اخباراخبار فرهنگی هنری

بدحجابی بدتر است یا مال مردم را خوردن ؟ + عکس

5/5 - (1 امتیاز)

بدحجابی بدتر است یا مال مردم را خوردن ؟ + عکس

بدحجابی بدتر است یا مال مردم را خوردن ؟ + عکس
بدحجابی بدتر است یا مال مردم را خوردن ؟ + عکس

بدحجابی

آیا بدحجابی بدتر است یا مال مردم را خوردن که روز گذشته در صفحه اینستاگرام آیت‌ الله سید احمد علم‌ الهدی، به این پرسش که بدحجابی بدتر است یا اختلاس؟ پاسخ داده شد. به گفته امام جمعه مشهد، بدحجابی گناهی بدتر از اختلاس است. این اظهارنظر برخی انتقادات را به دنبال داشته است.

روزنامه 19 دی در یادداشت امروز خود آورده است: بدحجابی گناهی عمومی است که انسان‌ های بسیاری را منحرف می‌ کند. انسان‌ هایی که مال مردم را می‌ خورند یا حرف حرامی می‌ زنند یا نگاه حرامی می‌ کنند، مرتکب گناهانی شده‌ اند که فقط خود آن‌ ها را منحرف می‌ کنند. در حالی که بدحجابی گناهی است که انسان را ابزار می‌ کند تا شیطان دیگران را منحرف سازد. (آیت‌ الله علم‌ الهدی، جلسه تفسیر سوره ناس: 18 فروردین 95)

این روزنامه در ادامه نوشته است: اظهارات آیت‌ الله علم‌ الهدی امام جمعه مشهد و نماینده ولی فقیه در استان خراسان روز گذشته در اینستاگرام منتسب به ایشان تحت عنوان بدحجابی بدتر است یا اختلاس منتشر شد و بازتاب‌ های فراوانی را در شبکه‌ های اجتماعی به خود اختصاص داد. در این رابطه با تصریح به اینکه بدحجابی گناهی فردی و اجتماعی است که باید با آن برخورد درستی شود ذکر چند سؤال ضروری است:

1- چگونه می‌ توان بدحجابی را گناهی عمومی تلقی کرد، اما خوردن مال مردم (حق‌ الناس) یا گفتن حرف حرام (تهمت، دروغ، افترا، قذف و …) را گناهی غیرعمومی دانست؟! آیا هنگامی که معاون اول رئیس‌ جمهور وقت بخش قابل توجهی از مال مردم را نوش‌ جان می‌ کند، یک گناه غیر عمومی (بخوانید خصوصی) است؟ دروغگویی‌ ها، تهمت‌ ها و فحاشی‌ های یک رئیس‌ جمهور را از مقام ریاست جمهوری چطور می‌ توانیم یک گناه غیرعمومی تلقی کنیم؟!

2- چطور می‌ توان مدعی شد انسان‌ هایی که مال مردم را می‌خورند یا حرف حرامی را می‌ زنند مرتکب گناهانی شده‌ اند که فقط خود آن‌ ها را منحرف می‌ کند؟ رفتارهایی هم چون تعرض به بیت‌ المال، دروغ‌ های علنی و تهمت‌ های آشکار آیا تبلیغی منفی از سوی مسئولان نظام برای مردم نخواهد بود؟

3- مهم‌ ترین نکته که در این اظهارنظر باید مورد توجه قرار گیرد آن است که بدحجابی گناهی است که غالباً از سوی مردم رخ می‌ دهد (و نه مسئولان نظام) در حالی که خوردن مال مردم یا گفتن حرف حرام در برخی از موارد از سوی مسئولان نظام نیز صورت می‌گیرد و این پرسش اساسی مطرح می‌ شود که انجام گناهی از سوی مردم جنبه عمومی‌ تری دارد یا گناهی که از سوی برخی مسئولان نظام اتفاق می‌ افتد؟ چه بسیار گناهانی که مردم در خفا انجام می‌ دهند اما گناهان مسئولان نظام که آئینه تمام‌ نمای جمهوری اسلامی هستند، چگونه قابل توجیه خواهد بود؟

بدحجابی بدتر است یا مال مردم را خوردن ؟ + عکس
بدحجابی بدتر است یا مال مردم را خوردن ؟ + عکس

نتیجه آنکه بهتر است امام جمعه محترم مشهد با تأمل بیشتری اقدام به اظهار نظرهای این چنینی کند تا مبادا مورد سوء استفاده خیانتکاران و سودجویان واقع شود. از آن‌ جا که ایشان خود یکی از مسئولان نظام به شمار می‌ آیند، همواره باید تبعات حرف‌ های خود را بسنجند و کلامی را بر زبان جاری نسازند که خدای ناکرده مقصودهای نا به جا از آن برداشت شود.

منبع: آفتاب

گردآوری: سایت تفریحی نماگرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا