آرایش و زیباییزیبایی صورت و ناخنمد و زیبایی

تقویت ابروها با مواد طبیعی و به روش خانگی

4.6/5 - (5 امتیاز)

تقویت ابروها به وسیله مواد طبیعی 

تقویت ابروها به وسیله مواد طبیعی 
تقویت ابروها به وسیله مواد طبیعی

 

تقویت ابروها به وسیله مواد طبیعی گزینه بسیار خوبی برای کسانی است که دچار ریزش ابرو یا کم پشتی ابروو و یا بر اثر تغییر ماوم مدل ابروها دچار نازکی ابرو شده اند .داشتن ابروها پهن و پر پشت سن را کمتر نشان می دهد .اما با تغییر مدل ابرو به کوتاهی و نازکی آنها باعث نشان دادن سن بیشتر می شود.حال ما درمد و زیبایی نماگرد راه کارهایی را برای پرپشت کردن ابروها به وسیله مواد طبیعی برای شما عزیزان بیان می کنیم با استفاده موام و پشتکار می توان ابروهای زیبا بدست آورد.

تقویت ابروها به وسیله مواد طبیعی 
تقویت ابروها به وسیله مواد طبیعی

تقویت ابروها با روغن کرچک

روغن کرچک دارای انواع ویتامین ها و اسیدهای چرب و آنتی‌اکسیدان‌ها‌یی است که فولیکول‌های مو را تغذیه می‌کنند و موجب رشد مو می‌شوند. روغن کرچک به به تقویت و تغذیه ابرو ها کمک می کند.استفاده مداوم روغن کرچک برای ابروها باعث ضخامت ابروها و پپرپشت شدن آنها می شود.می توانید هر شب پیش از خواب، کمی روغن کرچک را روی ابروهای‌تان بمالید و با نوک انگشت به آرامی ماساژ دهید. این کار را هر شب تکرار کنید.می‌توانید برای ۳۰ دقیقه یا یک شب روغن را روی هردو ابرو نگه‌دارید،سپس ابروهایتان را با آب ولرم و یک پاک‌کننده‌ی ملایم شست‌وشو بدهید،این روغن را برای چند هفته، یک‌بار در روز استفاده کنید تا بهبود را حس کنید.توجه داشته‌ باشید که اگر روغن کرچک باعث هرگونه تحریک یا سوزش پوستی شد، استفاده از آن را متوقف کنید.

نوشته های مشابه

 

تقویت ابروها به وسیله مواد طبیعی 
تقویت ابروها به وسیله مواد طبیعی

تقویت ابرو ها با روغن نارگیل

برای لذت بردن از داشتن ابروهای پهن و پرپشت باید از روغن نارگیل استفاده کنید.چون روغن نارگیل دارای مواد مغذی فراوان استاسید لاوریک روغن نارگیل  دارای وزن مولکولی کم است و می تواند به داخل ساق مو را نفوذ کند، موها را با ویتامین ها، مواد معدنی و اسیدهای چرب متوسط ​​زنجیره ای تغذیه کند.
روغن نارگیل در هوای سرد به صورت جامد است پس قبل استفاده آن را کمی گرم کنید تا به حالت مای بازگردد و بتوان مورد استفاده قرار داد.هنگامی که روغن نارگیل را کمی گرم کنید با نوک انگشتان خود ابرو ها را ماساژ دهید وو بگذارید شب تا صبح روغن روی ابرو های شما بماند و سپس صبح ابرو ها را با آب بشویید. این کار را به مدت یک ماه تا دو ماه تکرار کنیدتا موجب ضخامت ابروها شود

تقویت ابروها به وسیله مواد طبیعی 
تقویت ابروها به وسیله مواد طبیعی

 

تقویت ابروها با روغن زیتون

برای تقویت پوست و مو بدن نیاز فراوان به ویتامین E دارد. برای اینکه بتوان نیاز بدن را برطرف کرد باید از روغن زیتون که سرشار از ویتامین E است استفاده کرد.تا باعث تقویت موها و ابرو ها شود.به دو روش می توان استفاده کرد.

روش استفاده اول : ابروهای خود را ۵ دقیقه قبل از رفتن به رختخواب با روغن زیتون گرم ماساژ بدهید؛بگذارید این روغن به‌مدت یک شب روی ابروهایتان بماند و سپس ابروها را با آب گرم بشویید؛

روش استفاده دوم :نصف قاشق چای‌خوری روغن زیتون را با چند قطره عسل مخلوط کنید و ابروها را برای چند دقیقه با این مخلوط ماساژ بدهید؛۳۰ دقیقه صبر کنید، سپس ابروها را با آب گرم بشویید.
یکی از این دو روش را یک‌بار در روز انجام بدهید تا به نتیجه‌ی مطلوب برسید.

 

تقویت ابروها به وسیله مواد طبیعی 
تقویت ابروها به وسیله مواد طبیعی

تقویت ابرو ها با وازلین

یکی از روش های طبیعی برای پر پشت شدن ابروها استفاده از وازلین است.وازلین بیشتر به ضخامت ابروهاتاثیر دارد و آنها را ضخیم می کند باعث پرتر ه نظر رسیدن ابروها می شود.مقداری روغن وازلین را به صورت حرکات دایره ای بر روی ابرو ها بمالید و خوب ماساژ دهید، بگذارید یک شب بماند و روز بعد با آب بشویید.

 

تقویت ابرو ها با روغن بادام

یکی دیگر از روشهای تقویت کردن ابرو یا رشد ابرو استفاده از روغن بادام است. قبل از خوابیدن ابرو های خود را با کمک روغن بادام به مدت ۱۰ دقیقه ماساژ دهید.فردا صبح وقتی از خواب بیدار شدید، ابروهایتان را با آب ولرم بشویید.

 

تقویت ابروها به وسیله مواد طبیعی 
تقویت ابروها به وسیله مواد طبیعی

 

تقویت ابروها  لیمو ترش

لیمو ترش سرشار از ویتامین C و B، اسید فولیک و سایر مواد مغذی است که کیفیت رشد موهای ابرو را بالاتر می‌برد.لیمو ترش باعث براق شدن و ضخیم تر شدن و رشد مجدد ابروها  می شود. ا

روش استفاده اول :

یک برش لیمو را به آرامی روی ابروهایتان ماساژ بدهید،۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید و سپس با آب گرم بشویید.

روش استفاده دوم:

چند برش لیموترش را در یک چهارم فنجان روغن نارگیل بخوابانید و بگذارید برای مدت حداقل ۱۵ روز در جای خشک و خنک بماند،این معجون را هر شب قبل از خواب با یک گوش‌پاک‌‌کن یا مقداری پنبه روی ابروها بمالید،صبح روز بعد با کمی آب ولرم بشویید.
هرکدام از این روش‌ها را یک‌بار در روز برای پرپشت شدن ابروهایتان انجام بدهید. زمانی‌که این محلول را روی ابروهایتان می‌زنید، تا ۲ ساعت در معرض نور آفتاب قرار نگیرید چون لیمو باعث روشن شدن رنگ ابروها می‌شود.

 

داشتن  تغذیه‌ مناسب

همیشه داشتن یک تغذیه مناسب واصولی باعث می شود که موها پرپشت و ضخیم و پوستی شاداب و زیبا داشته باشید.استفاده روزانه از تمام گروه مواد غذایی در طول روز نیاز بدن را به مواد غذایی مختلف برطرف می سازد. از مواد غذایی دارای ویتامین a ،واز مواد غذایی سرشار از ویتامین  C واز مواد غذایی ویتامین e،و مواد پروتینی و غذاهای دارای آهن استفاده کنید

 

تقویت ابروها به وسیله مواد طبیعی 
تقویت ابروها به وسیله مواد طبیعی

نکات مهم برای تقویت ابروها 

سعی کنید فولیکول‌های زیر موهای ابرو‌ی خود را روزانه با حرکات دایره‌ای ماساژ بدهید؛
پوست اطراف ابروهایتان را یک‌بار لایه‌برداری کنید تا با حذف سلول‌های مرده‌ی پوست و افزایش گردش خون، رشد موها سریع‌تر شود؛
امتداد دور خط ابروهایتان را ۲ تا ۳ بار در روز وازلین بزنید، این کار به مرطوب ماندن ابروها و ضخیم‌تر شدن آنها کمک می‌کند؛
دوبار در روز یک عدد کپسول ویتامین E را بشکنید و چند قطره از روغن آن را روی ابروهای خود بمالید؛
از برداشتن مداوم ابروها اجتناب کنید؛
بیش از حد از لوازم آرایشی ابرو استفاده نکنید؛
وقتی از مداد ابرو استفاده می‌کنید آن را بیش از حد روی ابروها فشار ندهید؛
سعی کنید ابروهایتان را با شدت نخارانید؛
سعی کنید آرامش داشته باشید، بالا رفتن استرس سرعت رشد ابروها را کاهش می‌دهد؛
حداقل ۶ ساعت در روز بخوابید، خواب کافی به رشد ابروها و پرپشت ماندن آنها کمک می‌کند؛
به اندازه‌ی کافی آب بنوشید، اگر بدن‌تان همواره هیدراته بماند موهای ابروها حالت و جنس بهتری خواهند داشت؛
مدل ابروهایتان را هنگامی تغییر بدهید که ابروها به اندازه‌ی کافی ضخیم هستند و در وضعیت سالمی قرار دارند.

گروه مد و زیبایی نماگرد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا