آرایش و زیباییلوازم آرایشی بهداشتیمد و زیبایی

آموزش کشیدن خط چشم + تصاویر

5/5 - (3 امتیاز)

آموزش کشیدن خط چشم +تصاویر

آموزش کشیدن خط چشم
آموزش کشیدن خط چشم

 

ترفندهای کشیدن خط چشم را یاد بگیرید.همیشه خانم ها برای کشیدن خط چشم دچار مشکل می شوند ترفندها و راه کارهای زیادی ارائه شده است.ما در بخش مد و زیبایی نماگرد شما را با انواع خط چشم ها آشنا می کنیم و تصاویری از کشیدن خط چشم را برای شما عزیزان قرار می دهیم تا بتوانید در این کار به صورت حرفه ای عمل کنید.

 

انواع خط چشم ها 

در بازار های امروزی با انواع خط چشم ها روبرو می شوی که هر کدام ترفند استفاده برای خود دارند

آموزش کشیدن خط چشم
خط چشم ژله ای

خط چشم ژله ای

 ماندگاری بالایی دارد و تاثیری چشم گیری را ایجاد می کند. این نوع خط چشم بصورت شیشه های کوچک ارائه می گیرد و با برسی ظریف استفاده می شود. خط چشم ژله ای براحتی روی پلک بالایی استفاده و می تواند برای ایجاد تاثیراتی خاص مانند ایجاد باله استفاده می شود.اما بهترین انتخاب برای افرادی است که عاشق چشم‌های گربه‌ای هستند. برای استفاده از این نوع خط چشم، باید از قلمو استفاده کنید. بهترین برند خط چشم‌های ژلی Maybelline است.

 

آموزش کشیدن خط چشم
خط چشم مایع

 

خط چشم مایع

خط چشم مایع، برای کشیدن یک خط چشم دقیق و مرتب، گزینه بسیار مناسبی است. کشیدن خط چشم مایع همانند چاقوی دو لبه است، اگر با ترفند های گشیدن خط چشم  آشنا باشید، زیبایی چهره شما دوچندان می‌شود، اما امان از وقتی که ترفند‌های کشیدن خط‌ چشم را به خوبی بلد نباشید، در این مواقع کشیدن خط‌ چشم مایع نه تنها به زیبایی آرایش چهره شما کمک نمی‌کند بلکه باعث از بین رفتن زیبایی کلی آرایش صورت هم می‌شود. این خط چشم‌ها در دو نوع بسته‌بندی وجود دارند؛ یک نوع به صورت بطری‌های کوچک با یک قلموی بسیار ظریف و نوع دیگر به صورت مارکر مدادی با نوک نمدی است. اگر مبتدی هستید بعداً به سراغ این نوع مدادها بروید. خط چشم Sketch Marker Liquid Art Liner ساخت شرکت Too Faced برند بسیار خوبی برای این نوع خط چشم‌هاست.

 

آموزش کشیدن خط چشم
خط چشم مدادی

 

خط چشم مدادی

استفاده از این نوع خط چشم عادی است و شکلی مردمی دارد. بیشتر زن ها استفاده از مداد نرم برای خط چشم بهتر از استفاده از مداد های خشن و سخت می دانند مداد های گران قیمت معمولا نرم و ملایم اند و به راحتی با یک اسفنج پاک می شوند.این نوع خط چشم اولین انتخاب برای کشیدن خط چشم است؛ همچنین برای ایجاد یک جلوه دودی بسیار مناسب است. برند 24/7 Glide-On Eye Pencil در بین خط چشم‌های مدادی انتخاب بی نظیری است.

 

وسایل مورد نیاز برای کشیدن خط چشم

خط چشم
پرایمر
کانسیلر

 

آموزش کشیدن خط چشم
آموزش کشیدن خط چشم

 

مراحل آموزش کشیدن خط چشم حرفه‌ ای

 زیرسازی برای کشیدن خط چشم

مرحله اول تمیز کردن صورت و استفاده کردن از یک مرطوب کننده مناسب به صورت و دورچشم

از پرایمر استفاده کنید 

برای ایجاد ماندگاری خط چشم و جلوگیری از ریزش آن  در اطراف چشم‌ها، از پرایمر استفاده کنید. عملکرد اصلی پرایمر این است که پوست را نرم‌تر کرده و آرایش را آسان‌تر می‌کند.

آموزش کشیدن خط دور چشم

برای این مرحله می‌توانید یک قلمو تهیه کنید. بهتر است از یک قلموی نازک استفاده کنید. با یک خط نازک در قسمت بالای پلک شروع کنید؛ سپس کمی آن را پررنگ‌تر کنید. کشیدن خطوط پهن ممکن است شما را عصبانی کنند. پس ابتدا خطوط را نازک کرده و خیلی آن را پهن نکنید. اگر از خط یک چشم راضی بودید، همین کار را روی چشم دیگر تکرار کنید. سعی کنید تا حد امکان تقارن را حفظ کنید.

تا اینجا شما خط پایه را کشیده‌اید.

 

آموزش کشیدن خط چشم
آموزش کشیدن خط چشم

 

در این مرحله خط چشمتان را کامل کنید. یک زاویه مناسب پیدا کنید؛ برای این کار خط پلکتان را دنبال کنید. سعی کنید این خط را گسترش داده و پررنگ کنید. این کار را با حوصله انجام دهید؛ چون اگر خراب شود باید از اول شروع کنید!

شما می‌توانید با مداد خط چشم پایه را بکشید و سپس با قلمو، آن را به سمت بیرون بکشید.

پس از کشیدن خط چشم، می‌توانید روی مژه و ابرو ریمل بزنید.

نکته لازم : سعی کنید در حین کشیدن خط چشم، آرنجتان، تکیه‌گاه داشته باشد و با دست دیگر آن را ثابت نگهدارید تا یک خط چشم تمیز و دقیق بکشید.

 

آموزش کشیدن خط چشم
آموزش کشیدن خط چشم

 

ترفندهای کشیدن خط چشم برای انواع چشم ها 

اگر چشمان شما نسبت به هم بسته هستند(یعنی نزدیک هم قرار دارند ) خط چشمتان را از گوشه داخلی شروع کنید و آن را به سمت گوشه های بیرونی چشمتان ادامه دهید.

اگر چشمان شما خیلی پهن هستند، خط چشمتان را از گوشه داخلی پلک شروع کرده و از ریمل برای مژه ها استفاده کنید.

اگر چشمتان گود است، مژه ها خود را بسته نگه داشته و یک خط نازک بکشید.

اگر شما چشم های بادامی و مناسب دارید که به چهره تان می آید باید در کشیدن خط چشم مهارت زیادی داشته باشید تا خنده دار به نظر نرسید.

اگر شما چشم های برآمده یا پف کرده دارید از خط چشم های درونی استفاده کنید چون در غیر این صورت خط چشم زیر چشم به نظر می آید و چشم برامدگی بیشتری پیدا می کند.

چشمان ریز زمانی درشت به نظر می آیند که خط چشم راکمی به سمت بیرون چشم ادامه دهید.

برای چشمان گرد خط چشم ها را مقداری از پلک ها به سمت بیرون ادامه دهید.

چشم های پژمرده برای این که صاف به نظر برسد باید از خط چشم اوریب استفاده کنید.

در چشم های پیر قسمت بیرونی چشم ضخیم تر به نظر می رسد و برای کشیدن خط چشم از برس یا اسفنج استفاده کنید.

 

آموزش کشیدن خط چشم
آموزش کشیدن خط چشم

 

آموزش کشیدن خط چشم
آموزش کشیدن خط چشم

 

آموزش کشیدن خط چشم
آموزش کشیدن خط چشم

 

آموزش کشیدن خط چشم
آموزش کشیدن خط چشم

 

آموزش کشیدن خط چشم
آموزش کشیدن خط چشم

گروه مد و زیبایی نماگرد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا