اخباراخبار فرهنگی هنریفرهنگ و هنر

داستان اشتباه رضا رشیدپور در برنامه زنده حالا خورشید + سند

4/5 - (1 امتیاز)

اشتباه رضا رشیدپور در برنامه زنده

اشتباه رضا رشیدپور در برنامه زنده
اشتباه رضا رشیدپور در برنامه زنده

رضا رشیدپور در برنامه اخیر خود یک اشتباه فاحش داشته است. او در برنامه حالا خورشید از نامه ایی برای درخواست وام 3 میلیون تومانی بازنشسته ایی سخن گفت که در انتها به دریافت وام 200 هزار تومانی برای مراسم کفن و دفن ختم شده است.

ماجرای اشتباه فاحش رضا رشیدپور در برنامه زنده

رضا رشیدپور مجری تلویزیون پس از دوره ممنوع التصویری خود مجدداً به تلویزیون بازگشته و در حال حاضر برنامه زنده «حالا خورشید» در شبکه سوم را روی آنتن می برد.

این مجری در برنامه اخیر خود از یک نامه درخواست وام 3 میلیون تومانی یک بازنشسته خبر داد که به گفته وی در نهایت به دریافت وام 200 هزار تومانی برای مراسم کفن و دفن درخواست کننده ختم شده است اما در نهایت مشخص شد این سند ادعایی رضا رشیدپور در این برنامه زنده، مربوط به نامه طنز یکی از طنزپردازان کشورمان است که در دی ماه سال 92 از طرف صفر علی ماندگاری نامه ای جعلی خطاب به سعید مرتضوی می نویسد و در خواست وام 3 میلیون تومانی می کند!

اشتباه رضا رشیدپور در برنامه زنده
اشتباه رضا رشیدپور در برنامه زنده

دو روز پس از انتشار این نامه در برنامه «حالا خورشید» توسط رشیدپور، سازمان تامین اجتماعی جوابیه ای منتشر و با بیان دلایلی، جعلی بودن نامه را اثبات کرد که در ادامه متن جوابیه تأمین اجتماعی آمده است:

«احتراماً؛ در پی پخش آیتمی از برنامه “حالا خورشید” با موضوع عاقبت دریافت وام ٣ میلیون تومانی یک بازنشسته و دستورات و پارافهای نگاشته شده ذیل این نامه، خواهشمند است دستور فرمائید، توضیحات زیر در این برنامه برای تنویر افکار عمومی پخش شود.

هر ساله سازمان تامین اجتماعی اعتباراتی در قالب بودجه مصوب بابت پرداخت وام به بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان در اختیار کانونهای عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیران قرار می دهد و این کانون بر اساس ضوابط و شرایط معین، این وامها را به بازنشستگان و مستمری بگیران عزیز پرداخت می کند؛ فرم اعطای تسهیلات وام به بازنشستگان با سربرگ این کانونها برای شعب بانک رفاه کارگران صادر می شود.

بنابراین می توان نتیجه گرفت نامۀ نشان داده شده در برنامه حالا خورشید با توجه به آرم و لگوی مربوطه، از سوی کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی صادر نشده است.

از سوی دیگر این سازمان حسب رفع مشکلات مالی بازنشستگان واجد شرایط، وامهای کم بهره یا قرض الحسنه به بازنشستگان از طریق شعب این سازمان پرداخت می نماید که با توجه به شکل و محتوای نامۀ مورد اشاره و به دلائل زیر اصالت آن کاملا مخدوش است:

١- در نامۀ مذکور آرم سازمان تامین اجتماعی در قسمت سمت چپ قرار گرفته است در حالی که لوگوی این سازمان در تمامی مکاتبات اداری در سمت راست قرار دارد.

٢- هیچ کدام از پارافهای مورد اشاره نامه دارای تاریخ یا نام دستور دهنده مشخص نیست.

3- در ساختار اداری این سازمان اساساً بخشهایی با عناوینی نظیر دایره مالی یا ستاد اجرایی مورد اشاره در پارافها وجود ندارد.

در ضمن، علی رغم اینکه تاریخ درج شده در سربرگ این نامه 1391/08/12 است و مربوط به دوره فعلی مدیریت سازمان تامین اجتماعی نمی باشد؛ این اداره کل موضوع را از طریق کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیران پیگیری کرد که پاسخ رئیس محترم این کانون نیز حاکی از عدم صحت نامه مذکور است.

همچنین بر اساس ماده ٨۴ قانون تامین اجتماعی، در صورت فوت بیمه شده سازمان تامین اجتماعی ، معادل حداقل دستمزد ماهانه سال فوت بابت هزینه کفن و دفن با ارائه گواهی فوت بیمه شده به بازماندگانش پرداخت می شود لذا طبق این قانون و به استناد تاریخ نامه مذکور، حداقل دستمزد ماهانه سال ٩١ رقمی حدود 390 هزار تومان می شده است که بابت هزینه کفن و دفن باید پرداخت می شد در نتیجه تعیین مبلغ 200 هزار تومان بابت کفن و دفن بار دیگر جعلی بودن این نامه را اثبات می کند.

ضمناً کمک هزینه کفن و دفن به صورت مقطوع به بازماندگان بیمه شده پرداخت می شود و اخذ سود ( اشاره شده در این نامه ) تحت هر عنوان صحت ندارد.

اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی ضمن تشکر از رسانه ملی و برنامه تاثیر گذار حالا خورشید در توجه به مسائل این سازمان و بیش از ۴٢ میلیون مخاطب گرامی اش، آمادگی کامل خود را برای همکاری با گروههای برنامه ساز در جهت بررسی صحت و سقم برخی ادعاها که ممکن است زمینه نگرانی و تشویش اذهان عمومی و به ویژه مستمری بگیران ارجمند این سازمان را فراهم می کند، اعلام می نماید.»

ماجرای مهاجرت شهاب حسینی به آمریکا؟!

صحبت ها و افشاگری رضا شفیعی جم در مورد بیماری اش!

هزینه میکاپ ولباس بازیگران زن درجشن حافظ+عکس

علت خداحافظی فریبا نادری بازیگرسینماوتلویزیون ازبازیگری!!+عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا