مد و زیباییزیبایی صورت و ناخن

هاشور زدن ابروها چیست؟ | تفاوت هاشور با میکروپیگمنتیشن

4.5/5 - (2 امتیاز)
[ type=”blue”] هاشور زدن ابروها یکی از روش های زیبایی ابرو و یا آرایش ابرو محسوب می شود. این روش زیبایی مانند بقیه روش ها دارای معایب و عوارضی است که در این مقاله شما را با هاشور ابرو و عوارض و تفاوت آن با  میکروپیگمنتیشن آشنا می کنیم.

 

هاشور زدن ابروها
هاشور زدن ابروها

هاشور  زدن ابروها چیست؟

هاشور یا تاتو موقت ابرو، روشی است که برای رفع کم پشتی یا کچلی ابرو مورد استفاده قرار می گیرد . در این تکنیک از شبیه سازی مو استفاده می شود، آرایشگر به وسیله دستگاهی که انتهای آن دارای سوزنی نازک میباشد، مناطقی که عاری از مو بوده را به صورت نقطه ای پرکند.این روش در ایران بسیار طرفدار دارد.

 

نوشته های مشابه
هاشور زدن ابروها
هاشور زدن ابروها

 

چگونگی هاشور زدن ابرو 

پس از مشورت با یک متخصص هاشور ابرو و انتخاب مدل ابرو،ابتدا به وسیله مداد، خطوط نازکی را روی ابرو می کشند، این کار همان نقش استنسیل را ایفا میکند، زمان انجام این کار بین 20 تا 30 دقیقه بوده و در قدم بعد،آرایشگر کرمی بی حس کننده به منظور کاهش درد روی ابرو می مالد.
با گذشت 15 دقیقه از این اقدام با ابزاری قلمی شکل که دارای 15 سوزن ریز در انتهای خود می باشد، کار را شروع می کند، از رنگ های گیاهی و شیمیایی برای هاشور زدن ابروها استفاده می کنند، افراد در پایان کار جهت رفع التهاب به وجود آمده از پماد ویتامین آ د باید به مدت دو هفته مصرف کنند. برای مراقبت از آن در ابتدا باید از آفتاب، سونا و حمام بخار دوری کرد و بعد از سه ماه مجددا آن را ترمیم کنیم.

 

هاشور زدن ابروها
هاشور زدن ابروها

 

تفاوت هاشور و میکروپیگمنتیشن چیست؟

اولین تفاوت میکروپیگمنتیشن با هاشور در دستگاه و اجزای آن می باشد، دستگاه که برای میکروپیگمنتیشن استفاده می شود به دلیل جدا بودن قسمت ثابت با اجزای یکبار مصرف آن انتقال بیماری از فردی به دیگری بسیار کم بوده،به طور کلی امنیت این دستگاه نسبت به سایرین بیشتر است. در این روش از رنگدانه های مخصوصی جهت کاشت به کار می رود. در هاشور عمق نفوذ رنگ داخل پوست بیشتر بوده ،ولی در میکروپیگمنتیشن کمتر است.در میکروپیگمنتیشن خطوط ایجاد شده پررنگ و مشخص تر از هاشور ابرو بوده، اما در هاشور خط های ایجاد شده بیشتر حالت طبیعی به خود می گیرند.
این روش به دلیل آن که به بافت آسیب کمتری می رساند اغلب بدون خون ریزی با درد کمتری همراه است، اما در هاشور التهاب بالا بوده و میزان خون خارج شده با تعداد هاشور های ایجاد شده رابطه مستقیم دارد، سوزن هایی که در دستگاه میکرو کاربرد دارد بسیار ظریف و نرم تر از دستگاه هاشور می باشد. همچنین مدت زمان ماندگاری هاشور بسیار بیشتر از میکروپیگمنتیشن می باشد.

 

هاشور زدن ابروها
هاشور زدن ابروها

 

ماندگاری هاشور و میکروپیگمنتیشن

همانطور که می دانیم ماندگاری میکروپیگمنتیشن نسبت به هاشور به دلیل ظرافت و حساسیت بیشتر و عمق نفوذ کمتر رنگدانه در عمق پوست کمتر است، در مجموع ماندگاری میگروپیگمنتیشن حدود 6 ماه تا 1سال و هاشور ابرو 2 سال است، که بعد آن ابروها نیاز به ترمیم دارند.
اما به خاطر عواملی چون رنگ پوست فرد، عمق کاشت، میزان تعریق، و جنس پوست ماندگاری میگروپیگمنتیشن متفاوت عمل می کند، همانطور که می دانیم هاشور به معنای ایجاد خطوط،(خط انداختن) برای هر چه طبیعی تر نشان دادن خط ابرو و کادر آن می باشد، هاشور انواع مختلفی دارد، ولی در مجموع روش اصلی هاشور زدن به یک شکل می باشد.

 

هاشور زدن ابروها
هاشور زدن ابروها

مدلهای هاشور ابرو

هاشور زدن ابروها دارای مدل های مختلفی است که باید قبل از انجام زدن هاشور یکی ازآنها را انتخاب کنید انواع مدل های هاشور ابرو عبارتند از :هاشور خطی ،هاشور سه بعدی و هاشور هایلایت ابرو .که در پایان توضیحات کامل را برای شما بیان کرده ایم.

هاشور خطی:

در این نوع هاشور کادری دور ابرو می کشند که فرد بتواند راحت ابروهای خط را تمیز کند، هاشور های ایجاد شده در جهت خواب ابرو می باشد.

 

هاشور زدن ابروها
هاشور زدن ابروها

 

هاشور ابرو سه بعدی:

در این نوع هاشور، خطای دید ایجاد می کنند و به منظور برجسته نشان دادن ابرو به آن را به وجود می آورند. و در آن هاشور را به شکل حرف د مانند بر روی پوست می کشند.

هاشور ابرو هایلایت

در هاشور هایلات از دورنگ دارک بلوند و لایت بلوند استفاده می شود، که برای شروع کار از رنگ دارک استفاده کرده و میان آن را با لایت بلوند سایه کاری می کنیم.
برای زدن هاشور از دستگاه برقی کارتریج دار که دارای رنگ های اف جی می باشد استفاده می کنند.در ابتدا کار با خط کشی کل اندازه پیشانی را به دست می آورند و بعد آن با شابلون ابرو و مداد، مدل ابرو را روی صورت نقاشی می کند، بعد آن با دستگاه که در انتهای آن حاوی سوزن های است، داخل کادر کشیده شده را پر می کنند.
روش های کشیدن میکروپیگمنتیشن هم مانند هاشور است با این تفاوت که روی پوست کشیده شده و از رنگ های گیاهی و شیمیایی یک بار مصرف متصل به دستگاه استفاده می شود که به پوست آسیب کمتری وارد می کند.

 

هاشور زدن ابروها
هاشور زدن ابروها

[ type=”red”] بیشتر بخوانید :درمان ریزش ابرو ،انواع مدل ابروی دخترانه ،مدل های ابروی اسپرت دخترانه و زنانه 

 مضرات هاشور زدن ابرو

متخصصان پوست ضمن اینکه به عوارض ناشی از هاشور و تاتو ابرو اشاره می کنند از متقاضیان انجام این اعمال تقاضا دارند که در مکان های مطمئنی ابروهای خود را هاشور و یا تاتو بزنند. در ادامه این مطلب عوارض و مضرات ناشی از هاشور زدن ابرو ها را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

1.هاشور زدن ابروها اگر در مکان غیر بهداشتی انجام شود احتمال بروز عفونت هایی روی سطح پوست وجود دارد.
2. برای هاشور ابرو ها باید از سوزن های یک بار مصرف استفاده شود همچنین بهتر است افراد سوزن های مخصوص هاشور ابرو را به همراه خود به سالن های زیبایی ببرند تا احتمال انتقال بیماری های واگیرداری که از طریق سوزن های غیر بهداشتی وارد بدن می شود جلوگیری شود.
3. از جمله عوارض هاشور زدن ابرو می توان به امکان انتقال بیماری هایی نظیر ایدز و هپاتیت A, B, C از طریق سوزن اشاره کرد.

 

هاشور زدن ابروها
هاشور زدن ابروها

 

4. هاشور ابرو باعث بروز زخم و خونریزی می شود بنابراین سوزنی که برای انجام این کار استفاده می شود بایستی تمیز و استریل باشد تا درصد احتمال مبتلا شدن به بیماری های عفونی کمتر شود.
5. بعد از هاشور زدن به ابرو ها امکان بروز عفونت و قرمزی آنی وجود دارد همچنین احتمال مبتلا شدن فرد به حساسیت تاخیری نیز وجود دارد و ممکن است فرد چند سال بعد از انجام هاشور به آن حساسیت پیدا کند.
6. وقتی که ابروهایتان را هاشور می زنید ماده خارجی وارد پوست شما می شود که در این زمان بدن گلبول های سفید را سراغ آن ماده خارجی می فرستند تا از بدن شما محافظت شود گلبول های سفید نیز با بلعیدن رنگ از پوست صورت محافظت می کنند. بنابراین افرادی که سابقه نقص ایمنی در بدن دارند هاشور ابروها برای آن ها خطرناک است و بهتر است از هاشور زدن ابرو های خود صرف نظر کنند.

 

هاشور زدن ابروها
هاشور زدن ابروها

 

نکاتی که باید قبل از هاشور زدن ابروها بدانید 

1.در فرآیند هاشور کردن ابروها فرم و حالت ابرو ها و عدم تناسب بین ابروها اصلاح می شود همچنین با بالا بردن ناحیه خارجی ابرو ها چهره جوان تر به نظر می رسد.
2. هاشور ابرو نسبت به تاتو کردن ابرو طبیعی تر است و در این روش تارهایی شبیه به مو با کمک سوزن درون ابروها کشیده می شود.
3. ماندگاری هاشور ابروها با توجه به شرایط آب و هوایی و جنس پوست و نحوه زندگی افراد متفاوت است و هرگز نمی توان زمان دقیق برای ماندگاری هاشور روی ابروها در نظر گرفت.
4. هاشور روی پوست خشک دوام بیشتری دارد و به طور میانگین با توجه به کیفیت مواد استفاده شده برای هاشور زدن ابرو ها ماندگاری هاشور روی ابرو ها بین یک تا پنج سال است.

5. هاشور ابروها را در سالن هایی انجام دهید که دارای متخصصین با تجربه کافی هستند و علاوه بر این با ترکیب رنگ ها و قرینه سازی ابرو ها و انواع پوست ها آشنایی کامل دارند.
6. اگر شما مدام حوصله آرایش کردن و مداد کشیدن ابروهایتان را ندارید و در عین حال می خواهید ظاهری زیبا و جذاب داشته باشید بهتر است از هاشور ابرو برای ترمیم ابروهای خود استفاده کنید.
7. در انتخاب مراکز تخصصی هاشور ابرو دقت کافی را به خرج دهید و هرگز ارزان بودن را فدای زیبایی و سلامتی خود نکنید.

 

هاشور زدن ابروها
هاشور زدن ابروها

 

نکاتی برای ماندگاری بیشتر هاشور و میکروپیگمنتیشن

همانطور که می دانیم بعداز میکرو و هاشور التهاب زیادی به وجود می آید برای ماندگاری و از بین رفتن التهاب می توان به نکات زیر توجه کرد:

1.برای کاهش درد و سوزش ،یک دستمال نم دار خیلی ارام روی التهابات بمالید.

2.برای کاهش قرمزی پوست از ویتامین آد استفاده کنید.

3.از آفتاب و گرما دوری کنید .زیرا تعریق پوست در ابتدای کار باعث پاک شدن تاتو می شود.

4.دوری از حمام آب داغ ،سونا،و حمام بخار.

5.عدم استحمام و شستن صورت تا سه تا چهار روز بعد از انجام کار.

6.عدم استفاده ازهرگونه مواد آرایشی و مرطوب کننده در اطراف پوست ابرو.

7.خوردن مواد ویتامین دار.

8.نزدن رنگ های شیمیای بر روی ابرو بلافاصله بعد از انجام هاشور.

 

هاشور زدن ابروها
هاشور زدن ابروها

 

تفاوت دستگاه هاشور و میکروپیگمنتیشن

عموما ابعاد و حجم دستگاه های میکروپیگمنتیشن از هاشور کوچکتر است، و دارای کاتریجی است که مانع از برگشت خون و لنف به داخل دستگاه و انتقال بیماری از فردی به دیگری می شود، دارای ظرافت بیشتر و کوچک تر بودن سوزنها،نسبت به دستگاه هاشور زنی است که بنا به این دلایل دستگاه میکرو آسیب کمتری به پوست می زند، دستگاه هاشور زنی صدای بلند تر دارد ولی سرعت و دقت و قابلیت کنترل و تنطیم دستگاه میکروپیگمنتیشن نسبت به هاشور بیشتر و قوی تر است.

 

هاشور زدن ابروها
هاشور زدن ابروها
هاشور زدن ابروها
هاشور زدن ابروها
هاشور زدن ابروها
هاشور زدن ابروها
هاشور زدن ابروها
هاشور زدن ابروها
هاشور زدن ابروها
هاشور زدن ابروها
هاشور زدن ابروها
هاشور زدن ابروها

 

گروه مد و زیبایی نماگرد 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا