نکات ریز و درشت خانه داری

نکات ریز و درشت خانه داری

نکات ریز و درشت خانه داری

بعضی وقت ها  خانم های خانه‌ به‌ مشکلاتی‌ برخورد می‌ کنند که ‌نمی دانند چگونه آن ها را بر طرف کنند، خیلی‌ راحت‌ آن‌ مشکلات‌ حل  می ‌شود، نماگرد در این زمینه به شما کمک میکند.

لکه‌ روغن‌ بر روی‌ کاغذ دیواری‌

لکه ‌های‌ روغن‌ را بر روی‌ کاغذ دیواری‌، می ‌توان‌ با پودر تالک‌ از میان‌ برد. مقدار زیادی ‌پودر تالک‌ را بر روی‌ لکه‌ ها بپاشید و بگذارید مدتی‌ بماند تا روغن‌ جذب‌ شود، سپس‌ آن‌ را با یک‌ پارچه‌ خشک‌ پاک‌ کنید و در صورت‌ لزوم‌ این ‌امر را تکرار کنید.

نظافت‌ قاب‌ عکس‌ های‌ طلایی‌

قاب‌ عکس‌ های‌ طلایی‌ را که‌ دارای‌ روکش‌ فلزی‌ درخشنده‌ هستند، می ‌توانید با اندکی ‌ماءالشعیر که‌ داخل‌ آن‌ مقداری‌ الکل‌ ریخته‌اید، تمیز کنید. نه‌ تنها تیره‌ و کدر نخواهند شد، بلکه‌ درخشندگی‌ آنها نیز بیشتر خواهد شد.

از بین‌ بردن‌ لکه ‌های‌ حمام‌ و دستشویی‌

اگر گاهی‌ حمام‌ و یا دستشویی‌ خانه‌ شما به ‌دلایلی‌ خیلی‌ کثیف‌ شده‌، مقداری‌ جوش‌ شیرین‌ را با مایع‌ سفید کننده‌ مخلوط کرده‌، خمیری ‌درست‌ کنید و سپس‌ این‌ خمیر را به‌ وسیله‌ یک ‌برس‌، اسکاج‌ یا نظایر آن‌ روی‌ کاشی ‌ها بمالید، آن‌ گاه‌ کاملا آب‌ کشیده‌ و بشویید.

لکه ‌گیری‌ فرش‌ و موکت‌

برای‌ لکه ‌گیری‌ فرش‌ و موکت‌ می ‌توان‌ از خمیر ریش‌ استفاده‌ کرد، زیرا یک‌ پاک‌ کننده‌ آماده‌ و دست‌ به‌ نقد است‌، کافی‌ است‌ آن‌ را روی‌ لکه ‌بمالید و سپس‌ با آب‌ یا سودا آن‌ را بشویید.

پاک‌ کردن‌ چربی‌

برای‌ پاک‌ کردن‌ چربی‌ روی‌ چراغ‌ گاز، یخچال‌ و نظایر آنها پارچه‌ای‌ را در سرکه‌ خیس ‌کرده‌ و روی‌ آن‌ می‌ مالیم‌ چون‌ زودتر و آسان ‌تر تمیز می ‌شود.

نظافت‌ پرده‌ روان‌

اگر به‌ گیره‌ های‌ پرده‌ یا داخل‌ ریل‌ آهنی‌ آن‌، مقداری‌ پودر رختشویی‌ بمالید، چون‌ بسیار روان‌ خواهد شد. این‌ روش‌ به‌ ویژه‌ در مورد گیره ‌ها و ریل ‌های‌ آهنی‌ پرده‌ که‌ زنگ‌ زده‌ باشند نیز موثر است‌.

کندن‌ کاغذ از سطوح‌ چوبی‌

اگر کاغذی‌ به‌ لوازم‌ چوبی‌ منزل‌ شما از قبیل ‌صندلی‌، دسته‌ مبل‌، گنجه‌، میز و… چسبیده‌ و مایلید آن‌ را بکنید، هیچ‌ وقت‌ با یک‌ کارد، تیغ‌ یا دیگر اشیاء نوک‌ تیز به‌ جان‌ آن‌ نیفتید، زیرا در این ‌صورت‌ به‌ لوازم‌ چوبی‌ شما آسیب‌ وارد خواهد شد. در چنین‌ مواقعی‌ بهتر است‌ از هر نوع‌ روغن‌ سالاد یا روغن‌ های‌ مایع‌ کمک‌ بگیرید. به‌ این‌ منظور هر بار چند قطره‌ روغن‌ روی‌ کاغذ بمالید. سپس‌ با پارچه‌ نرمی‌ آن‌ را مالش‌ دهید و این‌ قدر این‌ کار را انجام‌ دهید تا کاغذ به‌ طور کلی‌ از سطح ‌چوب‌ کنده‌ شود.
در مورد عکس‌ برگردان ‌های‌ کهنه‌ و قدیمی‌، می ‌توان‌ از سرکه‌ کمک‌ گرفت‌. برای‌ این‌ منظور روی‌ آن‌ را با لایه‌ ای‌ از سرکه‌ بپوشانید تا خیس ‌بخورد سپس‌ به‌ آرامی‌ آن‌ را ساییده‌ و پاک ‌نمایید.

نکات ریز و درشت خانه داری

نکات ریز و درشت خانه داری

ـ برای این که کوفته های شما در آب از هم نپاشد ، قدری آرد و تخم مرغ به آن بیفزایید و حرارت آتش را زیاد کنید .

ـ در موقع پختن مرغ برای از بین بردن بوی زهم آن چند عدد هویج حلقه شده به آن اضافه کنید ، با این کار هم بوی مرغ از بین می‌رود و هم طعم بهتری پیدا می‌کند.

ـ در هنگام آب پز کردن تخم مرغ دقت کنید کمی آب لیمو در ظرف بریزید تا سیاه نشود .

ـ هنگام برداشتن تخم مرغ ها از شانه ، انگشتان خود را نم دار کنید . این کار از لغزیدن و افتادن تخم مرغ جلوگیری می‌کند.

ـ اگر می‌خواهید ظرف جا یخی شما در فریزر نچسبد زیر آن یک حلقه پلاستیکی قرار دهید .

ـ برای آن که یخچال بوی خوبی بگیرد کمی وانیل را به پنبه ای آغشته کرده و درون یخچال بگذارید .

ـ برای آن که سالاد طعم بهتری داشته باشد ، خیار را با پوست خرد کنید .

ـ قبل از گذاشتن هویج در یخچال ، سر هویج را ببرید . زیرا نوک آن رطوبت هویج را گرفته ، خشک و پلاسیده می‌شود.

 

مطالب مرتبط:

خانه داری و مهم ترین دغدغه های آن

روش های نگهداری گل های آپارتمانی

روش های تمیز کردن سرامیک و کاشی

چگونه فرشهای خودرا تمیزکنیم؟

 

نظرات شما پس از بررسی و تایید مدیر نمایش داده می شود.

کلیه حقوق برای وب سایت نماگرد محفوظ می باشد و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.