تعبیر خواب

تعبیر خواب حضرت محمد (ص) – معنی دیدن حضرت محمد در خواب چیست؟

4.5/5 - (108 امتیاز)

[ type=”blue”]در این قسمت از مجموعه تعبیر خواب نماگرد قصد داریم شما را با تعبیر دیدن حضرت محمد (ص) در خواب آشنا سازیم و مطالبی در این باره از منابع معتبر ایرانی و غیر ایرانی برای شما عزیزان آماده کرده ایم. اگر شما نیز خواب حضرت محمد (ص) را دیده اید و تعبیر آن را نمی دانید با ما همراه باشید.

 

تعبیر خواب حضرت محمد (ص) - معنی دیدن حضرت محمد در خواب چیست؟
تعبیر خواب حضرت محمد (ص) – معنی دیدن حضرت محمد در خواب چیست؟

 

[ type=”red”]حضرت محمد (ص) در تورات و برخى کتب آسمانى «احمد» نامیده شده است. آمنه، دختر وهب، مادر حضرت محمد (ص) پیش از نامگذارىِ فرزندش توسط عبدالمطلب به محمّد، وى را «احمد» نامیده بود.

 

تعبیر خواب حضرت محمد (ص)

امام صادق (ع) می‌فرمایند:

تعبیرهایی که در مورد پیامبر (ص) می‌باشند عبارتند از:

اول: رحمت

دوم: نعمت

سوم: عزت

چهارم: بزرگی

پنجم: کامیابی

ششم: پیروزی

هفتم: سعادت

هشتم: ریاست

نهم: قوت

دهم: خیر دنیا و آخرت

یازدهم: نیکوئی مردم آن مکانی که پیغمبر (ص) را در آنجا دیده‌ای.

امام صادق (ع) می‌فرمایند:

 • تعبیر دیدن حضرت محمد (ص) این است که امور دنیا و آخرت تو خوب و نیکو می‌شود، و اگر غمگین هستی از غم رها می‌شوی، یا اگر بدهکار هستی بدهی تو پرداخت می‌شود، یا اگر زندانی هستی خلاص خواهی شد، یا اگر دچار ترس و دلهره شده‌ای، از آنچه میترسی ایمنی پیدا می‌کنی، یا اگر در تنگنا و کمبود و مضیقه هستی نعمت به دست می‌آوری، یا اگر فقیر هستی ثروتمند می‌شوی.
 • اگر ببینی پیغمبر (ص) در جائی قرار دارد که هیچ رنج و آفتی وجود ندارد، تعبیرش خیر و صلاح و درستی دین و ایمان می‌باشد (مخصوصاً اگر ایشان را در آنجا داخل مسجدی ببینی).

خالد بن علی بن محد العنبری گوید:

دیدن حضرت محمد(ص) در خواب، نشانه مژده و عاقبت نیک برای بیننده خواب در دنیا و آخرت است.

ابن سیرین می‌گوید:

 • اگر ببینی پیغمبر (ص) از آب کوثر به تو داده و خورده‌ای، یـعـنـی از شفاعت بهره‌مند می‌شوی.
 • اگر ببینی پیغمبر (ص) تو را پیش‌نماز قرار داده است، یـعـنـی پادشاه می‌شوی.
 • اگر ببینی روی منبر پیغمبر (ص) خطبه می‌گوئی، یـعـنـی پادشاه می‌شوی.

ابن سیرین می‌گوید:

اگر در خواب پیغمبر (ص) را ناقص ببینی، یـعـنـی نقصی که در ایشان دیده‌ای به تو مربوط می‌شود و به تو برمی‌گردد (زیرا ایشان را هم مردم خوب در خواب خود میبینند و هم مردم بد؛ آن حضرت به مردم خوب در مورد چیزهایی که به آن‌ها می‌رسد مژده و بشارت می‌دهند، و مردم بد را از گناه و معصیت برحذر می‌کند تا از عذاب و عقوبت الهی رها شوند، زیرا ایشان هم بشارت‌دهنده می‌باشند و هم هشداردهنده، بشارت‌دهنده به مومنان و هشداردهنده به کفار).

امام صادق (ع) می‌فرمایند:

 • اگر ببینی پیغمبر (ص) در آنجا فریاد برآورده است، یـعـنـی هر چیزی که در آنجا خراب است آباد می‌شود.
 • اگر ببینی آن حضرت چیزی می‌خورد، یـعـنـی به تو دستور می‌دهد که زکوت مال خود را بپردازی.

 

تعبیر خواب زیارت حضرت محمد (ص)

عبدالله بن عباس می‌گوید:

اگر ببینی پیغمبر (ص) را زیارت و ملاقات کرده‌ای، یـعـنـی مال و نعمت و حکومت و عزت به دست می‌آوری .

 

تعبیر خواب دیدن پیامبر در مسجد

ابراهیم کرمانی می‌گوید:

اگر پیغمبر (ص) را در مسجد، یـعـنـی در آنجا نعمت فراوان می‌شود و مردم آنجا بر دشمن پیروز می‌شوند.

 

تعبیر خواب مسخره کردن حضرت محمد (ص)

عبدالله بن عباس می‌گوید:

اگر ببینی محمد (ص) را استهزا و مسخره می کنی، یـعـنـی کافر می‌شوی، همانطور که در قرآن کریم آمده: … قُلْ اَبِاللّهِ وَآیَاتِهِ وَرَسُولِهِ کُنتُمْ تَسْتَهْزِئُونَ -لاَ تَعْتَذِرُواْ قَدْ کَفَرْتُم بَعْدَ اِیمَانِکُمْ… _ … بگو آیا خدا و آیات و رسول او را مسخره می‌کنید – عذر نیاورید، که بعد از ایمانتان کافر شدید… (توبه-65و66).

 

[ type=”red”]مطالعه تعبیر خواب های زیر را به شما عزیزان پیشنهاد می کنم: تعبیر خواب حضرت یونس (ع) ، تعبیر خواب حضرت یعقوب (ع) ، تعبیر خواب حضرت یحیی (ع)

 

تعبیر خواب هدیه گرفتن از دست حضرت محمد (ص)

ابراهیم کرمانی می‌گوید:

اگر ببینی ایشان لباسی به تو داده است، یـعـنـی دینداری و پرهیزکاری تو بیشتر می‌شود، مخصوصاً اگر لباس سبز یا سفید باشد.

اگر ببینی حضرت محمد (ص) میوۀ آبدار یا خشک به تو داده است، یـعـنـی به اندازه آن علم و حکمت به دست می‌آوری.

 

تعبیر خواب پوشیدن لباس پیامبر (ص)

ابن سیرین می‌گوید:

اگر ببینی لباس پیغمبر (ص) را پوشیده‌ای، یـعـنـی «پادشاه» می‌شوی.

 

تعبیر خواب خوشحال بودن پیامبر (ص)

ابن سیرین می‌گوید:

اگر ببینی پیغمبر (ص) خوشرو و شادمان می‌باشد، یـعـنـی مردم آنجا خیر و خوبی کرده و آن حضرت نیز از آن‌ها راضی می‌باشد.

 

تعبیر خواب بیمار بودن حضرت محمد (ص)

امام صادق (ع) می‌فرمایند:

اگر ببینی پیغمبر (ص) زرد و لاغر می‌باشد، تعبیرش سستی دین و ایمان و «بدعتگذاری» در آن سرزمین است. اگر ببینی ایشان بیمار یا ضعیف و یا غمگین است، یـعـنـی در آن مکان دین اسلام ضعیف و خوار می‌شود.

ابراهیم کرمانی می‌گوید:

اگر ببینی یکی از اندام آن حضرت کبود شده است، یـعـنـی مردم آنجا در دین ضعیف و خوار می‌شوند (زیرا تعبیر نقص اندام ایشان، نقص راه دین می‌باشد).

ابن سیرین می‌گوید:

اگر ببینی لباس پیغمبر (ص) را پوشیده‌ای، یـعـنـی «پادشاه» می‌شوی.

معبران غربی می گویند:

اگر پیغمبر (ص) را بیمار و خشمگین ببینی، یـعـنـی مردم آنجا بر اساس احکام شرعی و اسلامی رفتار نمی‌کنند.

 

[ type=”green”]برای مشاهده جامع ترین منبع تعبیر خواب میتوانید به صفحه اصلی تعبیر خواب مراجعه نمایید یا صفحه تعبیر خواب کلمات با حرف آ مراجعه نمایید

 

گرد آوری و تنظیم: نماگرد

 

اگه به دنبال تعبیر خواب خود هستید و آن را پیدا نکردید، از ما سوال کنید.
 • نکته مهم: حتما!! تعبیر هر خواب را در صفحه مرتبط با آن سوال کنید.
 • لطفا پیش از پرسیدن سوال، از بخش جستجوی سایت، تعبیر خواب خود را جستجو کنید.
 • اگر تعبیر خواب درخواستی شما در صفحه مربوطه موجود باشد سوال شما پاسخ داده نخواهد شد.
 • حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. نظرات انگلیسی یا فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد . لطفا از نوشتن ایمیل، اطلاعات شخصی خودداری کنید.
 • تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.

‫۱۸ دیدگاه ها

 1. سلام خداقوت ۹فروردین خواب دیدم حضرت فاطمه زهراباچادری مشکی درحال زایمان هستن وبچه میگن امام حسین هست به دنیااوردبچه رووتودستش بودوبچه کوچیک دیدم نورانی بودصورتش وبقیه جاهاش مثل بچه های دیگه بودوتودستاش به سمت بالا گرفت ومنم رفتم سمتش وسلام کردم ومبارک گفتم ومن سه تاحاجت برای خودم دارم ودرطول روزهرزمان بشه تکرارش میکنم و۳ حاجتم به حضرت فاطمه زهراگفتم بلندشدم واحساس میکنم توخواب سلام کردم بعدتبریک گفتم نگاهی به من کرداما انگارازدستم کمی ناراحت بود

  1. دیشب خواب حضرت محمد دیدم که با لباس کامل سفید روبروی جایی که من خوابیدم ایستاده اما صورتش ندیدم ولی تو خواب بهم القا شد که حضرت محمد بعد من به نشانه احترام دستم رو سینم گزاشتم بعد ااین اتفاق از خواب بیدار شدم
   یه چیزی دیگر اینکه من بعضی از خوابهای خاص با جسمم هم احساس میکنم ولی متاسفانه قادر به توصیف ابن حالت نیستم به دقیقی

  2. سلام
   من دیشب خواب دیدم که یک آپارتمان بلند است وزینه های زیادی داره وهمه گی اش همرای تکه بسته شده است ما وقتی میبینیم از روی تکه ها بالا میشیم و محمد (ص) پیامبر ما وقتی میاین تمامش ره باز کرده بالا میشن ومن دریک طبقه اش یک پسر که خواب است را بیدار میکنم وپیشش غذا میمانم وهمون موقع که پیامبر (ص) میاین ومارا میبینن لبخند میزنن . همین قدر اش یه یادم اس لطفا تعبیر خوابم را به زودی برم بفرستین

 2. در خواب دیدم حضرت محمد ص در بیمارستان بستری هستند و من با اصرار رفتم در اطاقشان و با ایشان صحبت کردم و ایشان بمن نوشته‌هایی را نشان دادند و توضیح میدادند و منهم خیلی برام برام جالب بود ولی نفهمیدم چی گفتند لطفا معنی خوابن را بمن بگویید .

 3. سلام لطفا تعبیر خوابم رو بگید یه بار دیدم تو تاریکی فرار میکنم به یه مسجد رسیدم که یه چراغ داشت حضرت علی و پیغمبر به فقرا غذا میدادن پیشش رفتم گفتم ترسیدم گفت برو درون اون اتق درامانی رفتم سه تا فرشته دیدم برام جا پهن کردن ویه شربت شیرین دادن خوردم خیلی خواب خوبی بود بعد بهم گفتن بخواب وقتی بیدار شدم شیرین ترین وراحترین خوابی بود که داشتم .چند ماه بعد پیغمبر دوباره اومد به خوابم گفت اگه مردی اومدی اون دنیا زنم میشی منم گفتم نه گفت چرا .گفتم اخه پیری بعد لبخند زدو رفت از خواب که بیدار شدم گفتم چی گفتم بله بله کجا رفتی .. خواهش میکنم تعبیر کنید

  1. سلام من جواب خوابمو چطور بدونم خواهشا کمک کنید پس چرا تعبیر نکردید پیغمبر خواستگاری کرد منم گفتم نه تعبیرش چیه

   1. سلام به همه . من حضرت محمد (ص) راخواب که ما در داخل مسجد هستیم ودر آن موقع حضرت محمد مصطفی ص داخل مسجد میشود وبامن بامهربانی زیاد دست داد وحال احوال نمودند. وبعد بالب خندان از مسجد برآمد ورفت حال ازشما ارجمندان میخواهم تعبیر این خواب چیست?

 4. سلام لطفاااا خواب منو تعبیرش رو بگیدددددد
  دیدم دشمن دست و سر حضرت محمد رو با شمشیر میبرن و جشن میگیرن
  من به یه اتاق گلی میرفتم و یه پرده ی سیاه اونجا بود ک پشت اون پرده خدا بود.من اصرار میکردم ب خدا ک دست و سر حضرت محمد رو شفا بده ک خدا شفا میداد و دشمن فرار میکزد
  لطفا کمکم کنین خابمو تعبیرشو یدئنم بخدا قسم هرکی واقعیشو بگه پاداش میدم بهش

 5. درخواب دیدم حضرت محمد در سن ۱۳ سالگی از پشت ودرب دستشان رد شد و پشت من را مالیدند
  من سریع برگشتم تمسال مبارک ایشان را دیدم و فهمیدم که حضرت محمد می باشند ایشان را بغل کردم و بوسیدم گفتم خیلی دوست دارم وضع مالیم خیلی خوب بشه
  فرمودند اگه تو قول میدی که ادم خوبی باشی پس من هم انجام میدم با تمام احساسم ایشکن رو حس میکردم
  لطفا تعبیر این خواب را برایم بگوئید ممنون

 6. من خواب دیدم در میدان بزرگ در حال جنگیدن با سیاه پوش ها هستم من و خیلی مردم دیگر لباس سفید داریم فکر میکنم در حالی شکست خوردن بودیم یک بار یک شخص نورانی میاید با تعداد از ادما و برایم میگوید من محمد هستم و با هم میجنگیم بعد همه پیروز میشویم و پشت سر هم راه میریم همه سفید پوش ها باقی میماند یعنی پیروز شدیم بعد کلیمه شهادت را با اواز بلند میخوانیم و در حال حرکت استیم پشت سر محمد

 7. سلام و عرض ادب
  ببخشید من خواب دیدم که وارد خانه شدم ازدم در تاجایی که ته اتاق بود امامها ی معصوم بدن یعنی ۱۲امام بالای اتاق پیغمبر اسلام سلام و درودخدا بر او بادنشته بود با امام علی ع وسینی از جنس روحی جلوی ایشان وچیزی میل میکردن من که وارد شدم با همه دست دادم حتی با حضرت محمد ص باخشرویی گفتن بشین باهم صحبت کردیم ممنون میشم تعبیر کنید ۰۹۳۹۷۹۵۳۶۹۳سید مهدی موسوی نژاد

 8. سلام. من در خواب دیدم حضرت محمد وحضرت علی در میدان جنگ با دشمنان میجنگند ودشمنان را از بین میبرند

 9. خواب دیدم در مسجد هستم که در مهراب اون یه صندلی بزرگ بود پرسیدم این صندلی چی هست ؟ گفتن این منبر حضرت محمد هست .بعد به یه طرف اشاره کردن گفتن ایشون هم خود رسول الله هست . میخواستم ببینم چه تعبیری داره؟

 10. سلام،من خواب دیدم که چن نفر میخواستن یه پیامبر رو بکشن من نمیدونستم کدوم پیامبر اما یهو حس کردم و فهمیدم حضرت محمد هست.بعد پیامبر و دیدم با صورت نورانی،پیششون بودم ولی حرفی نمیزدیم فقط میدیدمشون.یهو میرفتم پیش کسایی که میخواستن ایشون و بکشن.میدیدم دارن نقشه میکشن ولی بعدش هرچقد دنبال پیامبر گشتم پیداشون نکردم.میشه بگین تعبیرش چیه ؟

 11. سلام،من خواب دیدم که چن نفر میخواستن یه پیامبر رو بکشن من نمیدونستم کدوم پیامبر اما یهو حس کردم و فهمیدم حضرت محمد هست.بعد پیامبر و دیدم با صورت نورانی،پیششون بودم ولی حرفی نمیزدیم فقط میدیدمشون.یهو میرفتم پیش کسایی که میخواستن ایشون و بکشن.میدیدم دارن نقشه میکشن ولی بعدش هرچقد دنبال پیامبر گشتم پیداشون نکردم.میشه بگین تعبیرش چیه ؟

 12. سلام بعد از اذان صبح خواب دیدم حضرت محمد دارد مرا با سرعت به داخل حرم می‌برد و میخواهد مرا هرچه سریع تر به پای ضریح برساند
  هیچکس در داخل نبود
  من پا به پای ایشان فقط میرفتم لباس هردومان عبای قهوه ای بود

 13. سلام خوال دیدم محمد صلى الله علیه وسلم بالای سر نواسه ام دست میکشد
  و من میگم برای هدایت پسرانم دعا کن یا رسول الله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا