زیبایی صورت و ناخنمد و زیبایی

چگونه در منزل ناخن های خود را فرنچ کنیم

4.7/5 - (3 امتیاز)

یکی از پرطرفدارترین و شیک ترین مدل های ناخن مدل فرنچ مانیکور است. شما می توانید به راحتی در منزل ناخن های خود را فرنچ کنید.فرنچ کردن ناخن عبارتند از استفاده از یک لایه لاک صورتی کم رنگ و یا کرم روشن و یا برق ناخن است و سپس به وسیله لاک سفید نوک ناخن ها را به شکل هلالی سفید کنیدو در مرحله آخر تاپ کت بزنید. ما در نماگرد روش انجام فرنچ ناخن در منزل را به طور مفصل برای شما عزیزان بیان می کنیم.

فرنچ ناخن
فرنچ ناخن

آماده سازی ناخن برای فرنچ ناخن 

اگر ناخن های شما دارای لاک هستند حتما آنها به وسیله یک لاک پاکن مناسب پاک کنید. رنگ لاک پایه برای فرنچ کردن ناخن خیلی روشن است و تقریبا همه چیز از زیر آن مشخص می‌شود.حتما گوشه های ناخن را نیز چک کنید. اگر ناخن شما کاشت است. بیش از حد د در معرض لاک پاکنی که دارای استون است قرار ندهید چون ناخن شما از بین می رود.

فرنچ ناخن
پاک کردن لاک از روی ناخن

کوتاه کردن ناخن 

فرنچ ناخن برای ناخن های بلند نیز زیباست. اما اگر می خواهید ناخن های خود را کوتاه کنید. تنها کمی از آنها را بچینید و همه ناخن ها را به طور یکسان کوتاه کنید.

نوشته های مشابه

فرم دادن به ناخن 

فرم را که می خواهید به ناخن های خود بدهید مشخص کنیدو به وسیله سوهان آنها را به شکل گرد یا مربعی کنید. سپس با یک بافر سطح ناخن خود را نرم و صاف و براق کنید.

 

فرنچ ناخن
مرطوب کردن ناخن

مرطوب کردن ناخن ها 

شما می توانید برای مرطوب کردن ناخن ها از کاسه آب گرم ،شیر و یا روغن زیتون استفاده کنید. ناخن های خود را به مدت 3 دقیقه در هرکدام از موادی که گفته شد قرار دهید تا کوتیکول ناخن شما نرم شود. سپس دست هایتان را با حوله خشک کنید.با استفاده از چوب نوک تیز کوتیکول بوشر به آرامی کوتیکول ناخن های خود را به پایین فشار دهید.

فرنچ ناخن
آموزش فرنچ ناخن

یادتان باشد که به هیچ وجه نباید آنها را از بین ببرید. چون با این کار ماتریس ناخن، یعنی بخش سفید رنگ پایین ناخن که ناخن جدید از آن رشد می‌کند، در معرض آلودگی و عفونت قرار می‌دهد؛ عفونت ناخن‌های شما را بد شکل و بد رنگ می‌کند.سپس با کمی روغن کوتیکول، ناخن‌هایتان را به آرامی ماساژ دهید. پس از اینکه ماساژ با روغن کوتیکول به پایان رسید، کمی الکل ضدعفونی‌کننده روی ناخن‌هایتان قرار دهید. حواستان باشد که مدت‌زمان این کار زیاد نشود، چون در این صورت ناخن‌هایتان خشک، و مستعد شکستن و ورقه ورقه شدن می‌شود.

 

فرنچ ناخن
لاک های مورد استفاده در فرنچ ناخن

بیشتر بدانید :طراحی ناخن بیضی مربع ناخن ،طراحی ناخن بادامی ،انواع مدل های فرنچ ناخن 

لاک زدن به ناخن 

لاک پایه ای که برای فرنچ کردن ناخن استفاده می شود صورتی کم رنگ ،کرم روشن یا برق ناخن است. اول کار یک لایه از لاک پایه را روی خط وسط ناخن و سپس یک لایه در طرف دیگر ناخن و لایه  ای در طرف دیگر بزنید.مطمئن شوید که هر دو دست خود را به خوبی و یکسان لاک زده باشید.کمی صبر کنید بعد از خشک شدن لایه اول لایه ای دیگر روی ناخن بزنید.اگر فرنچ مانیکور کلاسیک دوست ندارید ، می‌توانید رنگ لاک پایه را رنگی غیر از صورتی روشن یا کرم انتخاب کنید؛ مثلا قرمز، بنفش، آبی، سبز، یا هر رنگ دیگری که دوست دارید. برای رنگ نوک ناخن هم می‌توانید از رنگ سفید، یا هر رنگ دیگری که با رنگ لاک پایه متضاد است استفاده کنید. قبل از اینکه به مرحله بعدی بروید، مدتی صبر کنید تا دو لایه لاک پایه به طور کامل خشک شوند.

 

فرنچ ناخن
آموزش فرنچ ناخن

زدن لاک سفید به نوک ناخن 

پس از خشک شدن لاک نوک ناخن های خود را به طور هلالی لاک سفید بزنید.این لایه لاک سفید نباید زیاد کلفت باشدمدتی صبر کنید و پس از اینکه لایه اول به طور کامل خشک شد، یک لایه دیگر از لاک سفید روی نوک ناخن‌ها بزنید.

اگر دستان‌تان می‌لرزند یا به هر دلیل دیگری نمی‌توانید هلال‌ها را به خوبی بکشید، از چسب‌های نقاشی یا برچسب‌های هلالی شکل مخصوص فرنچ ناخن استفاده کنید. این برچسب‌ها در بسته مخصوص فرنچ موجود هستند. اگر به جای این برچسب‌ها از هرگونه نوار چسبی دیگری استفاده کنید، به احتمال زیاد لاک پایه را خراب می‌کنید. پس بهتر است فقط از چسب‌های نقاشی یا برچسب‌های هلالی شکل مخصوص فرنچ استفاده کنید و زحماتتان را هدر ندهید.

در آخر، با قلم مخصوص پاک کردن لاک ناخن، با دقت به این هلال‌های سفید شکل بدهید و آنها را مرتب کنید. اگر از این قلم‌ها در خانه ندارید، می‌توانید به جای آن از یک گوش پاک‌کن نوک تیز استفاده کنید.

 

فرنچ ناخن
مراحل پایانی فرنچ ناخن

مرحله آخر فرنچ ناخن 

برای اینکه فرنچ ناخن تان دوام بیشتری داشته باشد از یک لایه تاپ کت بی رنگ استفاده کنید.یادتان باشد از مقدار زیادی تاپ کت روی لاک استفاده نکنید. چون اگر حواستان پرت شود ممکن است لاک ناخن‌تان که هنوز کامل خشک نشده جمع شود و زحماتتان به هدر برود.

 

گروه مد و زیبایی نماگرد 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا