نامها و معانی

معنی اسم فاطمه – معنی فاطمه – نام زیبای دخترانه عربی

5/5 - (2 امتیاز)
[ type=”blue”]یکی از نام  های زیبایی که می توان برای دختران خود انتخاب کنید فاطمه می باشد.معنی اسم فاطمه در زبان عربی رانده شده از آتش، بیان شده است. شما عزیزان همراه در ادامه می توانید با دیگر معانی، فراوانی و اسم های مشابه این نام دخترانه عربی آشنا شوید، پس تا پایان همراه ما باشید.

معنی اسم فاطمه
معنی اسم فاطمه

معنی اسم فاطمه

  • یکی از زیباترین نام های دخترانه عربی فاطمه است. معنی این نام ، در زبان عربی غزل، رانده شده از آتش، زنی که بچه خود را از شیر گرفته باشد، نام دختر پیامبر (ص) بیان شده است.
  • فاطمه: در لغت و اصطلاح عرب به زنی گفته می شود که فرزند خود را از شیر باز گرفته است فاطمه نام دختر پیامبر اسلام (ص) است که فرمود :دخترم را از آن جهت فاطمه گویند که: «ان الله عزوجل فطمها و فطم من احبها من النار» همانا خداوند متعال او وکسانی که او را دوست دارند از آتش جهنم باز می دارد . همچنین امام باقر( ع) فرمود : وقتی که جده ام فاطمه (س) به دنیا آمد خدای عزوجل به فرشته ای وحی نمود که نام فاطمه را برزبان پیامبر گرامی اسلام(ص)جاری سازد به همین جهت نام « فاطمه» از اذکار ربّانی است.
  • هر کس نام او فاطمه است فرشتگان آسمان با احترام از او یاد می کنند و جان و مال او را از گزند آسیب ها و حوادث روزگار حفظ می نمایند . همچنین دختری که نام او فاطمه (ع) است از صفای دل و هوش فراوان و آرامش روان برخوردار است به شرط آنکه با ذکر « فاطمه » و توجه قلبی ، خود را به چشمه زلال عرفان او متصل سازد و از ارتکاب به گناهان کوچک و بزرگ پرهیز نماید.ای عزیزی که نامت فاطمه است بدان که نور حضرت فاطمه(س) زینت عرش است« علقه قرط العرش » و اگر تو پاکدامن و اهل توسل به او باشی زینت فرش خواهی بود و آن بانوی بزرگوار شفاعت ترا در فردای قیامت تضمین خواهد کرد . و همچنین صاحبان این نام از آسیب شیاطین انس و جن در امان می باشند.

معنی اسم فاطمه در لغت نامه دهخدا و فارسی

  • شتربچه ٔ ماده ٔ از شیر بازشده
  • نام دختر پیغمبر (ص ) و همسر علی (ع ) ملقب به زهراء.
 

افراد معروف با نام فاطمه

  • فاطمه معتمد آریا بازیگر سینما و تلویزیون
  • فاطمه گودرزی بازیگر سینما و تلویزیون
  • فاطمه هاشمی بازیگر ایرانی
  • فاطمه نیرومند از دوبلورها و گویندگان ایرانی
[ type=”red”]بیشتر بخوانید; نامهای زیبای دخترانه عربی همراه با معنی کامل

 

ریشه اسم فاطمه

نوع: دختر

ریشه اسم: عربی،

معنی : رانده شده از آتش، زنی که بچه خود را از شیر گرفته باشد، نام دختر پیامبر (ص)

 

فراوانی اسم فاطمه

فراوانی برای نام فاطمه برابر با 4332228 می باشد.

 

اسم های مشابه فاطمه

فاطیما، فاطمه زهرا، عاطفه، فهمیه، فاطمه حورا، ریحانه، طاهره، زهرا

[ type=”green”]اگر نام مشابه دیگری میشناسید و یا معنی دیگری برای فاطمه میدانید در بخش نظرات با دیگر علاقه مندان به این نام لری اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا