تعبیر خواب

تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟

4.2/5 - (4 امتیاز)
[ type=”blue”]یکی از خواب های پر تکراری که همه ما تجربه دیدن آن را داریم، دیدن مار در خواب است که بیشتر معبران آنرا نشانه وجود یک دشمن می دانند. اما باید توجه داشت ببینده خواب مار را با چه شرایطی دیده است. مار ممکن است به شما در مورد چیزی در زندگی بیداری تان هشدار دهد که از آن آگاه نیستید یا هنوز معلوم نشده است. نماد منفی مار این است که ممکن است به فردی اطراف شما اشاره کند که بی عاطفه، بی رحم است و نمی تواند و قابل اعتماد باشد. نماد مثبت، این است که مار بیانگر شفا ، تحول ، دانش و خرد است.

تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟

 

دیدن مار در خواب

 • در تعبیر خواب سنتی، مار همواره به عنوان یک خطر، تهدید یا دشمنی شناخته شده است و دیدن این حیوان در رویا، نوعی نگرانی و ترس را در شخصیت رویابین ایجاد کرده است. اما آیا دیدن این حیوان به این معناست که اتفاق بد یا یک دشمنی در راه است؟ این خواب می‌تواند مکرر و به اشکال مختلف دیده شود. حتی توسط انسان‌هایی که هیچ فردی به هیچ عنوان با آن‌ها دشمنی ندارد.
 • حیواناتی که در رویا مشاهده می‌کنیم، سمبل غرایز اولیه‌ی موجود در بشر هستند. انسان تنها موجودی است که می‌تواند غرایز خود را شناخته و آن‌ها را کنترل کند. غرایز مانند دو روی یک سکه هستند. اگر آن‌ها را مهار کرده و در جهت مناسب به کار ببرید، می‌توانند موجب منفعت شما شوند، اما اگر کنترل آن‌ها را از دست بدهید، برای شما خطر آفرین خواهند بود. دیدن مار در خواب نیز نماد یکی از این غرایز است. اگر دیدن این نماد برای شما نوعی احساس ترس و نگرانی را ایجاد کند یا در رویا به شما حمله کنند، به این معناست که احتمالا کنترل این دسته از غرایز را از دست داده یا از آن‌ها غافل شده اید.
 • ممکن است هم اکنون و در زندگی بیداری، به طور مکرر دچار احساساتی مانند حسادت، نفرت و خشم شده باشید و احساس کنید که قادر به کنترل احساسات خود نبوده یا اصلا نیازی به کنترل آن‌ها ندارید. حتی ممکن است بروز این احساسات را حق خود تلقی کنید. این رویا پیامی از جانب ناخودآگاه شماست مبنی بر این که قلیان این احساسات در حال از بین بردن آرامش روانی شماست. این رویا از شما می‌خواهد تا کنترل این احساسات منفی را در دست گرفته و اجازه ندهید که بروز افراطی آن‌ها شما را دچار مشکل کند. آرامش روانی شما در اولین قرار دارد. اجازه ندهید که ترس از اتفاقاتی که رخ نداده اند یا با برخورد منطقی قابل رفع شدن هستند، برای شما مشکلات و ناراحتی‌های فکری ایجاد کنند.
 • شما هم اکنون در حال آموختن این مهارت هستید که چگونه خشم و حسادت و ترس‌های خود را در جهتی مثبت به کار ببرید. سمبل مار در حالت مثبت با سلامتی و دارو مرتبط می‌باشد. همان طور که در بیداری، به عنوان علامت پزشکی شناخته شده است و از بدن این مار، دارو‌های مختلفی به دست می‌آید. اجازه دهید تا انزجار شما را به سمت پیدا کردن راه حل برون رفت از وضعیت دشوار یا استرس زا هدایت کند. اجازه ندهید که انزجار مفرط شما را به تقلا وادار کرده یا نگرانی‌ها و ترس‌های درونی شما را تشدید کند.
 • ممکن است در رویا مار را با رنگ‌های مختلف مشاهده کنید. رنگ‌ها به عنوان عمیق‌ترین سمبل‌های رویاشناسی، به زمینه‌ی احساسی مرتبط با سمبل مار اشاره دارند و برای تفسیر هر رنگ، باید به زمینه‌های احساسی و تاثیر موجز رنگ‌ها مراجعه کرد.
 • در مجموع می‌توان گفت که رویایی با سمبل مار از شما می‌خواهد تا مار حسادت پیشه یا خشمگین یا منزجر درون خود را شناخته و اجازه ندهید که خشمی که در درون شما شکل گرفته، منجر به آسیب زدن شما به دیگران یا به خودتان شود.تونی کریسپ در کتاب فرهنگ تفسیر رویا سخن خود را به این صورت آغاز می‌کند که:

واژه عبری برای مار باغ عدن (نخش) است که می‌توان آن را به کور ترجمه کرد. تفسیری از آن همانا غرایز کورکورانه، سائقه‌ها و امیال فطری ما است.
مار نمایانگر بسیاری از چیزهاست اما بیشتر به فرآیند حیات اشاره می‌کند. اگر زندگی فردی را از بارداری تا مرگ او در نظر بگیریم، جریانی از رخدادها و حرکت‌ها را مشاهده خواهیم کرد که از بسیاری جهات به فیلم‌هایی که دانه‌ای را از تبدیل شدن به گیاه، گل دادن و مردن به صورت پرسرعت نشان می‌دهند شباهت دارد.

 

بسیاری افراد به تعبیر خواب اعتقادی ندارند و خواندن مطالب بالا برایشان چندان جذاب نیست اما باید اشاره کنیم که در چندین روایت به خواب و تعبیر آن اشاره شده است و این امر کاملا واقعی می باشد و صحت دارد.

 

آیا ترفندی وجود دارد که بتوان مانع از دیدن خواب مار شد و یا کاری کرد که خواب‌مان در مورد مار باشد؟

کاندورن به افرادی که حس آگاهی بیشتری دارند اشاره می­ کند و می­ گوید شفا دهنده­ ها یا روان درمانگران، تمرین‌کنندگان یوگا، مدیتیشن یا خالقان آثار بسیار بیشتر احتمال دارد خواب مار می­ بینند. اگر می­خواهید تصویر مار را در خواب­ های خود ببینید، خلاق بودن را تمرین کنید یا حس آگاهی خود را بهبود ببخشید.

 

آیا به ویژه دیدن مار سمی در خواب معنی خاصی در بر دارد؟

کاندورن می­گوید:

این نوع خواب نشان دهنده­ نگرش فرد نسبت به خرد است، گاهی اوقات شاید به دلیل ترس از آن باشد که چیزی را از دست بدهیم یا پشت سر جا بگذاریم.

 

چه کسی بیشتر احتمال دارد که در مورد مار خواب ببیند؟

کاندورن می­گوید:

تقریباً در هر ۲۰ خوابی که می‌بینیم یک بار خواب مار وجود دارد. افرادی که بسیار خلاق هستند و با وجدان و یا آگاهی خود در هارمونی و سازگاری هستند به احتمال زیاد بیشتر خواب مار می­بینند.

 

چه نمادگرایی­ هایی در مورد خواب مار وجود دارد؟

کاندورن اشاره می­ کند:

«فرهنگ­های سراسر جهان این تصویر را به رسمیت می­شناسند و این تصویر در گنجینه­ های هنری هر دوره­ی زمانی به وفور یافت می ­شود». برای مثال «مار رنگین کمان استرالیا» و «ماری با سرِ زن چینی» که انسان­ها را خلق کرده است نشان دهنده­ نماد جهانی و پایدار مارها هستند. کاندورن بیان می ­کند: «در دنیای مدرن غرب، به خاطر وجود تفسیرهایی از آموزه‌های کتاب مقدس که مار را باعث سقوط و هبوط آدم از بهشت می‌دانند، در فرهنگ آن‌ها مار به موجودی منفور تبدیل شده است».

 

تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟

 

معانی نمادین رایج در مورد دیدن خواب مارها

۱. ترس

برای خیلی ها تصویر مار می تواند ترس ایجاد کند. مار ها غیر قابل پیش بینی هستند و می توانند در هر زمانی بدون اینکه از قبل هشدار دهند حمله کنند یک مار در خوابتان ممکن است بیانگر چیزی در زندگی تان باشد که غیر قابل پیش بینی است و از کنترلتان خارج است. شما از ناشناخته ها می ترسید

در عالم بیداری از کسی یا چیزی می‌ترسید – شاید بیش از اندازه از انجام دقیق تعهدات، رئیس‌تان، یا یک موقعیت دشوار می‌هراسید. خواب مار می‌تواند زنگ هشداری باشد برای آنکه با ترس‌های‌تان در زندگی روبرو شوید.

 

۲. رشد و بازآغاز

مارها اغلب نشانگر تغییری در زندگی یا شروعی تازه هستند. اگر زندگی‌تان دچار مشکل شده است، خواب مار دیدن ممکن است نحوه‌ی کمک کردن ذهن ناخودآگاه‌تان به شما برای کنار آمدن با دشواری‌های زندگی را نشان دهد.

 

۳. اضطراب‌های ناخودآگاه

مارها مادامی در خواب‌های شما ظاهر می‌شوند که عواطف‌تان لطمه خورده باشد. آن‌ها نشانگر چیزهایی هستند که موجب استرس، اندوه، یا خشم می‌شوند.

 

۴. تعالی و برتری

مار در خواب ممکن است نشانه‌ی ارتقاء به سطح بالاتری از آگاهی باشد.

 

۵. نماد آلت جنسی

مار می‌تواند نماد آلت جنسی باشد. آیا نیازهای جنسی خود را سرکوب می‌کنید؟ آیا ناتوانی جنسی را تجربه می‌کنید؟ خواب مار ممکن است به نقص‌ها و نیازهای جنسی اشاره داشته باشد.

 

۶. دانش و خرد

در بعضی از فرهنگ‌های بومی آمریکایی یا آسیایی، مارها نماد خردمندی هستند. خواب مار دیدن می‌تواند به معنی خردجویی شما باشد یا پاسخ پرسش‌هایی که به دنبال یافتن‌ آن‌ها هستید.

 

۷. خواسته‌های سرکوب شده

مار همچنین می‌تواند نشان دهنده‌ی درونی‌ترین خواسته‌های شما باشد. اگر در خواب مار نیش‌تان بزند، ممکن است هشداری باشد به شما که در بیداری به دنبال برآورده کردن آن خواسته‌ها باشید.

 

8- مار به تهدید های نهفته اشاره دارد

مار ها برخی اواقات به سختی دیده می شوند و در بوته ها می خزند، سمبلی از تهدید نهفته و یا یک خیانت هستند. آنها در انتظار فرصتی عالی هستند تا یک حرکتی بکنند. اگر مار شما را کاز بگیرد و نیش بزند، این خواب تلاش می کند تا به شما در مورد چیزی در زندگی بیداریتان هشدار دهد که از آن آگاه نیستید یا هنوز خود را بروز نداده است. دیدن یک بچه مار در خواب به معنی این است که شما یک تهدید را دست کم میگیرید اگر شما مار را بکشید یا اگر مار مرده باشد به معنی این است که این تهدید گذشته یا شما بر آن غلبه کرده اید.

 

9- مار به وسوسه های جنسی اشاره دارد

طبق تفکرات فروید ، مار به عنوان سمبل عضو جنسی مردانه است و بیانگر وسوسه ، افکار سرکوب شده ، انرژی جنسی خام یا روابط جنسی ممنوع شده است. بویژه دیدن مار در تختتان بیانگر این است که شما قدرت جنسی بالایی دارید یا تهدید جنسی به حساب می آید. شما ممکن است بی تجربه باشید، نگران باشید یا فقط قادر نباشید ادامه دهید. اگر شما از مار می ترسید بیانگر ترس شما از سکس، صمیمیت یا تعهد است. خواب دیدن اینکه شما یک مار زنده را می خورید بیانگر صمیمیت ، نزدیکی یا انجام امور جنسی هستید. زندگی شما فاقد شور و شوق و هوس است.

 

10- مار به یک فرد بی عاطفه اشاره دارد

به عنوان یک استعاره مار در خواب می تواند سمبلی از فردی در نزدیکی شما باشد که بی عاطفه، شیطان صفت و ظالم است. خواب شما به شما می گوید به او اعتماد نکنید اگر شما می ترسید که کسی ، احساسات حقیقی شما را نسبت به خودش بداند شما احتمالا خواب مار را می بینید.

 

11- مار به خلاقیت اشاره دارد

تفسیر مثبت دیگر از مار به خلاقیت و پتانسیل شما اشاره دارد.

 

نتیجه گیری

سمبل مار می تواند مثبت یا منفی باشد، بسته به حس شما در مورد مار دارد. برخی اوقات سخت است که از ترس اولیه ای که در مورد دیدن مار حس می کنید بگذرید تا بتوانید تحلیل معنادارتری از رویاهایتان داشته باشید.

تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب مار

امام صادق علیه السلام می فرمایند: دیدن مار درخواب ده وجه است.

 1. اول: دشمن پنهان.
 2. دوم: زندگانی.
 3. سوم: سلامتی
 4. چهارم: پادشاهی.
 5. پنجم: سپه سالاری.
 6. ششم: دولت.
 7. هفتم: زن.
 8. هشتم: مراد.
 9. نهم: پسر.
 10. دهم: سیلاب (سیل).

منوچهر مطیعی تهرانی گوید:

 • مار،خطر یا دشمن خانگی است. خطری که بدون اطلاع قبلی و بی آنکه انتظارش را داشته باشید و حدس بزنید چه می شود و چه کسی در کمین شماست به سراغتان می آید و دشمنی است زیبا و قشنگ و خوش نقش و نگار و دل فریب که که زیر سر یا در خانه شما هست و از وجودش بی اطلاع عید اما این دشمن اگر فرصت بیابد نیش زهر آلود خودش را در تن شما فرو می برد.
 • برخی نوشته اند، مار ثروت است و دارائی نهفته و موجود که در این مورد نیز شما از وجودش بی خبرید. این تعبیر از آنجا ریشه می گیرد که در افسانه ها گفته اند و خوانده ایم که دفائن و خزائن گنجینه های نهفته در زیر خاک و ویرانه های قصور کهن و باستانی را مارها و اژدها و افعی ها حراست و پاسداری می کنند و چون این باور در اعماق ذهن ما هست
 • دیدن مار می تواند به پول اندوخته و نهفته اشاره ای باشد که ما از وجودش بی اطلاع هستیم.گفتم که مار دشمنی است زیبا و خوش نقش و نگار و دل فریب و آرام که بی صدا می آید و زهرش را می ریزد و می رود. چنین موجودی می تواند یک زن زیبا نیز باشد.
 • زنی که در عین دولت داشتن خطرناک است و در عین خطرناک بودن دوست داشتنی است. در خواب خیره نگریستن به چشم مار را میمون ندانسته اند. چندین حیوان و جانور هستند که در خواب به چشم آنها خیره شدن خوب نیست از آن جمله است مار. اگر دیدید ماری را کشتید بر دشمنی پیروز می شوید ولی به زودی ندامت و پشیمانی به سراغ شما می آید.

علامه مجلسی رحمه الله علیه می فرمایند:

 • دیدن مار را در خواب قرض و وام می داند

خالد بن علی بن محد العنبری گوید:

 • دیدن مار در خواب، ممکن است بر عداوت زن و فرزندان با فرد بیننده خواب دلالت داشته باشد و ممکن است بر همسایهای حسود و شرور دلالت کند. مار در خواب بر دشمنی ثروتمند دلالت دارد.

آنلی بیتون می گوید:

 • دیدن مار ، نشانه ابتلا به انواع و اقسام شر و بدی است .

تام چت ویندو می گوید :

 • مار درخواب، نخست نشانگر غریزه جنسى است و ازسوى دیکر ممکن است باعث بروز ریشه دارترین ورضایتبخش ترین رابطه هاشود.

محمد ابن سیرین بصری گوید:

 • دیدن مار به خواب، دلیل دشمنی پنهان بود. اگر مار را در خانه بیند، دلیل دشمنی خانگی بود.
 • اگر در صحرا بیند دشمنی بیگانه است. اگر بیند که با مار جنگ کرد، دلیل است با دشمن خصومت کند.

آنلی بیتون می گوید:

 • اگر خواب ببینید مارها در هم می لولند ، نشانه آن است که از کشمکش های خود با دیگران نادم و پشیمان خواهید شد.
 • اگر خواب ببینید مویی ناگاه مبدل به ماری می شود ، نشانه آن است که وقایعی بی اهمیت افکار شما را پریشان می کند.
 • اگر خواب ببینید مارها به شکل های غیر عادی مبدل می گردند ، نشانه آن است که مشکلات شما تنها با حفظ خونسردی و آرامش و داشتن اراده ای قوی بر طرف می گردد.
 • اگر خواب ببینید مارها در آب می لولند ، نشانه آن است که در جایی که احساس می کنید به لذتی تمام و کمال دست می یابید ، با درد سر روبرو می شوید.
 • اگر خواب ببینید بچه ها با مار بازی می کنند ، نشانه آن است که نمی توانید دوست را از دشمن تشخیص بدهید.
 • اگر زنی خواب ببیند بچه ای ، مار پشت سر او می گذارد و صدای فس فس مار را می شنود ، نشانه آن است که کسانی او را متقاعد می سازند که ثروت خود را تسلیم دیگران کند . بعداً پی خواهد برد که به دام دسیسه دشمنان افتاده است.
 • اگر زنی خواب ببیند ماری را تحت فرمان خود در آورده است ، نشانه آن است که حقوق او در آستانه پایمال شدن قرار خواهد گرفت. اما قانون و دوستان با نفوذش از او حمایت خواهند کرد.

لوک اویتنهاو می گوید :

مار : وجود موانع به هر شکل و نوعی

لوک اویتنهاو می گوید:

 • تبدیل به مار شدن : عدم احترام
 • گرفتن آن : وسوسه
 • اگر نتوان از دست آن فرار کرد: ناامید بودن نسبت به آینده
 • نیش خوردن ازمار: از بین رفتن آرامش در خانواده
 • ماری که خودرا کش و قوس میدهد : شما با تکیه بر شانستان از یک خطر خواهید جست

در سر زمین رویاها آمده:

خواب مار : 1- مشاجره و خیانت 2- مراقب دشمنان باشید .

یوسف نبی علیه السلام می فرماید:

 • دیدن مار بلائی باشد که از دشمن به وی رسد که از او شاد شود
 • دیدن بیرون آمدن مار از شکم فرزند دشمنی کند
 • دیدن مار بزرگ دشمن بزرگ باشد

 

از دیدگاه روانشناسی یونگ:

 • به طور کلی مار و تمامی خزندگان نمادی از ضمیر ناخودآگاه شخص بیننده خواب هستند. این خواب حتی می‌تواند هشدار دهنده پیغامی از این ضمیر باشد. البته تفسیر رویای مار کاملا به فضای مثبت و منفی خواب وابسته است.
 • مارها هم می توانند سمبل شفا و رهایی از بیماری باشند و هم نمادی از فردی بی عاطفه و شیطان صفت در اطراف شما
 • کارل گوستاو یونگ دیدن ماری همچون کبرا را در خواب بیانگر خلق و انرژی خلاقانه است. موقعیت یا رابطه ای که که شما را هیپنوتیزم کرده است.
 • برای بیشتر مردم تصویر مار با ترسی غریزی همراه است. مار ها غیر قابل پیش بینی هستند و می توانند در هر زمانی بدون اینکه از قبل هشدار دهند حمله کنند. یک مار بزرگ در خوابتان ممکن است بیانگر مسئله‌ای بزرگ در زندگی تان باشد که غیر قابل پیش بینی است و از کنترلتان خارج است. شما از ناشناخته ها می ترسی
تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب

تعبیر خواب نیش زدن مار

از دیدگاه روانشناسی یونگ

مارگزیدگی در خواب بیانگر موقعیت های خطرناکی است که در انتظار شما هستند. همان چیزهایی که خواب بیننده هرگز متوجه آمدن آن ها نمی شود و در حالیکه انتظارشان را ندارد، توسط آنها گزیده می شود؛

دوستانی که خیانت می کنند، عشق هایی که ناتمام رها می شوند یا مشکلات کاری یا خانوادگی که به گونه ای غیرمنتظره ظاهر می شوند از جمله این موقعیت ها هستند.

تونی کریسپ در کتاب فرهنگ تفسیر رویا می‌گوید:

اگر مار شما را نیش زد: نگرانی های ناخودآگاه درباره سلامتی شما، سائقه‌های جنسی ناکام یا احساساتی که علیه خود شما برخاسته‌اند، چنانکه پرخاشگری درونی شده ما را مسموم می‌کند و سبب ساز بیماری های واقعی می‌شود، بنابراین به صورت نیش مار در رویا به نمایش در آمده است

اگر مار دیگران را نیش زد: سخنان نیشدار؛ کلام زهرآلود؛ انرژی احساسی که علیه خود فرد یا دیگری برخاسته است.

لوک اویتنهاو می گوید:

نیش خوردن ازمار: از بین رفتن آرامش در خانواده

یوسف پیامبر می گوید:

دیدن نیش زدن مار، نشانه رسیدن گزند و آسیبی از جانب دشمن است.

آنلی بیتون می‌گوید:

 • اگر زنی خواب ببیند ماری مرده به او نیش می زند، نشانه آن است که از بدخواهی و شرارت کسی عذاب خواهد کشید.
 • اگر خواب ببینید ماری شما را نیش می زند، نشانه آن است که تسلیم کارهای ناپسند خواهید شد.
 • اگر خواب ببینید مار کسی را نیش می زند، نشانه آن است که ناآگاهانه به یکی از دوستان خود، صدمه ای می‌زنید.
 • اگر خواب ببینید ماری به گرد شما حلقه می زند و نیش خود را بیرون می آورد ، نشانه آن است که با ناتوانی در چنگ دشمنان اسیر خواهید ماند .

تعبیر خواب نیش زدن افعی

آنلی بیتون می‌گوید:

اگر خواب ببینید افعی دوست شما را نیش می‌زند و او چون مرده نقش بر زمین می‌شود اما در همان حالت نفس می‌کشد، و باز افعی نیشی دیگر به او می زند و دوست شما از جای خود بلند می‌شود، و بعد از این وقایع هر دو پشت بوته‌ها ناپدید می‌شوید، نشانه آن است که دوستان شما از واقعه ای بد، پریشان خواهند شد و به شما نیز زیان خواهد خورد.

 

[ type=”red”]بیشتر بخوانید: تعبیر خواب مار ، تعبیر خواب عقرب ، تعبیر خواب رتیل

 

تعبیر خواب مارهای رنگی

مار سبز

ابراهیم کرمانی می‌گوید:

اگر در خواب مار سبز ببینی، تعبیرش این است که دشمن تو زاهد و درستکار و پرهیزکار می‌باشد.

مار سفید

اب‍راه‍ی‍م‌ ب‍ن‌ ع‍ب‍دال‍ل‍ه‌ ک‍رم‍ان‍ی گوید:

اگر بیند که ماری سفید بگرفت، دلیل بزرگی بود. اگر بیند که مار از وی بگریخت، دلیل ضعفِ دشمن است.

از دیدگاه روانشناسی یونگ

اگر ببینی مار سفیدی را گرفته‌ای، تعبیرش بزرگی و عظمت است.

مار زرد

از دیدگاه روانشناسی یونگ

دیدن مار زرد رنگ در خواب در دوران بارداری نشانه‌ی خوشبختی و سلامت است. این خواب یعنی بارداری سالمی را تجربه خواهید کرد. رنگ مار می‌تواند معانی مختلفی برای زن باردار در بر داشته باشد
اگر مار زرد ببینی، دشمن تو زرد چهره و شبیه آدم‌های مریض می‌باشد.

مار قرمز

از دیدگاه روانشناسی یونگ

مار قرمز در خواب نمایانگر تمایلات– و احتمالا تمایلات جنسی – شدید است. همچنین می‌تواند هشداری باشد برای خطری بالقوه که ممکن است در کمین‌تان باشد. اگر خواب مار قرمز دیدید، در عالم بیداری در مورد زندگی‌تان فکر کنید و ببینید آیا چیزی در آن وجود دارد که خواب‌تان خواسته باشد آن را به شما هشدار بدهد.

اگر مار قرمز ببینی، دشمن تو خوش‌گذران می‌باشد.

مار سیاه

از دیدگاه روانشناسی یونگ
دیدن مار سیاه در خواب به معنی آن است که اتفاقی شوم و تیره در زندگی شما کمین کرده است. این خواب یا می‌تواند نشان از آن باشد که باید مواظب خطری بالقوه در زندگی‌تان باشید یا ضمیر ناخودآگاه‌تان است که با افسردگی یا اندوهی که در عالم بیداری با آن روبرو هستید دست و پنجه نرم می‌کند یا ممکن است تجربه‌ای در زندگی‌تان در عالم واقعیت باشد. شاید چند آشفتگی عاطفی وجود دارد که نشان می دهد شما هنوز با ناخودآگاه‌تان درگیر هستید. دیدن مار سیاه در خواب معمولا نشانه‌ای رایج از رابطه‌ یا انرژی بد در زندگی‌تان است، اما می‌تواند یک هشدار مالی نیز باشد. مواظب اموال و آدم‌های‌ اطراف‌تان باشید.

اگر مارهای سیاه ببینی، تعبیرش دشمنان فراوان می‌باشد.

مار خاکستری

تعبیر خواب مار خاکستری

مار خاکستری در خواب به دشمنی تعبیر شده است که گرچه با معاشرت با او به مقام و بزرگی می رسید اما همچنان خطرناک بوده و احتمال دارد از او ناراحتی به شما برسد.

 

تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب حمله مار

آنلی بیتون می گوید:

اگر خواب ببینید ماری خوش خط وخال از لای علفهای سرسبز به سوی شما می آید و از کنار شما می گذرد و جایی ناپدید می شود و بعد از مدتی باز از دور پدیدار می شود ، و به سمت شما می آید و هر چقدر که نزدیکتر می شود ، بزرگتر و بزرگتر به نظر می رسد ، تا اینکه مبدل به اژدهای عظیم می گردد ، نشانه آن است که با نافرمانی و بی قیدی شما کارها از بد هم بدتر می شود . اما پذیرفتن وظایف خود و کنار گذاشتن کاهلی اوضاع بهبود می یابد .

اسماعیل بن اشعث گوید:

اگر ببیند تعدادی مار دورش را گرفتند، خویشان و بستگانش با او دشمن هستند.

 

تعبیر خواب کشتن مار

از دیدگاه روانشناسی یونگ

این که در خواب ببینید ماری را می‌کشید نشانه‌ی مثبتی است. این خواب یعنی بر ترس‌های‌تان غلبه می‌کنید، چالش‌ها را پشت سر می‌گذارید و در مسیری راحت‌تر و کم دردسرتر گام بر می‌دارید. اگر بعد از کشتن مار احساس رضایت داشتید، پس چیزی در زندگی‌تان وجود دارد که برای احساس رضایت باید بر آن غلبه کنید اگر احساس گناه کردید، پس احتملا معمایی در زندگی‌تان وجود دارد که حل کردن آن ساده نیست و می‌خواهید از دست آن خلاص شوید. کشتن مار در خواب نشان دهنده‌ی چالشی است که باید در عالم بیداری با آن روبرو شوید.

آنلی بیتون می گوید:

کشتن مار در خواب ، نشانه آن است که از هر فرصتی برای پیش بردن زندگی خود استفاده خواهید کرد و از پیروزی بر دشمنان لذت خواهید برد .

لوک اویتنهاو می گوید :

کشتن مار : پیروزی در مقابل دشمن

در سرزمین رویاها آمده:

یک مار را می کشید : بدخواهان خود را شکست خواهید داد .

 

تعبیر خواب پیچیدن مار دور اعضای بدن

معبران می گویند:

اگر کسی خواب دید مار به دور بدن او حلقه خورده، بسته به نوع ماری که می بیند تعبیر خواهد شد. اگر کسی خواب ببیند مار سفیدی دور بدون او حلقه زده، بسیار ثروتمند خواهد شد. اگر کسی ببیند که مار سیاهی دور او پیچیده است، با دشمنی درگیر خواهد شد که دست و پا گیر است.

اگر بیننده خواب توانست مار را از دور خود باز کند، بر دشمنش در بیداری ظفر و پیروزی خواهد یافت. اما اگر آزاری از مار ببیند، احتمال دارد در بیداری نیز دشمن او بر او غلبه پیدا کند که در این صورت باید برای دفع بلا صدقه بدهد.

تام چت ویندو می گوید :

اگر در خواب بببند که مارى به دور بدنش پیچیده ، تعبیر آنست که خواب بین اسیر و کرفتار هیجانات خویش است.

 

تعبیر خواب حلقه زدن مار دور گردن

حضرت دانیال (ع) می گوید:

اگر در خواب ببینید ماری دور گردن شما حلقه زده است یعنی زکات مال خود را نمی دهید، در سوره آل عمران – آیه 180 نیز آمده است، چه آنکه، مالی که در آن بخل ورزیده اند در روز قیامت زنجیر گردن آنها شود.

 

تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب مار بزرگ

معبران می گویند:

اگر ببینی سوار مار بزرگی شده‌ای که رام و فرمانبردار می‌باشد، یـعـنـی دشمنی بزرگ از تو اطاعت و فرمانبرداری می‌کند و امور تو منظم و رو به راه می‌شود.

ابن سیرین می‌گوید:

 • تعبیر خواب مار بزرگ، دشمنی بزرگ و قوی می‌باشد.
 • اگر ببینی مار بزرگی داری، تعبیرش این است که با اشخاص بزرگ پیوند و ارتباط برقرار می‌کنی.
 • اگر ببینی با ماری بزرگ جنگ و نبرد کردی و او را شکست دادی، با دشمن جنگ و درگیری می‌کنی و او شکست می‌دهی.
 • اگر ببینی مار بزرگ را کشتی و از گوشت آن خوردی، دشمن را شکست می‌دهی و مال و اموالش را گرفته و خرج می‌کنی.

 

جابر مغربی می‌گوید:

 • اگر ببینی مار بزرگ تو را بلعیده است، احتمال دارد دشمن تو را به هلاکت برساند.
 • اگر ببینی سوار مار بزرگی شده‌ای که رام و فرمانبردار می‌باشد، دشمنی بزرگ از تو اطاعت و فرمانبرداری می‌کند و امور تو منظم و رو به راه می‌شود

 

تعبیر خواب مار کوچک

آنلی بیتون می گوید:

دیدن مارهای کوچک در خواب ، نشانه آن است که کسانی را دوست می پندارید و از آنان پذیرایی می کنید که می کوشند شما را پنهانی بدنام سازند ، و موفقیتهای روز افزون شما را نابود بسازند .

 

تعبیر خواب جنگ با مار

ابن سیرین می‌گوید:

اگر در خواب ببینی با مار جنگ و درگیری می‌کنی، به این معنی است که با دشمن دعوا و درگیری پیدا خواهی کرد، اگر مار بر تو غلبه کرد، دشمن بر تو غلبه می‌کند، ولی اگر تو بر مار غلبه کرده‌ای، تعبیرش این است که تو بر دشمن غالب و پیروز می‌شوی.

اگر ببینی مار را به دو نیم کرده‌ای، مال و اموال دشمن را مصرف خواهی کرد.

ابراهیم کرمانی می‌گوید:

اگر ببینی مار از تو فرار می‌کند، تعبیرش ضعف دشمن می‌باشد.

جابر مغربی می‌گوید:

اگر ببینی ماری را گرفته‌ای ولی به تو صدمه نرسیده است، بزرگی و عظمت به دست می‌آوری و بر دشمن غلبه می‌کنی و به خواسته و مقصود خودت خواهی رسید.

 

تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب مار افعی

لیلا برایت می گوید:

دیدن افعى در خواب، بدین معنا است که موضوعى زندگى خانوادگى شما را تهدید مى‏کند. اگر در خواب ببینید که یک افعى شما را نیش مى‏زند، نشانه‏ى آن است که با افرادى همنشین مى‏شوید که به شما ضرر مى‏رساند.

آنلی بیتون می گوید:

اگر زنی جوان خواب مار افعی را ببیند ، نشانه آن است که کسی با فریب می خواهد او را به دردسر بیاندازد . اما اگر در خواب ببیند که مار از او می گریزد ، به این معناست که در مقابل حمله های دیگران توانایی دفاع از خود را خواهد داشت .

منوچهر مطیعی تهرانی می‌گوید:

اگر زنی جوان خواب مار افعی را ببیند، نشانه آن است که کسی با فریب می‌خواهد او را به دردسر بیاندازد. اما اگر در خواب ببیند که مار از او می‌گریزد، به این معناست که در مقابل حمله‌های دیگران توانایی دفاع از خود را خواهد داشت.

لوک اویتنهاو می گوید :

 • مار افعی : اطراف شما پر از آدمهای یاوه گوست
 • گرفتن افعی : شما برای مشکلاتتان راه حلی خواهید یافت
 • نیش خوردن از افعی : بدبختی

 

تعبیر خواب مار بوآی کانستریکتور

از دیدگاه روانشناسی یونگ

دیدن مار بوآی کانستریکتور در خواب یعنی در عالم بیداری احساس سرکوب شدگی می‌کنید. احتمالا در یک رابطه‌ی عاشقانه یا جنسی خودتان را غرق کرده‌اید. همچنین این خواب می‌تواند نشانگر جاه‌طلبی یا آرزوهای شخصی شما برای تسلط داشتن بر فردی دیگر باشد.

 

تعبیر خواب مار کبری

مار کبری

در خواب نشان از خطرناکترین دشمنی است که می توانید داشته باشید و از آن بی خبر هستید، رنگ شناسی مار کبری با مار معمولی متفاوت است

مار کبری سفید

مار کبری سفید نشان می دهد دشمن شما از اطرافیان یا دوست و همکاری است، مار کبری سیاه نشانه ان است که تا آخرین لحظه نمی توانید دشمن را شناسایی کنید

مار کبری زرد

مار کبری زرد، نشانه دمشن بیمار و کهن سال است

مار کبری قرمز یا قهوه ای

مار کبری قرمز یا قهوه ای نشان از سخت ترین ضربه ای است که دشمن به شما وارد می کند، مار کبری سبز نشان از یک دشمن تازه به دوران رسید و کم تجربه است که در عین خطرناک بودن نقاط ضعف زیادی دارد.

 

تعبیر خواب ریختن مار

ابن سیرین می‌گوید:

اگر ببینی از آستانۀ خانۀ تو مار و عقرب افتاده است، یـعـنـی «پادشاه» یا شخصی بزرگ باعث غم و اندوه تو می‌شود.

ابراهیم کرمانی می‌گوید:

اگر ببینی از آسمان مار می‌بارد، یـعـنـی آن سرزمین دچار عذاب الهی خواهد شد.

 

تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب خیره شدن به مار

منوچهر مطیعی تهرانی می گوید:

معبران در خواب خیره نگریستن به چشم مار را نیکو ندانسته‌اند. چندین حیوان و جانور هستند که در خواب به چشم آن‌ها خیره شدن خوب نیست از آن جمله است مار.

 

تعبیر خواب راه رفتن روی مارها

آنلی بیتون می گوید:

اگر خواب مشاهده نمایید از روی مارها تعبیر خواب مار راه میروید ، نشانه آن هست که از مریضی که گریبانتان را خواهد گرفت هراسان خواهید شد . افراد خود خواه می کوشند مقام و شان شما را میان دوستانتان پائین بیاورند .

 

تعبیر خواب ورود و خروج مار از بدن

جابر مغربی می‌گوید:

اگر در خواب ببینی از سوراخ و مجرای دهان یا گوش و یا آلت تناسلی مردانه یا مقعد تو ماری بیرون آمده است، تعبیرش این است که فرزندت دشمن تو می‌شود.

اگر ببینی مار وارد مقعد تو شده است، دچار آسیب و ضرر و زیان خواهی شد.

ابن سیرین می‌گوید:

اگر ببینی از آلت مردانه تو مار بیرون آمده است، صاحب فرزندی می‌شوی که دشمن تو خواهد بود.

اگر ببینی از پیشانی تو مار بیرون می‌آید، دچار رنج و سختی می‌شوی.

 

تعبیر خواب خرید و فروش مار

آنلی بیتون می گوید:

خرید و فروش مار در خواب ، نشانه آن است که برای پیروزی به مخالفان خود ، سیاستمدارانه با آنها رفتار می کنید .

 

تعبیر خواب مار در قفس

معبرانی می گویند:

اگر در خواب ببینید مار در قفس است نشانه آن این است که دشمن یا دشمنان شما کمین کرده و هر لحظه ممکن است به شما آسیب برساند، پس مراقب اطراف خود باشید.

در سرزمین رویاها آمده:

یک مار در قفس : یک شخص بسیار بد در اطراف شماکمین کرده .

 

تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب مار در چمنزار

از دیدگاه روانشناسی یونگ

دیدن مار در خواب  حتی در حالتی ناخوشایند- می تواند هشداری باشد از اینکه اطلاعات شهودی خواب بیننده را احاطه کرده اند اما وی از آن ها غفلت می کند. دیدن مار به شکلی غیرمنتظره در میان چمنزار به این معناست که خواب بیننده نشانه هایی را که از راه شهود خود دریافت می کند مهم می شمارد.

 

تعبیر خواب مار ماهی

معبران غربی می گویند:

دیدن مارماهی در خواب نشان از بهبود سریع یک بیماری دارد، اگر مارماهی را در دست خود دارید شانس بزرگی در راه است و اگر مار ماهی مرده باشد یعنی می توانید از خود دفاع کنید

در سرزمین رویاها آمده:

 • خواب یک مارماهی :بهبودی سریع از یک بیماری
 • یک مارماهی در دست دارید : یک شانس بزرگ
 • یک مارماهی مرده : خواهید توانست از خود دفاع کنید .
 • یک مارماهی مرده بدام می اندازید : رنج
 • یک مارماهی زنده بدام می اندازید : شما خیلی زرنگ هستید
 • تعداد زیادی مارماهی در آب : خیلی زیاد کار میکنید .
 • تعداد زیادی مارماهی مرده : یکنفر از زندان آزاد می شود .

 

تعبیر خواب مار مرده و گوشت مار

ابن سیرین می‌گوید:

اگر در خواب ببینی گوشت مار می‌خوری، تعبیرش پادشاهی است.

اگر ببینی ماری مرده است، آفت و صدمه‌ای از تو برطرف می‌شود.

ابن سیرین می گوید :

اگر در خوابی مار مرده را ببینید نشانه دفع بلا و آفت و صدمه از شما خواهد بود.

از دیدگاه روانشناسی یونگ

مارهای مرده در خواب نماد مثبتی هستند. دیدن مار مرده نمایانگر پایان فریب، وسوسه، یا ترس است. این خواب نشان می‌دهد که تغییر یا شروع مجددهایی در زندگی‌تان وجود خواهد داشت. فکر کنید ببینید تعبیر دیدن خواب مار مرده در زندگی‌تان چه چیزی می‌تواند باشد. دیدن خواب مار مرده یعنی آن مار به هر چیزی که در عالم واقع اشاره دارد به پایان خواهد رسید. اگر مار را بکشید، بر مسئله‌ای که مار به آن اشاره دارد فائق می‌آیید.

 

تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر دنبال شدن توسط مار

تعبیر گران می گویند:

وقتی در خواب می‌بینید کــه مار دنبال‌تان کرده اســـت، احتمالا احساس ترس و هراس به شما دست می دهد. این یعنی آنکــه کسی یا چیزی در زندگی‌تان در عالم بیداری وجود دارد کــه شما سعی دارید از دستش فرار کنید یا از آن قسر در بروید. این احساسات را می‌توان چنین تعبیر کرد کــه:

از وضعیت ناخوشایندی در زندگی اجتناب می‌کنید و ذهن شما انتظار دارد با آن روبرو شوید. شاید از انجام وظیفه‌ای در محل کار خود سر باز زده‌اید، پروسه‌ی درمانی ضروری را انجام نداده‌اید، یا هر چیز دیگری کــه نیاز بوده اســـت انجام شود.

می‌خواهید آنچه در ذهن دارید بازگو کنید و ضمیر ناخودآگاه‌تان از شما انتظار دارد با آن روبرو شوید. مثلا، قصد داشته‌اید با شریک عشقی خود به هم بزنید و درباره‌ی واکنشی کــه او از خود نشان خواهد داد نگران هستید.

در وضعیتی گیر افتاده اید و انتخاب‌های بسیار اندکی دارید و انتخاب‌های دشواری باید انجام دهید. به عبارت دیگر در مخمصه افتاده‌اید.

 

تعبیر خواب خفه شدن توسط مار

از دیدگاه روانشناسی یونگ

اگر در خواب ببینید که ماری شما را خفه می کند، این خواب از موقعیتی سرکوب کننده، اجباری و خطرناک حکایت می کند که در کمین شما است.

 

تعبیر خواب مار دو سر

از دیدگاه روانشناسی یونگ

خواب مار دو سر نشانگر ترس و مشکلات سرکوب شده در زندگی واقعی شخص خواب بیننده است. دیدن مار دور سر در خواب به معنی آن است که به دو جهت متفاوت کشیده شده‌اید یا اقدامات‌تان بی‌ثمرند. این نشانگر آن است که باید مشکلات تان را دوباره بررسی کنید و تصمیمات قوی‌تر، معتمد به نفس تر بگیرید تا بتوانید پیشرفت کنید.

لوک اویتنهاو می گوید:

مار چند سر : جذبه

 

تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟
تعبیر خواب مار | دیدن و کشتن مار در خواب چه تعبیری دارد؟

 

تعبیر خواب پوست مار

از دیدگاه روانشناسی یونگ

دیدن پوست انداختن مار در خواب نشان دهنده زمان تغییر و تحول برای خواب بیننده است و لزوما نباید آنطور که در تصاویر موجود دیده می شود، در خواب هم ظاهر شود. دیدن پوست انداختن مار در خواب نیز نمادی شبیه به اوروبروس است و می تواند به این معنا باشد که خواب بیننده در حال زدودن بندهای یک زندگی قدیمی و ساختن پوستی جدید متناسب با رشد خود است.

 

تعبیر خواب مار در خانه

از دیدگاه روانشناسی یونگ

بدون تردید مار زندگی فرد را در معرض خطر قرار می دهد و به این ترتیب می توان دیدن مار در خانه را به عنوان نمادی برای هشدار نیز در نظر گرفت. این هشدار می تواند با نشانه هایی که در شغل یا زندگی شخصی فرد مشاهده می شود نیز در ارتباط باشد.

خالد بن محمد العنبری می گوید :

اگر در خواب ببینید ماری را به خانه آورده اید، یعنی دشمن شما را فریب داده است و اگر چندین مار وارد خانه شما شده و بدون آسیب به شما آنجا را ترک کنند نشانه این است که دشمنان شما از اقوام و خویشاوندان می باشند

 

تعبیر خواب دیدن مار زیاد در خواب

از دیدگاه روانشناسی یونگ

اگر مارهای زیادی را در خواب دیدید، این می‌تواند نشانه‌ی فراوانی باشد. درون شما، فواره‌ای جوشان از انرژی وجود دارد که بیرون نزده است. این می‌تواند انرژی جنسی یا خردورزی باشد. اگر از مار احساس ترس کردید، در آن صورت این خواب نشانه‌ی چیزی است که در زندگی واقعی بر شما غلبه می‌کند.

در سر زمین رویاها آمده:

تعداد بسیاری مار : بسیار مراقب دوستان مزدور باشید .

 

[ type=”green”]برای مشاهده جامع ترین منبع تعبیر خواب میتوانید به صفحه اصلی تعبیر خواب مراجعه نمایید یا صفحه تعبیر خواب کلمات با حرف آ مراجعه نمایید

 

گرد آوری و تنظیم : نماگرد

 

اگه به دنبال تعبیر خواب خود هستید و آن را پیدا نکردید، از ما سوال کنید.
 • نکته مهم: حتما!! تعبیر هر خواب را در صفحه مرتبط با آن سوال کنید.
 • لطفا پیش از پرسیدن سوال، از بخش جستجوی سایت، تعبیر خواب خود را جستجو کنید.
 • اگر تعبیر خواب درخواستی شما در صفحه مربوطه موجود باشد سوال شما پاسخ داده نخواهد شد.
 • حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. نظرات انگلیسی یا فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد . لطفا از نوشتن ایمیل، اطلاعات شخصی خودداری کنید.
 • تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.

‫۱۰ دیدگاه ها

 1. سلام و خسته نباشید مرسی از سایت خوبتون.
  من خواب دیدم تو خونه یه نفر مار رو با من دشمن کرد و مار دنبالم میکرد که منو نیش بزنه ۳ بار مار رو کشتم ولی هر بار پوست مینداخت و جون میگرفت و دنبالم میکرد تعبیرش چیه؟
  اینم اضافه کنم الان تقریبا ۳ ساله به خدا من یا هر شب یا یک شب در میون خواب مار میبینم ۹۰ درصد خوابامم تو خونه ام دلیلش چی میتونه باشه

 2. سلام خواب دیدم ماری در خانه‌ام است. و من بیم جان عزیزانم را داشتم. صدایشان می‌کردم که برخیزند و از سر راه حرکت مار دور شوند. مار را دنبال می‌کردم و دغدغه‌ام این بود که مار به گوشه پنهانی بخزد و نتوانم پیداش کنم. سرآخر همین که در حال حرکت بود توانستم بگیرمش و با ضربه به سرش مار را بکشم. رنگ ما روشن بود شبیه سفید یا نزدیک به آن و سرش جدا شد و مرد.

 3. سلام خواب دیدم با یکی از دوستانم یه جایی هستیم که انگار برای جست و جو و. باستان شناسی یا تور تفریحی به انجا رفته بودیم بعد. من یه انکبوت دیدم و دوستم ازم خواست تا بکشمش ولی من چون خیل میترسم از انکبوت فقط یه بالش برداشتم و زدمش و. به اون سمت فرار کردم بعد دوستم با انکبوت قهوه ای درگیر شد و انکبوته از دهنش مار سبز بیرون میومد و به دست و پامون میپیچید و چندین بار به همین صورت انکبوت حمله ور شد. و در اخر من فرار کردم و از دوستم خاستم انکبوت رو از اون. جای مرتفعی که بودیم بندازه پایین و در اخر فکرنکنم انکبوته مرد و من از خواب بیدار شدم ممنون میشم تعبیرشرو بهم بگین

  1. سلام، خواب دیدم دو مار پشت در خانه در خواب هستند یکی کوچک بود که با یک گربه هم آغوش بود و دیگری مار بزرگ و‌کلفت، من در خواب گفتم یواش از کنارشان بگذرم و وارد خانه بشوم تا آسیبی نزنند، در خانه را که باز کردم آنها حمله کردند ولی من در را بستم و نتوانستند داخل بیایند

 4. سلام من خواب دیدم دو نفر داخل آب روان نشستن و یکی سبد تو دستش گرفته که دو تا مار آبی ۴۰ سانتی داخل سبد توی آب بازی میکنند من گفتم مواظب باش اون گفت نه من با این مارها دارم ماهی می گیرم و بعد به نفر دوم گفتم تو مواظب باش گفت مشکلی نیست و بعد از اون احساس کردم چند تا مار کوچکتر به پشت ساق پام چسبیدن و پاچه شلوارم رو بالا آوردم که ۴ یا ۵ تا مار افتادند زمین و رفتند ولی یه مار بزرگتر به پشت ران پام چسبیده بود و خواستم اون رو هم بندارم پایین که از خواب بیدار شدم.
  ممنون میشم تعبیر خواب منو بگید.

 5. خواب دیدم که ماربزرگی به خونه قدیمی مادرم آمد مار گاه کوچک دیده میشد و گاه چنان بزرگ و خطرناک دیده میشد که طولش به نظر تا ۷و ۸متر می رسید تصمیم گرفتم آنرا بکشم ولی می ترسیدیم دیدم بالای آب زلال طنابی بود که مار خود رو از اون طناب آویزان کردوخودشو مظلوم نشون میداد تا نکشم همین که فهمیدم در پی فرصت است که حمله کند یه چوب دستی بزرگی برداشتم و مار را در حالی که خیلی بزرگ بود کشتم اما بعد از کشتن از جفتش می ترسیدم که ماری که کشته شده فیلم وعکس مسیر و خونه را به جفتش خواهد داد تا آن مار بیاد ولی یه دفعه فکر کردم که دور خانه داروی مارکش می ریزم تا نتونه بیاد و با این فکر دیگه نترسیدم.
  ممنون میشم تعبیر خوابم بفرمایید.

 6. سلام غروب بود که خواب دیدم انگار به یه جرمی تو یه جایی که تو خواب خونه خدا بود زندانیم کردن.ولی اصلا شبیه خانه خدا نبود شبیه یه خونه نیمه کاره دربو داغون بود که داخلش پر خاک و گل بود شبیه خونه خرابه بود.خیلی ترسیده بودم بعد یهو یه مار بزرگ سیاه دیدم که رو دیوار راه میرفت.بعد از کمی که گذشت همسر سابقم اومد دیدنم ازش خواستم منو نجات بده.گفت فکر کنم تا ۲ روز دیگه باید اینجا باشی.یه دفعه سر مارو از گوشه ی دیوار دیدم بهش گفتم ببین اینجا مار هست و دویدم تو اتاق بغلی خونه گفتم در اون اتاقو ببند من حداقل بمونم تو این اتاق که ماره نیاد سراغم.یه دفعه ماره اومد تو اتاق و به سمت من حمله کرد من دمشو گرفتم و سعی میکردم کاری کنم نتونه منو نیش بزنه انداختم تو اتاق دیگه و درو بستم که یهو دوباره از زیر در اومد داخل سراغم دوباره دمشو گرفتم سعی میکرد سرشو بالا بیاره سمت من که نیشم بزنه داشت موفق میشد که یهو دمشو ول کردمو با دو تا دستم سرشو گرفتم و سعی میکردم فشار بدم که بمیره.همینطور که سرشو فشار میدادم از اون ساختمون اومدم بیرون انقدر فشار دادم که سرش تو دستم خورد شد و نمیدونم آب سیاه بود یا خون بود که تمام دستامو پر کرده بود.نمیدونم خون بود چون رنگش خیلی تیره بود.مارو کشتم و پرتش کردم یه گوشه و خودم افتادم یه گوشه روی زمین.یه خانمی هم اونجا اومد پیشم ببینه حالم خوبه یا نه ولی نمیدونم کی بود.دیگه بیدار شدم

  1. با درود خدمت شما خواب دیدم که مار افعی بزرگ و سیاه و وحشتانکی داره از من محافظت میکنه! دورتادورم رو ادمایی گرفته بودند که از من متنفر بودند و به خون من تشنه بودند و اون مار از من مراقبت میکرد و هرکدومشون که بهم سعی میکردند اسیب برسونند رو میکشت بعد از این که همه ی دشمنام مردند مار رو کشتم و زهرشو خوردم و قدرتمند شدم!خواب خیلی عجیبی بود تعبیرش چیه

 7. سلام. من خواب دیدم یه مار قرمز تو حیاطمون هست و پسر همسایمون که حیاطمون باهاشون مشترکه اون مار رو گرفت و نیش مار رو از دهانش جدا کرد خاستم بدونم تعبیرش چیه .
  اینم بگم پسر همسایمون ادعای عشق و علاقه به من کرده و مادرش خواستگاریم اومده و کمی با هم رابطه داریم ؛ ولی الان بدلیل بخاطر مشکلات بین خانواده ها بلاتکلیف هستیم و ارتباط خاصی نداریم.
  ممنون میشم تعبیر کنید

 8. سلام وقت بخیر

  من توی ۴-۵ سال اخیر کلا دو سه بار خواب دیدم که یادمم نیست چی بودن.

  ولی دیروز با خودم تصمیم گرفتم درس رو ول کنم و برم سمت علاقم اما هنوز به خانواده راجبش نگفتم.
  بعد دقیقا شبش خواب دیدم ک برای تفریح رفتیم بیرون، و من چهار تا مار سیاه خریدم
  صحنه بعدی خوابم این بود ک روز بعدش ک چشامو باز کردم دیدم چهار تا مار سیاه بزرگ تو اتاقمن و چهار تا سایز مختلف هم دارن.
  به نظرم خیلی خوشگل بودن و حتی دوسشونم داشتم ولی خیلی ازشون میترسیدم انگار. حتی با اینکه اصلا کاری ب کار من نداشتن.
  خلاصه قایمکی از اتاق رفتم بیرون پیش خانواده و قرار شد زنگ‌ بزنیم بابام بیاد مارارو ببره بیرون. دیگه بعدش بیدار شدم…

  میشه بگید تعبیر این خواب چیه؟
  و این که ممکنه مربوط به تصمیمی که گرفتم باشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا