جمله قدرت هاى معنوى دیگری که خداوند به حضرت داوود علیه السلام عطا کرد تسبیح موجودات وطبیعت با او در هر شامگاه و صبحگاه بود.
 • «وَ رَبُّکَ أَعْلَمُ بِمَن فِی السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ وَلَقَدْ فَضَّلْنَا بَعْضَ النَّبِیِّینَ عَلَى بَعْضٍ وَ آتَیْنَا دَاوُودَ زَبُورًا» و پروردگار تو به هر که و هر چه در آسمانها و زمین است داناتر است و در حقیقت بعضى از انبیاء را بر بعضى برترى بخشیدیم و به داوود زبور دادیم. (سوره اسراء، آیه 55)

 

[ type=”red”]بیشتر بخوانید: تعبیر خواب حضرت موسی (ع) و تعبیر خواب حضرت عیسی (ع)

 

تعبیر خواب حضرت داود (ع)

معبران غربی می گویند:

دیدن حضرت داود (ع) در خواب، نشانه آن است که بیننده خواب، قرآن کریم را با صوت خوشی می خواند و مردم را شاد می کند. نسبت به کتاب خدا رغبت نشان می دهد و به عزت و بزرگی می رسد.

آنلی بیتون می گوید:

دیدن حضرت داود (ع) در خواب ، نشانه عدم توافق بین اعضای خانواه است و نابسامانی و ناهماهنگی که بر اعصاب شما فشار می آورد .

امام صادق (ع) می‌فرمایند:

اگر حضرت داود (ع) را ببینی، تعبیرش رنج و محنت عیال و زن تو می‌باشد و آشفته خواهی شد.

خالد بن علی بن محد العنبری گوید:

هرکس که داود پیامبر(ع) را در خواب ببیند، به مقام و قدرت دست مییابد.

 

تعبیر خواب زبور (کتاب حضرت داوود)

محمد ابن سیرین بصری گوید:

اگر کسی به خواب بیندکتاب زبور همی خواند، دلیل که به حق تعالی بازگردد و به کار خیز رغبت نماید. اگر بیند زبور نه ظاهر می خواند، دلیل که زهد و خیرات و ورع برپا کند.

جابر مغربی می گوید:

اگر بیند زبور می نوشت، دلیل که به کاری مشغول شود که از آن کار او را منفعت رسد. اگر بیند زبور میخواند، دلیل که کاری و اختیاری نکو پیش گیر

معبران  غربی می گویند:

اگر کسی در خواب دید مطالبی از روی زبور می نوشت، به کاری سودمند مشغول می شود و اگر دید زبور را با صدای بلند و صوت خوش می خواند، حضرت داود و خداوند متعال از اعمال و گفتار او راضی و خشنود خواهند بود.

 

[ type=”green”]برای مشاهده جامع ترین منبع تعبیر خواب میتوانید به صفحه اصلی تعبیر خواب مراجعه نمایید یا صفحه تعبیر خواب کلمات با حرف آ مراجعه نمایید

 

گرد آوری و تنظیم: نماگرد

 

اگه به دنبال تعبیر خواب خود هستید و آن را پیدا نکردید، از ما سوال کنید.
 • نکته مهم: حتما!! تعبیر هر خواب را در صفحه مرتبط با آن سوال کنید.
 • لطفا پیش از پرسیدن سوال، از بخش جستجوی سایت، تعبیر خواب خود را جستجو کنید.
 • اگر تعبیر خواب درخواستی شما در صفحه مربوطه موجود باشد سوال شما پاسخ داده نخواهد شد.
 • حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. نظرات انگلیسی یا فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد . لطفا از نوشتن ایمیل، اطلاعات شخصی خودداری کنید.
 • تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.

یک دیدگاه

 1. سلام
  من خواب دیدم که اگر یکی از دوستان من و همسرشون سه بار “سوره” حضرت داوود را بخوانند طلسم زندگی آنها باطل خواهد شد؛ و در خواب انها خواندند اما اتفاقی نیافتاد… این دو دوست بنده در حال انجام کارهای دادگاهی و طلاق و مهریه و این داستان ها هستند… با توجه باینکه سوره حضرت داود نداریم… و در خواب اصلا اشاره ای به زبور نشد… میشه بنده را راهنمایی کنید؟
  ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا