مد و زیباییزیبایی پوست و مو

مواد غذایی که باعث متوقف شدن ریزش مو می شود چیست ؟

5/5 - (1 امتیاز)

مواد غذایی که باعث متوقف شدن ریزش مو می شود چیست ؟تغذیه سالم و استفاده از تمام دهک های مواد غذایی باعث جلوگیری از ریزش مو می شود.حال ما در بخش مد و زیبایی نماگرد قسمتی از مواد عذایی که از ریزش مو جلوگیری می کند را برای شما عزیزان بیان می کنیم.

غذای جلوگیری از ریزش مو
غذای جلوگیری از ریزش مو

موادغذایی :اسفناج 

در برخی موارد ( به ویژه زنان )، کمبود مواد معدنی علت فقدان مو است مهم است بدانید کمبود چیزی در رژیم غذایی ندارید که منجر به ریزش مو شود. اسفناج غنی از آهن است و حاوی سبوم است که به عنوان نرم کننده طبیعی مو عمل می کند. رنگ سبز برگها نیز حاوی اسیدهای چرب امگا 3، منیزیم، پتاسیم، کلسیم و آهن دارد. همه به حفظ مو ، درخشندگی کمک می کند.سبزیجات برگ دار، همچون بروکلی، کلم پیچ، شنبلیله به حفظ سلامت فولیکول های مو کمک می کنند. این سبزیجات گردش چربی پوست سر را نیز تسهیل می کنند.

غذای جلوگیری از ریزش مو
غذای جلوگیری از ریزش مو

مواد غذایی: چغندر

ریشه قرمز یاقوتی در مواد شیمیایی طبیعی به عنوان نیترات ها شناخته می شود پس از تجزیه شدن در بدن این مواد شیمیایی ممکن است به افزایش گردش خون کمک کنند که ممکن است اکسیژن و مواد غذایی را به فولیکول های ترشحی مو برساند.آب چغندر تازه، سرشار از کربوهیدرات، پروتئین، پتاسیم، کلسیم، ویتامین بی و ویتامین سی است. نوشیدن آب چغندر روزانه توصیه می شودچرا که مخاذن این مواد مغذی در بدنتان پر شود. در اینصورت ریزش مویتان متوقف خواهد شد.

غذای جلوگیری از ریزش مو
غذای جلوگیری از ریزش مو

بیشتر بخوانید :ویتامین های مورد نیاز برای جلوگیری از ریزش مو 

نوشته های مشابه

مواد غذایی :عدس 

عدس سرشار از پروتئین، آهن، روی، بیوتین و نیز مقدار زیادی اسید فولیک دارند. بدن به اسید فولیک نیاز دارد تا سلامتی سلول های خون قرمز را که پوست و پوست سر را با اکسیژن تامین می کنند ، احیا کند. غذاهایی غنی از اسید فولیک برای اسپرم مفید هستند.همچنین دانه ی سویا و لوبیا قرمز هم برای پیشگیری از ریزش مو توصیه می شوند. پس به طور منظم از این حبوبات مصرف کنید.

غذای جلوگیری از ریزش مو
غذای جلوگیری از ریزش مو

مواد غذایی: جو دوسر 

جو دوسرغنی از بتا گلوکن هستند و نوعی فیبر قابل حل هستند. دیابت یکی از علل ریزش است و به خاطر غلظت بالای فیبر، بلغور جو دو سر غذایی است که به بهبود حساسیت انسولین بدن کمک می کند.ویتامین ایی یک آنتی اکسیدان قوی است که در واقع می تواند از آسیب نور خورشید به سلول های پوست محافظت کند . هم چنین آسیب آفتاب سوختگی روی پوست سر را ترمیم می کند که می تواند باعث نازکی مو شود.

 

غذای جلوگیری از ریزش مو
غذای جلوگیری از ریزش مو

مواد غذایی : تخم مرغ

تخم مرغ، منبعی غنی از پروتئین، روی، سلنیوم، سولفور و آهن است. روی، ماده ایست که برای ترمیم بافت پوست سر و تضمین صحت عملکرد غدد چربی در اطراف فولیکول های مو ضروری است. تخم مرغ کمبود آهن که از علل شناخته شده ی ریزش مو است را برطرف میکند. . این مواد به اکسیژن رساندن به فولیکول های مو و سالم نگاه داشتن آنها کمک می کنند.تخم مرغ پر از ویتامین ب به نام بیوتین است که به رشد مو کمک می کند و ناخن های شکننده را تقویت می کند . نداشتن غذای کافی برای این ویتامین می تواند منجر به ریزش مو شود.

 

غذای جلوگیری از ریزش مو
غذای جلوگیری از ریزش مو

مواد غذایی :مرغ 

یک نوع اسیدهای چرب اشباع نشده، اسیدهای چرب امگا 6 که به عنوان اسید آراکیدونیک شناخته می شود که رشد مو را تحریک می کند و آن را ضخیم و سالم می سازد. طبق نظرسنجی بهداشت و بررسی تغذیه مرغ منبع اصلی جذب در آمریکا است.

غذای جلوگیری از ریزش مو
غذای جلوگیری از ریزش مو

مواد غذایی :ماهی سالمون 

بدن انسان می تواند کارهای دیوانه وار زیادی انجام دهد، مثل تبدیل نورخورشید به ویتامین د. با این حال ، چیزی که نمی تواند انجام دهد ساخت اسیدهای چرب امگا 3 است. علاوه بر کمک در تناسب و عدم بیماری، امگا 3 به شما امکان رشد مو را می دهد و آن را درخشان و پر نگه می دارد.

” امگا 3 ضد التهاب است. اگر التهاب دارید و باعث ریزش مو می شود ، آن ها می توانند کمک کنند. ” بهتر است امگا 3 از منابع طبیعی مانند ماهی سالمون و ماهی آب سرد مانند ماهی ساردین و ماهی خال باشد.

غذای جلوگیری از ریزش مو
غذای جلوگیری از ریزش مو

مواد غذایی: ماهی هالیبوت

علاوه بر آهن، یکی دیگر از مواد معدنی مهم برای روشن نگه داشتن ، منیزیم است. وقتی بدن کمبود منیزیم دارد، می تواند منجر به غلظت بالاتری از کلسیم شود که ممکن است منجر به سطوح بالاتر انسولین شود سطح بالا انسولین ممکن است باعث ریزش مو شود. به اندازه چندین نوع دیگر از ماهی ها ، منیزیم فراوانی دارد.

 

غذای جلوگیری از ریزش مو
غذای جلوگیری از ریزش مو

مواد غذایی : ماهی قزل آلا

ماهی قزل آلاسرشار از پروتئین و ویتامین دی است، دو ماده ای که اجزای کلیدی موهایی سالم و قوی بحساب می آید. این ماهی آب های شیرین، منبع بزرگی از اسیدهای چرب امگا3 هم هست، اسیدی که مورد نیاز غشای سلولی و چربی طبیعی محافظ پوست سر است.

 

گروه مد و زیبایی نماگرد 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا